Jump to content

Welcome to Indungi Romania
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Nu vreau sa reclam un abuz

- - - - - :)

• This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

john!

john!

Moderator Criminal.InDunGi.Ro

• Manager CS 1.6
  • 2710 posts

Salut, joc pe serverul asta de cateva luni bune....am si slot...nu m-am bagat in discutii de forumul vostru decat o singura data cand a fost vorba de cineva care imi e admin pe serverul meu. Nu vreau sa fac nicio reclamatie, absolut nimic...dar vreau sa stiu si eu care este regula cu cel bug...pt ca este enervant si in acelasi timp stresant....adica cand mie mi se spune de fiecare data "john ai bug, da rr" imediat ma conformez dar cand eu anunt unui admin....spre exemplu Zeu in Cs mi se spune altceva. Vreau sa stiu parerea unui owner...co-owner sau fondator. Si nu vreau mistouri de 2 lei...dume de santier...etc. Pentru ca sincer m-am plictisit ca eu personal sa ies de pe server si sa dau restart si altii sa stea bine mersi si sa joace foarte frumos. Stiu ca bug-ul asta se face orice ar fi....eu pe serverul meu am 31...nu 32 de playeri si nu am bug. Fiecare tine cat vrea...dar stabiliti fratilor o regula...ori e aceeasi pt toti...ori se impune numai dupa cum bate vantul. Un pic mai devreme domnul Zeu...care banuiesc ca ma stie de ceva timp, i-am reportat de cateva ori ca un player are bug...si-mi raspunde sec sa-mi vad de joc. Ok, dar te intreb mister Zeu in ce vrei tu...cand eu am bug si mi se cere acelasi lucru....ce trebuie sa fac? Eu stiu ca v-a informat odata Cosmina ca acest bug se face cand sv-ul e full....si acest bug se face pe orice sv....inclusiv pe al meu...de asta am renuntat la 32 de sloturi si am doar 31....si se cere acest rr la pc doar jucatorilor care sunt considerati suspecti si nu pot fi urmariti din cauza acelui bug. Fara suparare...vreau parerea unui owner sau fondator si sa spuna clar ce se intampla cu acest bug...se aplica sau nu pe toti jucatorii. Sincer eu m-am saturat sa dau rr cand joc si altii nu...facem regulamente diferinte cumva?

Vreau raspunsuri sincere si lipsite de mistouri...ca dume de santier putem da toti
Multumesc
Posted Image

1. Nu-ti cobora mintea la nivelul copiilor... au mintea odihnita.
2. Nu te certa cu o femeie... e ca si cum ai incerca sa stingi un bec sufland in el.
3. Daca stii sa conduci o Dacia 1300... esti un sofer bun.
4. Daca esti microbist... trebuie sa fii dinamovist
5. Daca te respecti... respecta si pe cei din jurul tau.

Juu

Juu

Membru nou

• Members
  • 15 posts
nu stiu daca sunt cel mai in masura sa iti raspund si sper sa nu se supere nimeni pe mine. totusi intrebarea ta nu prea are rost, pt ca ti-a raspuns singur la ea. Jucatorii care au bug sunt rugati sa dea restart la pc tocmai din considerentul ca nu pot fi urmariti ulterior de admini. daca un admin are bug, se prefera ca acel admin sa joace cu bug, intrucat admin se da persoanelor care prezinta incredere si au vechime pe server si nu joaca codat, pe de o parte, iar pe de alta parte se risca ca acel bug sa treaca la un alt jucator decat adminul si apoi acel jucator sa fie la randul sau rugat sa dea restart la pc. nu se face nici o diferentiere intre jucatori si totis sunt egali, inclusiv adminii. rolul adminului este acela de a asigura buna functionare a serverului. cat despre faptul ca ai raportat un player care avea bug, exista sansa ca tu sa fi raportat un player cu bug care avea slot, deci din nou un jucator in care adminul sa fi avut o oarecare incredere si probabil de asta s-a preferat ca acel jucator sa joace cu bug, decat sa se riste ca bug-ul sa treaca la alt jucator. in cazul in care gresesc imi cer scuze anticipat si va rog sa ma corectati, dar sincer asta mi se pare cel mai logic raspuns, si la fel cum am mai spus, ti-a raspuns si singur la intrebare: "Eu stiu ca v-a informat odata Cosmina ca acest bug se face cand sv-ul e full....si acest bug se face pe orice sv....inclusiv pe al meu...de asta am renuntat la 32 de sloturi si am doar 31....si se cere acest rr la pc doar jucatorilor care sunt considerati suspecti si nu pot fi urmariti din cauza acelui bug"

john!

john!

