Jump to content

Recommended Posts

13 hours ago, brightside said:

altceva in afara de zincoins nu se va face

asta e din lipsa de interes prezentata de toata lumea, care nu vrea sa faca ceva benefic comunitatii sau pentru ca nimeni nu vrea sa mai interactioneze on-line, ca pe vremuri.

3 hours ago, J-Dog1338 said:

asta e din lipsa de interes prezentata de toata lumea, care nu vrea sa faca ceva benefic comunitatii sau pentru ca nimeni nu vrea sa mai interactioneze on-line, ca pe vremuri.

Interesul s-a transformat, s-a schimbat. Nu multora le mai arde de o prezenta online cat ii intereseaza doar sa se distreze alaturi de acei cativa amici pe care ii gaseste(si cu care chiar se distreaza), iar mai nou un mediu complet diferit pe care il experimentez si eu este cel al jocurilor pe telefon unde exista clanuri in-game, acolo este un alt tip de comunitate restransa, dar care functioneaza pe baza de discord, mai putin ts3.

Exemple si detalii sunt foarte multe, motivele de ce moare o comunitate sunt si mai si... oamenii sunt problema, de sus in jos, idei pentru abordari diferite se puteau face cu cap, dar nu mai pierdeti timp, fugiti si mancati o shaorma, stati pe o banca la soare, relaxati-va, faceti chestii mai interesante, comunitatile de gaming au alta forma fata de asta.

• Like 2
  • Upvote 2

3 hours ago, J-Dog1338 said:

Hai sa ne bucuram ca am prins acele zile.

cs16 = indungi sa nu uitam, poti sa faci ce vrei tu cu alte jocuri , cum se stinge cs16 asa se stinge si indungi. 

Astia de acuma se joaca COIN MASTER =))

18 hours ago, brightside said:

imi pare rau sa va anunt, dar suntem in 2019. altceva in afara de zincoins nu se va face. comunitatea nu se "mai" bazeaza pe cs , ci pe practicarea de afk botz pe ts.

cat despre jocuri, daca nu faci stream, esti un fel de "orfan".

A FOST O VREMEA .... cand se mai miscau lucrurile. acum, bate vantul.

si acum o sa imi sara in cap, vaaai, ce de hate arunci in stanga si in dreapta. well, adevarul doare.

si inca in ce stil se miscau... 2014-2015

• Like 1

au inceput copii sa se planga de serverul teamspeak. uhh, no more zincoins for you, lads :)))

poate se face trecerea pe discord. sau poate e za "ENDGAME" :)))

• Like 2
  • Haha 6

20 hours ago, brightside said:

poate se face trecerea pe discord. sau poate e za "ENDGAME" :)))

din discord nu se putea face bani, lol :lol:, a mers cat a mers, acum e caput... ce 'face' banii din oameni , of of of...

• Upvote 3

1 hour ago, myCro said:

din discord nu se putea face bani, lol :lol:, a mers cat a mers, acum e caput... ce 'face' banii din oameni , of of of...

Asta e rezultatul faptului ca au plecat majoritatea oamenilor care au sustinut, ani la rand, comunitatea. Oricum, in ultimele luni totul era.... "mort". Era normal sa se renunte :) 

• Like 1
  • Haha 1

On 4/24/2019 at 5:43 PM, myCro said:

Interesul s-a transformat, s-a schimbat. Nu multora le mai arde de o prezenta online cat ii intereseaza doar sa se distreze alaturi de acei cativa amici pe care ii gaseste(si cu care chiar se distreaza), iar mai nou un mediu complet diferit pe care il experimentez si eu este cel al jocurilor pe telefon unde exista clanuri in-game, acolo este un alt tip de comunitate restransa, dar care functioneaza pe baza de discord, mai putin ts3.

Exemple si detalii sunt foarte multe, motivele de ce moare o comunitate sunt si mai si... oamenii sunt problema, de sus in jos, idei pentru abordari diferite se puteau face cu cap, dar nu mai pierdeti timp, fugiti si mancati o shaorma, stati pe o banca la soare, relaxati-va, faceti chestii mai interesante, comunitatile de gaming au alta forma fata de asta.

Cel mai bun sfat dat vreodata pe forumul asta :)) si vine de la o persoana care a fost printre cei mai activi, daca nu cel mai activ de pe forum, dovada fiind cele aprox 20k de posturi...

Folositi-va timpul cu cap, ca nu-l mai puteti lua inapoi....

• Like 1

Bai oameni buni, care aveti un link sa descarc photoshop/after effects? Sau in ce se mai lucreaza acum, ca nu am mai lucrat de mult...

11 hours ago, nanmeister- w1n said:

Bai oameni buni, care aveti un link sa descarc photoshop/after effects? Sau in ce se mai lucreaza acum, ca nu am mai lucrat de mult...

http://www.fileshare.ro/e3172553854

• Thanks 1

22 minutes ago, stranger - said:

Un designer care îmi poate un artwork pentru Steam? Plătesc

Dece sa platesti cand poti avea si gratuit? :D 

Asteapta sa fie deschisa "Depunerea de cereri" si o sa-ti faca.. :') 

1 hour ago, [RO]David YT said:

Dece sa platesti cand poti avea si gratuit? :D 

Asteapta sa fie deschisa "Depunerea de cereri" si o sa-ti faca.. :') 

e bine sa astepti , cand cererile sau inceput depe 21 cred si acum e 1 mai si nu sau rezolvat 

22 hours ago, SKanDaL™ said:

Cel mai bun sfat dat vreodata pe forumul asta :)) si vine de la o persoana care a fost printre cei mai activi, daca nu cel mai activ de pe forum, dovada fiind cele aprox 20k de posturi...

Folositi-va timpul cu cap, ca nu-l mai puteti lua inapoi....

bahahahahahaha, ma incearca o lacrima =DD

14 hours ago, nanmeister- w1n said:

filelist b0$$ ...

• Like 1

4 hours ago, 007 ✔ said:

e bine sa astepti , cand cererile sau inceput depe 21 cred si acum e 1 mai si nu sau rezolvat 

cl_romana 1 

• Haha 3