Jump to content
Sign in to follow this  
unumihai

Reclamatie alin [Rezolvat]

Recommended Posts

*Numele dvs. : unumihai
*Numele adminului reclamat: alin.
*Data/Ora/Harta: azi ora 18:30 de_alexandra
*Motiv reclamatie : kick degeaba
*Dovezi (print sau demo) : n-am se pot verifica logurile

De obicei nu fac d'astea, dar adminul alin. chiar a intrecut masura, eram pe harta de_alexandra si m-am trezit cu kick pentru ca eram AFK, eu in general nu stau afk, daca am treaba ies, nu tin slot. Dupa cateva minute am reusit sa ma reconectez si am intrebat cine mi-a dat kick ? am intrebat pe u@ pentru ca nu avea rost sa intreb pe chat pentru ca nu cred ca vr'un player are acces la kick. La care el. fara absolut nicio explicatie logica imi spune doar sa termin cu u@ , pai stai ma frate, mi-ai dat kick degeaba, nu trebuie sa stiu ce a fost in capul tau ? cum te pot intreba daca nu prin u@ . In concluzie, vreau si eu sa stiu de ce mi-a dat kick ?

exact cum i am explicat si colegului de mai sus, ai luat kick pt ca ai fost afk. ti am explicat, u@ se foloseste daca vrei sa anunti pe cineva nu sa intrebi de ce ai luat kick. Limbajul tau pe care l ai folosit nu il pui? zi mersi ca nu ai luat ban. "Robotel". fara nici o grija se poate verifica logo. si la urmatoarea jignire ai ban

• Haha 1

Eram sigur ca asta o sa spui si despre mine :)) , nu eram absolut deloc afk, pr3 poate confirma ca era pe server si era si iapa, trageam prin usa pe harta de_alexandra, sa ma minti in fata si sa-mi spui ca eram afk inseamna ca esti chiar nesimtit, va rog sa verificati loguri , ca am dat si cu he sau tr sa fi zis ceva in chat, e imposibil sa nu existe ceva care sa demonstreze ca individul asta, care are tupeul sa ma minta in fata ca eram afk sa i se dea dreptate, e incredibil cat tupeu are, daca primeam kick pe bune nu aveam nimic  de comentat. Va rog sa verificati. un asemnea caracter nu merita admin !

Exista o vorba... " Cand iti zice un om ca esti beat il poti contrazice, cand iti zice si al doilea poti incepe sa iti pui intrebari" . Nu comentez ce alte discutii au mai avut intre ei sau daca s-au jignit dar e al doilea caz in seara asta. In decurs de o ora a dat 2 kickuri aiurea si a intrat in altercatii cu playeri, in ambele cazuri nu recunoaste ca a dat kick aiurea.

Va rog sa ii explice cineva ca trebuie sa fie mai temperat si ca daca totusi e stresat, are o zi grea poate sa faca o pauza sau sa mai treaca cu vederea... daca asta e atitudinea lui in mod normal nu cred ca e potrivit sa aiba acces la vreun grad.

6 minutes ago, pepa said:

Exista o vorba... " Cand iti zice un om ca esti beat il poti contrazice, cand iti zice si al doilea poti incepe sa iti pui intrebari" . Nu comentez ce alte discutii au mai avut intre ei sau daca s-au jignit dar e al doilea caz in seara asta. In decurs de o ora a dat 2 kickuri aiurea si a intrat in altercatii cu playeri, in ambele cazuri nu recunoaste ca a dat kick aiurea.

Va rog sa ii explice cineva ca trebuie sa fie mai temperat si ca daca totusi e stresat, are o zi grea poate sa faca o pauza sau sa mai treaca cu vederea... daca asta e atitudinea lui in mod normal nu cred ca e potrivit sa aiba acces la vreun grad.

citeste regulamentul, numai persoana in cauza si adminii pot posta

Just now, alyn51000 said:

citeste regulamentul, numai persoana in cauza si adminii pot posta

Imi asum un warn pe forum doar doar poate te trezesti la realitate....

