Jump to content
Sign in to follow this  
Roselin ❀

[Discutii] Movies

Recommended Posts

Aici puteti sa discutati orice despre filme, ce film ati urmarit, care v-a placut cel mai mult, etc. Sunteti liberi, in limita bunului simt. 

The Darkest Minds, un film foarte fain, este facut de catre cei care au facut si Stranger Things, o idee foarte interesanta. Dar, filmul se termina cu niste scene care te fac sa crezi ca v-a urma o continuare, dar este foarte putin probabil din cauza ca bugetul lor pentru film a fost 34 de mii de dolari sau euro si au scos doar ~21. Si nu cred ca o sa mai urmeze si o continuare, dar filmul merita vazut. :)

L-am vazut si eu la cinema săptămâna trecută, este chiar interesant si merita văzut, iar cu privire la ce ai spus, are timp sa mai castige bani pana va aparea si partea a doua care e cel mai probabil.

• Like 1

Nu stiu cati dintre voi ati vazut acest film, dar dupa parerea mea merita vizionat. "Jocul lui Ender" este o povestire scrisă de Orson Scott Card. Cu toate ca este un film din 2013 si cu o actiune care se desfasoara destul de repede, si ma refer la partea cand cadetul este avansat ajungand sa devina lider, pot spune ca este un film destul de bun. (Merita pus in biblioteca cu filme).

• Like 1

Eu l-am urmarit, este acceptabil pentru un film la plictiseala(acel gen de plictiseala cand ai vazut tot felul de filme si nu mai efectiv ce sa alegi).

• Like 1

2 minutes ago, myCro said:

Eu l-am urmarit, este acceptabil pentru un film la plictiseala(acel gen de plictiseala cand ai vazut tot felul de filme si nu mai efectiv ce sa alegi).

Intr-adevar, de-asta am zis ca merita pus la biblioteca. Cand te plictisesti te pui si te uiti la el.

Acesta este un alt film tot, singurul film romanesc pe care l-am vizionat si mi-a placut ideea si cum a fost conceput.

Acest film a fost lansat in 2017 de catre Daniel Sandu si cica este unul din cele mai bune filme ale anului trecut. 

• Like 1

@Bonzo Chiar am avut de facut un eseu tip argumentativ pe baza acelui film. Povestea este interesanta, insa ecranizarea este un esec din punctul meu de vedere.

• Like 2

On 8/25/2018 at 11:10 PM, Qubicøn said:

@Bonzo Chiar am avut de facut un eseu tip argumentativ pe baza acelui film. Povestea este interesanta, insa ecranizarea este un esec din punctul meu de vedere.

Interesant daca va pune sa faceti esee despre asa ceva.

Un alt film care mi-a placut foarte mult este Ready Player One. La acest film mi-au placut efectele, povestea si acea actiune palpitanta.

23 hours ago, Bonzo said:

Interesant daca va pune sa faceti esee despre asa ceva.

Un alt film care mi-a placut foarte mult este Ready Player One. La acest film mi-au placut efectele, povestea si acea actiune palpitanta.

Un film foarte fain, merita vazut, desi prima data cand am vazut trailer-ul nu ma asteptam sa fei ceva wow.

• Like 1

Un film foarte interesant si emotional, recomand vizionarea tuturor partilor, Jurassic World si Jurassic Park.

https://www.imdb.com/title/tt6217306/?ref_=nv_sr_1

Very, very interesting.

Directorul seriei The Raid (1/2) scoate acest film, chiar sunt curios cum o sa fie, The Raid 1/2 mi-au placut maxim, astept cu nerabdare si a 3-a parte.

Aparent lucreaza si la: https://www.imdb.com/title/tt7554008/?ref_=nm_flmg_dr_2 cu toate ca ii statea mai bine lui Manu Bennett in rolul lui Deathstroke. (perfomanta lui s-a putut observa in Arrow / Arrowverse) :D

A fost cineva la The Predator (2018) ? pareri ? eu personal am refuzat sa ma duc. :))

On 9/10/2018 at 6:59 PM, Alex CT. said:

Un film foarte interesant si emotional, recomand vizionarea tuturor partilor, Jurassic World si Jurassic Park.

L-am urmarit recent! E trist sa vezi ca unii pentru bani se joaca si combina 2 gene foarte periculoase,pentru a crea ceva mortal,greu de ucis si in acelasi timp dificil de controlat (Indoraptor). Am avut emotii cand aceasta batalie a inceput intre Blue si Indoraptor,dar si foarte emotionant cand Blue a plecat si a dat de inteles ca nu doreste sa fie captiva din nou :(. Recomand cu incredere sa vizionati acest film,de fapt toata seria este interesanta! ;)

Edited by Sebby <3, .

Ce parere aveti? Mie unul mi se pare interesant, foarte foarte interesant.

@cods

• Like 1

11 hours ago, myCro said:

Ce parere aveti? Mie unul mi se pare interesant, foarte foarte interesant.

@cods

Am tot stat cu ochii pe site-urile de noutati de cand am aflat despre el, aparent a fost si confirmat pentru data de: 04.10.2019. :))

Prima jumatate a trailerului eram cam 'meh, pare plictisitor, unde sunt luptele, istoria transformers' apoi l-au aratat direct pe optimus si restul decepticonilor, clar o sa ma duc la el, trailerul arata bestial, sper ca si filmul o sa fie la fel.

10 hours ago, myCro said:

@cods esti si cu astea? seria harry potter?

@DrayeN ia zi, tu?

Probabil o sa te dezamagesc, dar nu ma uit la asa ceva. :))

• Like 1

11 minutes ago, cods said:

Probabil o sa te dezamagesc, dar nu ma uit la asa ceva. :))

Profund dezamagit. Este un gen al fantasticului chiar placut.

Cea mai smechera animatie posibila. Am urmarit tot ce se poate, de la desene si pana la cele doua filme + al treilea care trebuie sa apara. Mi-a placut mult, exact ca si cars. Pareri ? :) 

Poate nu sunteti cu asa ceva, dar pe mine ma lasa masca cand vad ce culori smechere si peisaje sunt.

• Like 2

Si pe tine te-ai dezamgit, @Atte ? :))

Nu ma atrage cu nimic filmul, Mycro, sincer. :))

• Like 2

2 minutes ago, cods said:

Si pe tine te-ai dezamgit, @Atte ? :))

Nu ma atrage cu nimic filmul, Mycro, sincer. :))

Da....nu m-am uitat la Harry Potter sau filme asemanatoare. Nici pe mine nu ma atrage acest gen al fantasticului.

Mai mult de atat mi se pare overrated toata treaba asta cu Harry Potter/Lord of The Rings/Piratii din caraibe si filme deastea placute publicului dar foarte cliseice dealtfel.

• Like 1