• Manager CS 1.6
  • 2710 posts
Ok, nu ma supar ca ai intervenit....dar eu am slot pe acest sv de ceva timp...plus ca joc de juma' de an si asta se si poate verifica. Ce spun eu....mie cand mi se spune "john ai bug, da-i rr" o fac imediat...si asta fac fie ca-mi spune un admin ca observa el singur...fie ca reclama un player unui admin si acel admin imi atrage atentia. Eu doar intreb....si nu e prima data ca de asta am ales sa fac acest post...m-am saturat sa reclam un player....nu admin, nu slot, ca are bug si adminii prezenti pe server sa nu faca nimic. Nu stiu, poate gresesc...domnul Fall- are cumva slot? Mai devreme am spus ca are bug si domnul Zeu mi-a inchis gura elegant "john taci...john gura ca te dau afara...etc" asta se poate verifica si de cine are accese in logo. Alt exemplu...Laur...admin la mine pe server isi ia ban acum ceva timp pe 5 minute pt ca avea bug...si sunt jucatori destui care isi iau ban...ca nu dau rr...dar altii ce au? Tratament special? Si nu ma refer la admini...pt ca am slot si stiu ca folosesc un amx_who si sa vad ce si cine e pe server;). Crede-ma omule ca nu ma apucam sa fac acest topic...dar chiar m-am saturat ca eu fie ca am sau nu scor bun sa ma conformez si altii nu!
  • Like x 1
  • List
Posted Image

2. Nu te certa cu o femeie... e ca si cum ai incerca sa stingi un bec sufland in el.

Laur.

Laur.

indungi powah!

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1889 posts
trecand prin aceeasi situatie,o sa intervin si eu si o sa adaug un comentariu al Cosminei legat de acest bug:

Nu mai fiti atat de .... cum sa dati ban ma pentru bug ?????? Bugul e la serverele de 32, nu tine de client, tine de server ! Clientul nu are nici o vina... chiar daca iese cel cu bug intra altu si tot asa.Daca vi se pare suspect, atunci ii dati un ss ceva sau amx_demo si ii cereti demo... eu sa va invat ? Voi ati ramas repetenti ?

lhUKm8p.jpg

Nazgu1

Nazgu1

Membru avansat

• Members
  • PipPipPip
  • 225 posts

nu stiu daca sunt cel mai in masura sa iti raspund si sper sa nu se supere nimeni pe mine. totusi intrebarea ta nu prea are rost, pt ca ti-a raspuns singur la ea. Jucatorii care au bug sunt rugati sa dea restart la pc tocmai din considerentul ca nu pot fi urmariti ulterior de admini. daca un admin are bug, se prefera ca acel admin sa joace cu bug, intrucat admin se da persoanelor care prezinta incredere si au vechime pe server si nu joaca codat, pe de o parte, iar pe de alta parte se risca ca acel bug sa treaca la un alt jucator decat adminul si apoi acel jucator sa fie la randul sau rugat sa dea restart la pc. nu se face nici o diferentiere intre jucatori si totis sunt egali, inclusiv adminii. rolul adminului este acela de a asigura buna functionare a serverului. cat despre faptul ca ai raportat un player care avea bug, exista sansa ca tu sa fi raportat un player cu bug care avea slot, deci din nou un jucator in care adminul sa fi avut o oarecare incredere si probabil de asta s-a preferat ca acel jucator sa joace cu bug, decat sa se riste ca bug-ul sa treaca la alt jucator. in cazul in care gresesc imi cer scuze anticipat si va rog sa ma corectati, dar sincer asta mi se pare cel mai logic raspuns, si la fel cum am mai spus, ti-a raspuns si singur la intrebare: "Eu stiu ca v-a informat odata Cosmina ca acest bug se face cand sv-ul e full....si acest bug se face pe orice sv....inclusiv pe al meu...de asta am renuntat la 32 de sloturi si am doar 31....si se cere acest rr la pc doar jucatorilor care sunt considerati suspecti si nu pot fi urmariti din cauza acelui bug"

Juu din pacate tin sa te contrazic si inclin sa ii dau dreptate lui John si am sa iti spun si dc.