UnF sau Funzor, va rog sa verificati logurile, nu se poate ca un admin sa minta cu asa nerusinare, si sa aibe atata tupeu nesimtit incat sa minta in fata. Puteai sa recunosti aline, puteai sa spui, da ma, am am scris gresit, iti recunosteai vina, nu era nicio problema, dar sa minti in halul asta cu niste chestii care se pot verifica foarte simplu ... e penibil. Raman in continuare la parerea ca un astfel de caracter n-are ce cauta admin.

1 minute ago, unumihai said:

UnF sau Funzor, va rog sa verificati logurile, nu se poate ca un admin sa minta cu asa nerusinare, si sa aibe atata tupeu nesimtit incat sa minta in fata. Puteai sa recunosti aline, puteai sa spui, da ma, am am scris gresit, iti recunosteai vina, nu era nicio problema, dar sa minti in halul asta cu niste chestii care se pot verifica foarte simplu ... e penibil. Raman in continuare la parerea ca un astfel de caracter n-are ce cauta admin.

si acum iti zic sa iti vezi de limbaj, nu sunt vreun copil cu care sa vorbesti cum vrei tu, se poate verifica.

Nu ti-am vorbit in niciun fel, pana sa-mi dai kick degeaba, nici nu stiam de existenta ta ca admin, joc in fiecare zi cate 3-4 ore, dar nu cred ca te-am vazut de 2 ori pe server. Dar dupa ce mi-ai dat kick degeaba si ca-mi spuneai sa nu mai folosesc u@ , pustiu, vezi ca sunt slot, am tot dreptul sa folosesc u@ , sunt slot pentru ca nu-mi trebuie mai mult de slot, dar astia ca tine ma imping sa fac cerere pentru admin, normal ca m-am enervat, ca orice om. Orice s-ar fi enervat, d'aia am postat si aici, pentru ca daca nu aveam dreptate nu veneam sa mananc aiurea aici pe forum, n-am murit dintr-un kick, dar m-a deranjat atitudinea ta de pe server, si acum nesimtirea si usurinta cu care minti aici. 

Daca eu am dreptate, esti dispus sa renunti la admin ? Pentru ca un om cu un asa caracter, un fricos ca tine, nu merita admin.

Le : In continuare vreau sa aflu motivul pentru care am luat kick, poti fi barbat si poti recunoste gresala, sau poti fi in continuare femeie si sa te ascunzi mintind, pana cand vor verifica cei care au acces la loguri.

Edited by unumihai, .

Ca sa iti zic pustiu, nu am stiut de tine ca esti slot, sincer nici nu stia de serverul asta cand jucam eu si eram admin aici. Ti am si zis se poate verifica, erai afk, ti am dat kick pe server full, e asa greu de inteles?

Alin keep calm ..... deja incepi sa te iei de toata lumea inclusiv de admin ...... cand ii nevoie de admin tu esti absent dar iti place sa vezi ce face alt admin sau player ...... iti spun aici pe forum eu personal vreau sa discut cu UNF sau FUNZOR despre comportamentul tau fata de toata lumea (PS: se poate verifica esti constient da?)...... eu m-am cam saturat de oameni plini de nervi si alcool in ei cand intru pe srv ..... ai nervi sau vrei sa bei dute bea pana nu mai poti ..... nu am nimica cu oamenii care consuma alcool (eu nu consum) doar ca at cand esti baut sa zic asa mai bine iesi si intru a 2 zi pt ca at o sa faci lucruri pe care le regreti pe urma ( si nu sunt POCAIT) doar ca am ramas foarte shocat de reactia ta de azi de pe srv ..... mai multe o sa le auzi dupa ce o sa vb cu UNF ..... atat am avut de spus Multumesc!!!

1 minute ago, FreddyK said:

Alin keep calm ..... deja incepi sa te iei de toata lumea inclusiv de admin ...... cand ii nevoie de admin tu esti absent dar iti place sa vezi ce face alt admin sau player ...... iti spun aici pe forum eu personal vreau sa discut cu UNF sau FUNZOR despre comportamentul tau fata de toata lumea (PS: se poate verifica esti constient da?)...... eu m-am cam saturat de oameni plini de nervi si alcool in ei cand intru pe srv ..... ai nervi sau vrei sa bei dute bea pana nu mai poti ..... nu am nimica cu oamenii care consuma alcool (eu nu consum) doar ca at cand esti baut sa zic asa mai bine iesi si intru a 2 zi pt ca at o sa faci lucruri pe care le regreti pe urma ( si nu sunt POCAIT) doar ca am ramas foarte shocat de reactia ta de azi de pe srv ..... mai multe o sa le auzi dupa ce o sa vb cu UNF ..... atat am avut de spus Multumesc!!!

