Jump to content

CCleaner 5.57

(0 reviews)
Sign in to follow this  
Coѕмιɴα

Aplicație funcționabilă : http://prntscr.com/nebuyv ( 19/04/2019 ) 

Message added by Coѕмιɴα

2 Screenshots

About This File

Descriere:

Probabil cea mai populară soluție de curățare gratuită la nivel global, cu peste 2 miliarde descărcări de la lansarea sa în 2003. CCleaner de la Piriform este un program rapid și ușor de folosit, care face calculatorul mai rapid, mai sigur și mai fiabil.

CCleaner elimină cookie-urile, fișierele temporare și diverse alte date neutilizate care vă îngreuneaza sistemul de operare. Acest lucru eliberează spațiu pe hard disk, permițând sistemului să ruleze mai repede. Dacă ștergeți aceste date, vă protejează și anonimatul, ceea ce înseamnă că puteți naviga online mai sigur.

Programul Registry Cleaner remediază erorile și setările defectuoase pentru a vă face computerul mai stabil. Interfața simplă, intuitivă și curățarea rapidă dar puternică fac CCleaner un favorit printre începători și tehnicieni. 

INFO:

Eu personal nu imi mai pun increderea in acest program dupa problema cu acel malware de prin Septembrie 2017. (LINK)

Problema a fost rezolvata, dar cum am zis mai sus, mi-am pierdut increderea in el. :D

INFO (06.08.2018):

In urma unor probleme versiunea v5.45 a fost retrasa. Ultima versiune officiala a fost re-uploadata.

https://www.bleepingcomputer.com/news/software/ccleaner-v545-pulled-due-to-anger-over-usage-data-collection/

What's New in Version 5.57   See changelog

Released

Changelog:

- New! Simplified cleaning flow: ‘Easy Clean’
- Original ‘Cleaner’ renamed to ‘Custom Clean’

Software Updater:
- Software Updater now confirms when there are no pending updates

Startup Management:
- Added a new tab in ‘Startup’ to manage Windows Services

Settings and Preferences:
- Added ‘preferred home screen’ setting (inherits preference from ‘cleaning results’ setting)

Installation:
- Have made steps to address the ‘Error opening file for writing’ bug by improving termination of existing CCleaner processes prior to install

User Feedback