1. nici un admin nu prezinta INCREDERE asa cum ai motivat tu (au fost owneri prinsi cu wall, cine e vechi stie la ce ma refer)

2. daca unui player i se cere sa dea rr la pc atunci cand are bug, si un admin, oricare ar fi el ar trebui sa faca acelasi lucru, pt ca motivez a nu stiu cate oara "IN MOMENTUL IN CARE UN PLAYER DE PE SERV ARE BUG IN PROPORTIE DE 90% ATUNCI CAND BMB E CAZUTA EA NU APARE PE RADAR deci indiferent ca esti admin sau simplu player asta perturba jocul celorlalti de pe serv.

p.s: John ai punctat foarte bine, ar trebui sa fie o regula pt toti, daca vreti sa jucati in conditii optime conformati-va cu totii, daca noi nu respectam e normal sa nu o faca nici playerii, asa ca domnule "ZEU" pe viitor nu mai fi asa arogant.

• Like x 1
  • List
E rau sa fii prost, dar mai rau e sa nu iti dai seama

Adi~

Adi~

indungi powah!

• Loyalty
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1158 posts

Subscriu cele exprimate de Nazgu1.

• Like x 1
  • List

Posted Image

-Andrei-

-Andrei-

Banned

• Manager CS 1.6
  • 1519 posts

Idem Nazgu1

• Like x 3
  • List

eu1c3_zps938060be.gif

Hachiko ハチ公 arena

Hachiko ハチ公 arena

indungi powah!

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 962 posts

Idem albă :D

Juu

Juu

Membru nou

• Members
  • 15 posts

sub sintagama "cat traiesti inveti", multumesc nazgu1 pt explicati si trebuie sa recunosc, spre rusinea mea, ca nu stiam ca daca un jucator are bug din cauza asta nu apare bomba pe radar. cat despre increderea data adminilor, eu sunt old fashion, si mi-ar place sa cred in continuare ca un om care cere admin pe server, adica are orele si a jucat fara cod, va juca in continuare fara cod si va respecta jocul si ceilalti jucatori. nu contest faptul ca exista si persoane cu un caracter ce lasa de dorit si sunt multi care in momentul in care s-au vazut cu admin au inceput sa joace codat si sa isi bata joc de server, dar de asta cred ca ar trebui ridicata limita de varsta si numarul de ore la care se acorda adminul. pentru ca mi se pare incredibil sa ai peste 20 de ani si dupa ce primesti admin sa nu te duca mintea sa joci corect si sa iti vezi de adminat intr-o maniera care sa dea dovada de maturitate.

• Like x 1
  • List

Nazgu1

Nazgu1

Membru avansat

• Members
  • PipPipPip
  • 225 posts

Juu sa nu crezi ca ti-am spus asta cu rautate sau ca as avea ceva cu tine, nici pe departe......si exact asa cum ai spus si u cat traim invatam.

p.s: sper ca ai luat ca pe ceva constructiv ceea ce am spus eu acolo, nicidecum ca pe ceva personal :*

Nazgu1 va saluta cu respect....GL & HF all ;)

E rau sa fii prost, dar mai rau e sa nu iti dai seama

Juu

Juu

Membru nou

• Members
  • 15 posts

OFF TOpic : nu as avea cum sa ma supar. recunosc cand gresesc si in mod cert pt mine este ceva constructiv. personale sunt toate in viata :)

Laur.

Laur.

indungi powah!

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1889 posts

Sa revenim :D

warned

Edited by CAFFREYxD, 10 August 2013 - 07:59 AM.

lhUKm8p.jpg

john!

john!

• Manager CS 1.6
  • 2710 posts

Bun, ok...s-au exprimat anumite pareri...pana la urma ce fel ramane cu cel bug? Se aplica pt toata lumea sau se aplica doar dupa parerea adminilor? Ca sa stiu....dupa cum am zis sunt jucatori care isi iau ban pe timp pt treaba asta iar adminii sunt imparati. Barem sa stiu si respect regulamentul. De exemplu azi domul Zeu avea iar bug si sincer mi-a fost frica sa-i spun ceva pt ca nu stiam ce fel reactioneaza. Hotarati-va, luati o decizie comuna ca sa stim si noi player-ii.