Cand ii nevoie de admin sunt absent? Mi ai verificat prezenta cumva si nu stiu eu? ti am spus si pe server, imi tii socoteala la ce fac, cat beau, sau ce mai fac eu cu viata mea? Altii mai au si viata personala, nu numai cs ca sa stii asta de la mine. Poti vorbi si cu unf si cu funz, totul se poate verifica, cum am spus si mai sus. Nu ma ameninta cu texte deastea ca vb tu, eu am vorbit strict la subiect, nu trebuie sa imi spui tu ce sa fac

Din cele spune de freddy, se justifica cum tu m-ai vazut afk cand eu trageam prin usa. Nu mi=ai raspuns, daca se va verifica si se va demonstra ca eu am dreptate, esti dispus sa renunti la admin ? daca ai caracter ... dar din cate vad, duci lipsa grava. Esti doar o fetita plangacioasa si smiorcaita care se ascunde in spatele unor minciunele ifetine.

PS: Tind sa-i dau si mai multa dreptate lu Freddy, din moment ce tu spui ca nu stiai ca sunt slot , adica n-ai vazut ca in u@ , scrie ADMIN si nu JUCATOR, nu mai zic de amx_who. Esti paralel, daca spui ca joci de mult, atunci se justifica de ce nu ai progresat deloc, pentru ca esti incompetent.

LE: Pe server erau atat @Pr3 cat si iapa , care in momentul respectiv juca nu nick N E K , ei pot confirma ca nu eram afk.

Edited by unumihai, .

Cu riscu ca piert adminu dar eu nu ma mai pot abtine azi am indurerat prea multe igniri de la niste oameni prea buni pt pamantu asta si prea superior ...... bah carnatule din partea mea pisate pe tine de la bautura ca drq iti tine tie evidenta ..... in primu rand tu tii evidenta la toti nu eu asta ca iti intre bine la cap ....... si 2 ala injura si jignea pe srv si tu iti bateai capu cat o stat mihai sau iapa sau eu sau drq mai stie cine afk sau spec sau pe drq sal ia ...... si 3 nu dai afara un admin ca sa intre un player mare admin ce esti acel admin poate sa faca un demo sau altele ...... tie trebuie sa iti desenez ca asa intelegi ...... PS Tu viata personala daca ai avea asa cum zici nu ai intra pe cs la varsta ta de "adult" care te dai intelegi asa ca din partea mea ciocu mic si joc de glezna ,..... canta la alta masa ...... si nu te-am amenintat cu nimica mah doar ti-am zis ca mai multe o sa afli dupa ce vb cu UNF sau Funzor sau Mammalouse sau Tzake ...... dar nu o sa mai ai ce auzi ramai tu adminu si cu adminatu tau si cu evidentele tale ..... PA (alt reply de la mine nu o sa mai ai aici )

12 minutes ago, FreddyK said:

Cu riscu ca piert adminu dar eu nu ma mai pot abtine azi am indurerat prea multe igniri de la niste oameni prea buni pt pamantu asta si prea superior ...... bah carnatule din partea mea pisate pe tine de la bautura ca drq iti tine tie evidenta ..... in primu rand tu tii evidenta la toti nu eu asta ca iti intre bine la cap ....... si 2 ala injura si jignea pe srv si tu iti bateai capu cat o stat mihai sau iapa sau eu sau drq mai stie cine afk sau spec sau pe drq sal ia ...... si 3 nu dai afara un admin ca sa intre un player mare admin ce esti acel admin poate sa faca un demo sau altele ...... tie trebuie sa iti desenez ca asa intelegi ...... PS Tu viata personala daca ai avea asa cum zici nu ai intra pe cs la varsta ta de "adult" care te dai intelegi asa ca din partea mea ciocu mic si joc de glezna ,..... canta la alta masa ...... si nu te-am amenintat cu nimica mah doar ti-am zis ca mai multe o sa afli dupa ce vb cu UNF sau Funzor sau Mammalouse sau Tzake ...... dar nu o sa mai ai ce auzi ramai tu adminu si cu adminatu tau si cu evidentele tale ..... PA (alt reply de la mine nu o sa mai ai aici )

