Jump to content

Recommended Posts

3 hours ago, drama queen ♛ said:

Neața.. Ce fain.. La mine plouă :emoji64:

:hearts:

Same here. De la 1 dimineata incontinuu, mai e si frig.

• Upvote 2

Ce vreme....ieri era cer senin cu soare de zici ca era vara azi dimineata ma trezesc ca ninge..dar a nins putin de tot...acum arata ca si cum ar fii plouat...

33 minutes ago, Atte said:

Ce vreme....ieri era cer senin cu soare de zici ca era vara azi dimineata ma trezesc ca ninge..dar a nins putin de tot...acum arata ca si cum ar fii plouat...

S-a schimbat complet vremea in ultimii ani. Se adevereste vorba ca vor fi doar 2 anotimpuri, am putut vedea anu' acesta de la caldura care a tinut pana la sfarsitul toamnei ba chiar aproape inceputul iernii pana in frigu' care s-a lasat.

Edited by BoGdaN BD™✔, .

• Like 1
  • Upvote 1

Nu mi se pare nimic anormal, cel putin mie. Adica s-a deschis un subiect de cineva si am venit restu' si ne-am exprimat parerea in legatura cu aceasta...pana la urma asta se rezuma off-topic. :hug:

• Like 1
  • Upvote 2

De exemplu la mine, in momentul asta, a iesit soarele din nori ( nu fac aluzie la nicio manea:)) ), de unde si topirea zapezii e inevitabila, vedem diseara daca se lasa cu polei si chestii-trestii'.

E mai bine zapada decat polei, ca i nasol rau ala mai ales daca ai treaba cu masina. De cand s-a lansat maneaua aia cu soarele din nori, toti pana acuma cand discutam ceva si intervenea fraza aia tineau sa explice ca nu fac aluzie la melodie :)))

• Like 1
  • Upvote 1

21 minutes ago, BoGdaN BD™✔ said:

E mai bine zapada decat polei, ca i nasol rau ala mai ales daca ai treaba cu masina. De cand s-a lansat maneaua aia cu soarele din nori, toti pana acuma cand discutam ceva si intervenea fraza aia tineau sa explice ca nu fac aluzie la melodie :)))

Pai e nasol cu poleiul, zici ca esti cu masina pe patinoar si nu numai cu masina, oameni mai varsta sunt mai expusi ca noi tinerii'.

Da, lumea se gandeste direct la melodia aia.., si da ascult manele la petreceri ş.a.m.d, nu-mi e rusine sa recunoscut, dar nu poate sa ti fie rusine de asa ceva, rusine sa ne fie cand furam si "dam in cap".

Edited by Stendhal ☺, .

Reason: Dar'

21 minutes ago, Stendhal ☺ said:

Pai e nasol cu poleiul, zici ca esti cu masina pe patinoar si nu numai cu masina, oameni mai varsta sunt mai expusi ca noi tinerii'.

Da, lumea se gandeste direct la melodia aia.., si da ascult manele la petreceri ş.a.m.d, nu-mi e rusine sa recunoscut, dar nu poate sa ti fie rusine de asa ceva, rusine sa ne fie cand furam si "dam in cap".

Edited by Stendhal ☺, 18 minutes ago.

Reason: Dar'

Problema-i cand mergi pe strada si asculti manele-n casti ... Bine nu-i neaparat o problema , fiecare

• Like 1

4 minutes ago, - Darius ▲ said:

Problema-i cand mergi pe strada si asculti manele-n casti ... Bine nu-i neaparat o problema , fiecare

Am ascultat si eu piesa.

Am o intrebare: De ce oamenii care asculta rock sunt considerati satanisti/negativisti/emo blablabla..

De ce oamenii care asculta manele sunt considerati cocalari/tarani/tigani bablabla..

De ce oamenii care au cercel/pierce sunt consdierati gay?

Stereotipurile astea de 2 lei...

Nu stiu de voi dar la mine ninge, poti vedea cam la o raza de 100 de metri distanta, in rest totul e alb :D

Ninge cu niste fulgi foarte mari, mai lipsesc luminitele si ai atmosfera perfecta pentru craciun.

Ma uit in sus, alb, ma uit in jos, alb, ma uit inainte, alb, peste tot este alb :D

10 minutes ago, Atte said:

Am o intrebare: De ce oamenii care asculta rock sunt considerati satanisti/negativisti/emo blablabla..

De ce oamenii care asculta manele sunt considerati cocalari/tarani/tigani bablabla..

De ce oamenii care au cercel/pierce sunt consdierati gay?

Stereotipurile astea de 2 lei...

1. Nu stiu sa se manifeste atunci cand asculta o piesa rock, daca piesa e cu urlete si strigaturi asa fac si ei, ca niste satanisit (dar asta e problema lor, o problema pe care o inteleg doar cei care asculta fregvent acest gen). 

2. Daca nu asculti acest gen de muzica, valabil si la aia care asculta rock, asa ti se pare ca sunt toti. Lumea te considera asa pentru ca cei care o fac des, cum ar fi tiganii cu manelele, a ajuns ca atunci cand asculti tu, sa fi considerat ca si ei, dar asta din cauza lor.

11 minutes ago, drama queen ♛ said:

Ce iarnă este fără zăpadă..? :eyetongue: aici, unde locuiesc eu, de 5 ani nu vad zăpadă. :monkeyeyecover:

Unde dumnezeu stai? Dubai, Egipt, Spania?

• Haha 1