Ms!

ps : Juu nu e nico suparare ca ai intervenit, cel putin din partea mea dar inainte de a posta pune-te la punct despre ce se discuta...sper sa nu te superi nici tu! Si sa-ti dau un explumplu eu am avut de de 44 de ani pe sv care a jucat cu coduri,,,  ;)

Posted Image

-Andrei-

-Andrei-

Banned

• Manager CS 1.6
  • 1519 posts

Nimeni nu e imparat , se aplica pt toti . :D Ideea e sa fi vazut toti acest topic :) . Pana se discuta si intre noi colegii va mai trece probabil putin timp . Sunt si altii care lipsesc doar e vara .

• Like x 1
  • List

eu1c3_zps938060be.gif

omanid

omanid

Membru

• Members
  • PipPip
  • 57 posts

dar dc nu faceti serv de 31 de sloturi chiar nu inteleg si atunci aceasta probl dispare! un slot mai putin un rus mai putin!

• Like x 1
  • List

gl0tsh0t

gl0tsh0t

indungi powah!

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2841 posts

Eu zic ca mai bine ramanem la 32 se sloturi , va mai zic inca ceva cand vezi ca ai bug nu mai sta sa te atentioneze adminu iti dai quit si dupa restart la pc cei asa greu si revii iara la joc :P , dar am intalnit intro zi un player iam zis sa dea restart la pc ca avea scoru cam bunicel si mi se parea suspect , am zis sa dea rr la pc si a zis ca nu vreau , sau mai stau 3 runde si ies ;) in regulament scrie daca un player cu bug are scoru mare este rugat sa dea restart la pc daca nu se aplica ban 3 min motiv "rr.pc.suspect" e prea mult 3 minute ;) eu zic ca nu :) bafta si john o reclamatie nu se face asa :P cum ai inceput tu se face   

Model Reclamatie:

Nick jucator :

Nick admin reclamat :

Motiv Reclamatie :

Dovezi : ( Printscreen)

Ip : ( doar daca este necesar SI unban pe langa reclamatie )

Steam - ID : ( doar daca a fost acordat si ban pe SteamID )

Nerespectarea modelului de Reclamatie = Reclamatie RESPINSA ! :*

pmKCL5g.jpg

TEAMSPEAK 3 INDUNGI - http://www.indungi.r...46-teamspeak-3/

Server Address: ts.indungi.ro

john!

john!

• Manager CS 1.6
  • 2710 posts

Domnul glot am zis  clar ca nu fac reclamatie si nu reclam nimic :). Daca vrei sa intelegi ce am scris eu ok, daca nu....poti scrie ce vrei. Daca avem ceva sau pe cineva de reclamat crede-ma...am multa experienta in asa ceva si nu te supara...dar esti pantaloni scurti pe langa mine la asa ceva :). Eu am pus alta problema...problema pe care unii  colegii ai tai au inteles-o! Ideea in mare e simpla...respectam toti regula rr-ulului pt bug sau nu, atat tot. Am zis clar de la inceput ca nu reclam nimic si am postat aici doar pt simplul fapt ca se atrage atentia.

Domnul glot...dupa cum spui tu...in regulament daca scrie ca daca un player cu scorul mare are bug si nu da rr ii dai ban pe 3 min...ok respectam regulamentul, dar eu te intreb pe tine ce se intampla cu un admin in aceeasi situatie? Crede-ma, fara suparare dar postul tau chiar e fara rost :). In fine, regulamentul il respect, fara rpobleme, doar am intrebat daca e in functie de accese? Mie unu' nu-mi place sa dau rr cand mi se cere si altu' nu pt ca e prieten sau cunostinta a unui admin.

Cat despre administratrea unui server, mai ai de mancat destula paine ;). Bafta, cer TC, sper ca cei care conduc sv-urul au ajuns la un numitor comun.

ps : omanid exact din cauza asta am renuntat si eu la 1 slot pt a nu ma lovi de treburi de genu :)

ps2 : Domnul glot daca cumva era o reclamatie crede-ma ca imi spuneau altii ca e respinsa pe nerespectarea modelului ;)

Posted Image

Adi~

Adi~

indungi powah!

• Loyalty
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1158 posts

De regula, se atragea atentia sa dea rr jucatorii cu scor mai bun. Insa nu stiam despre faptul ca nu se vde bomba pe radar. Si nici nu cred. Poate in 1% din cazuri nu apare. Ca bug e mai mereu pe server si bomba apare la fel. O sa discutam problema intre admini si vom specifica in regulament. 

hf

Posted Image