cum ti am explicat si pe cs, eram spectate, prin comanda amx_spectate, daca stii ce face comanda aceea, plus ca eram pe forum sa dau reply la reclamatii. Se vede pe tine ce comportament ai ma copile. si in al 2 rand se pare ca nu prea ai fost pe al scoala, duci lipsa grava. Apropo agramatule invata sa scrii sa vorbesti si pe urma jigneste

Cand m-am bagat in discutie , am rugat sa se inceteze cu chestiile intre noi , mai ales ca suntem colegi . Nu era nevoie sa se faca atat tam tam !

Alin. sincer aici nu pot sa iti dau dreptate , nu e corect fata de colegi , trebuie sa fim calmi si sa avem rabdare cu playerii  , indiferent de situatie , si mihai la randul lui putea sa stea spec linistit daca avea ceva de facut , nu e nevoie sa ne dam kick-uri dupa 2 min de stat afk , noi obisnuim sa ne dam kick , daca un admin anume sta 15, 20 ,30 min ...ii dam kick si nu ne-am certat pe tema asta !

• Upvote 1

Tocmai @JhonnY ca atunci când el mi a dat kick NU eram afk, trăgeam prin usa, eram T. Nu sunt genul suparacios, dacă luam kick pentru ca eram afk sau spec, nu aveam nesimtirea sa intru aici sa fac reclamație. Dar m a deranjat f tare atitudinea lui.

Discutii care degeneareaza, va jigniti si nu e frumos, va rog sa va pastrati calmul. Stiti destul de bine ca sunt oameni care se implica si se va face dreptate in cele din urma. Trebuie sa aveti un comportament CIVILIZAT. Asa ca, incetati si cu discutiile si asteptati sa primiti un raspuns si sa nu mai faceti spam.

Multumesc, 

Cu stima 

#Parti420

• Upvote 1

Atat timp cat nu ati prezentat nici unu din voi dovezi...asteptati sa verifice persoanele care au acces si nu va mai jigniti ca la usa cortului pe server sau aici, ca se vede urat.

Mai sunt cazuri in care se duce omu` la buda...isi pune un pahar de ceva..etc ( nu in cazul asta ), nu cred ca este asa greu sa il intrebi pe respectivu` "bai esti la pc ..mai joci" mai ales playeri care sunt vechi si intra zilnic pe server.

• Upvote 1

33 minutes ago, unumihai said:

Tocmai @JhonnY ca atunci când el mi a dat kick NU eram afk, trăgeam prin usa, eram T. Nu sunt genul suparacios, dacă luam kick pentru ca eram afk sau spec, nu aveam nesimtirea sa intru aici sa fac reclamație. Dar m a deranjat f tare atitudinea lui.

te a deranjat atitudinea mea copile? faptul ca ti am explicat de ce ai primit kick, te a deranjat explicatia fiind afk ai luat kick pe server full. si prima data am plecat tot din cauza la putoi ca tine ma, am avut moderator, in crestere spre urmatorul rank de admin. Ca si data trecuta decat sa stau sa ascult ca face ti voi pl mare ca luati un kick, dar de limbajul vostru nu vorbiti, plec. si app zi mersi ca nu ai luat ban pentru limbaj, jignire a unui admin

3.11 
- Jucatorii AFK ii mutati la spectatori ! (chiar daca sunt admini/sloturi)
- De asemenea nu se vor face locuri pe server la cererea jucatorilor sau pentru cunostinte / prieteni. Cine este depistant ca da kick jucatorilor activi pentru a face loc cuiva, va fi sanctionat !

VALABIL PENTRU TOATA LUMEA, INCETATI ODATA CU KICK_urile la 30 sec AFK !

RESPECTATI PLAYERII CONECTATI, nu cred ca e atat de grav ca a ramas pe loc 30 sec, se poate da un slay, runda urmatoare daca este tot afk se pune spectator ... il mai lasati o runda ( 1-2 min chiar daca este FULL) si kick bineinteles daca nu a revenit ....ce e atat de greu frate sa faceti jocul cat mai placut si sa va respectati intre voi .

Chiar nu stiti playerii fideli sau playerii care au bun simt si n-au facut probleme, chiar asa sa ne batem joc de ei ?

Alin nu e prima data dai kick la playeri, ieri am mai fost atentionat de Pr3 ca dai kick-uri  aiurea!

[Yesterday, 15:55]
pr3 Haos Indungi:
    spune-i lui alin s aiba rabadare s nu ii mai certe ptr 30 sec AFK!! PANA LA URMA e free game! doar mai suntem pe aici care putem vedea!! nu e cu rautate !

[Yesterday, 16:01]
pr3 Haos Indungi:
    credeam ca esti cu noi in joc! lasa nu mai are rost

Chiar voi da remove din prima daca se va mai da kick aiurea!

Ai un AVERTISMENT (unul foarte mare ) !

T.c

• Like 1
  • Upvote 4

@alin Inainte ca tu sa dai kick unui jucator este bine sa te uiti la tab si sa vezi scorul lui, dupa care te uiti dupa el in joc sa vezi daca este activ sau nu. Tu ai gresit pur si simplu pentru ca te-ai luat dupa altii. Fizzy a zis ca unumihai este afk, iar tu ai si dat kick imediat. Se vede pe loguri faptul ca unumihai era activ dupa timpul si fragurile ce au avut loc. Probabil a fost cateva secunde afk in momentul cand Fizzy a spus asta, iar tu ai ascultat de el si nu ai verificat daca asa si este. Fizzy este slot, tu esti admin. Raspunderea este a ta si nu a lui !

Inca un lucru de mentionat este ca el ca si slot are tot dreptul sa comunice cu noi pe U@, pana la urma de asta are acces la el. Daca ti se pune o intrebare, ii raspunzi cu calm daca vrei sa eviti o cearta. Nu toti reactioneaza la fel ! Daca ai gresit, recunosti si ai incheiat subiectul.

L 11/21/2018 - 18:25:31: "unumihai<7712><STEAM_0:0:449864586><TERRORIST>" killed "ADDERAL<7667><STEAM_0:0:452396447><CT>" with "ak47"
L 11/21/2018 - 18:25:53: "N A K`<7706><STEAM_0:1:31349027><>" triggered "amx_chat" (text "ce afk avem ?")
L 11/21/2018 - 18:26:02: "pr3<7551><STEAM_0:0:30835653><CT>" killed "unumihai<7712><STEAM_0:0:449864586><TERRORIST>" with "ak47"
L 11/21/2018 - 18:26:02: "alin.<7692><STEAM_0:0:91143597><SPECTATOR>" say "acum ma uit"
L 11/21/2018 - 18:26:09: "Fizzy<7683><STEAM_0:1:44003028><TERRORIST>" say "unumihai ala e afk" (dead)
L 11/21/2018 - 18:26:11: "N A K`<7706><STEAM_0:1:31349027><>" triggered "amx_chat" (text "qliver")
L 11/21/2018 - 18:26:14: "Fizzy<7683><STEAM_0:1:44003028><TERRORIST>" say "sau ma rog, joaca precum unu" (dead)
L 11/21/2018 - 18:26:30: [admincmd.amxx] Kick: "alin.<7692><STEAM_0:0:91143597><>" kick "unumihai<7712><STEAM_0:0:449864586><>" (reason "afk")
L 11/21/2018 - 18:26:55: [admincmd.amxx] Kick: "alin.<7692><STEAM_0:0:91143597><>" kick "Oliver.Q<7629><STEAM_0:1:160289615><>" (reason "afk")
L 11/21/2018 - 18:26:56: "unumihai<7727><STEAM_0:0:449864586><>" connected, address "86.127.255.145:27005"
L 11/21/2018 - 18:26:58: "unumihai<7727><STEAM_0:0:449864586><>" joined team "TERRORIST"
L 11/21/2018 - 18:27:12: "unumihai<7727><STEAM_0:0:449864586><TERRORIST>" say "vstr inyrlihrnmt mi a dat kick ?" (dead)
L 11/21/2018 - 18:27:17: "unumihai<7727><STEAM_0:0:449864586><>" triggered "amx_chat" (text " care mi-a dat kick >?")
L 11/21/2018 - 18:27:32: "unumihai<7727><STEAM_0:0:449864586><>" triggered "amx_chat" (text " care mi-a dat kick pt afk ?")
L 11/21/2018 - 18:27:37: "alin.<7692><STEAM_0:0:91143597><SPECTATOR>" say "eu mihai"
L 11/21/2018 - 18:27:41: "alin.<7692><STEAM_0:0:91143597><SPECTATOR>" say "lasa u@"
L 11/21/2018 - 18:27:42: "unumihai<7727><STEAM_0:0:449864586><TERRORIST>" say "d c ?"
L 11/21/2018 - 18:27:47: "alin.<7692><STEAM_0:0:91143597><SPECTATOR>" say "afk spec kick"
L 11/21/2018 - 18:27:50: "unumihai<7727><STEAM_0:0:449864586><TERRORIST>" say "d c ai dat robotel ?"
L 11/21/2018 - 18:28:01: "alin.<7692><STEAM_0:0:91143597><SPECTATOR>" say "inceteaza sa nu iei si gag"
L 11/21/2018 - 18:28:08: "unumihai<7727><STEAM_0:0:449864586><>" triggered "amx_chat" (text " de ce ai dat , vreau sa stiu ?")
L 11/21/2018 - 18:28:13: "unumihai<7727><STEAM_0:0:449864586><>" triggered "amx_chat" (text " hai cva vedem pe forum")
L 11/21/2018 - 18:28:13: "alin.<7692><STEAM_0:0:91143597><SPECTATOR>" say "ti am zis"
L 11/21/2018 - 18:28:16: "unumihai<7727><STEAM_0:0:449864586><>" triggered "amx_chat" (text " mai bine")
L 11/21/2018 - 18:28:22: "alin.<7692><STEAM_0:0:91143597><SPECTATOR>" say "inceteaza cu u@"
L 11/21/2018 - 18:28:28: "unumihai<7727><STEAM_0:0:449864586><SPECTATOR>" say "/spec"
L 11/21/2018 - 18:33:21: "unumihai<7727><STEAM_0:0:449864586><>" triggered "amx_chat" (text " alin, poate ai timp sa raspunzi pe forum la reclamatii , sa-mi spui motivul pentru kick")

@mihai Nu inteleg totusi de ce atata cearta pentru un kick ? Chiar era nevoie de reclamatie pentru asta? Reclamatie se face cand un admin face abuz de acces si incalca regulamentul. Daca a dat un kick intr-un mod gresit nu inseamna ca a incalcat regulamentul. Daca de exemplu ti-ar fi dat tie sau altuia kick in mod repetat, atunci clar se considera un abuz si o reclamatie la adresa acestuia era necesara. Si mie mi s-a intamplat sa dau kick cuiva pe motiv "afk" dar el revenise intre timp la joc, iar eu scriam pe consola si nu observasem asta. M-a intrebat de ce, mi-am cerut scuze dupa aceea ca nu observat cand el a revenit si toate bune, ne-am vazut fiecare de joc.

Dupa cum vad eu situatia, amandoi ati gresit. Alin a gresit ca nu a verificat daca tu erai sau nu afk, iar tu pentru ca te-ai aprins pentru un simplu kick si ati pornit o intreaga cearta pe forum pentru asta. Daca Funzor a decis sa ii dea avertisment, in regula. Pana la urma adminul trebuie sa fie atent la ceea ce face, dar te asigur ca si alti admini au dat kick gresit fara sa vrea acest lucru si doar observand ca playerul nu juca la un moment dat si nu au mai primit reclamatie pentru asta.

Toate discutiile astea puteau fi evitate dar na, acum temperamentul fiecarui om difera..

• Like 4
  • Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.