Jump to content
† FAIRPLAY †

problema cs 1 6 steam

Recommended Posts

Descarcă acest CFG (https://ufile.io/01a5i) cu numele Player.cfg în Steam\steamapps\common\Half-Life\cstrike

Este făcut de mine pentru un maxim de fps. Special pentru cei cu perfomanțe mai slabe ale PC-ului.

Apoi deschizi CS și scrii în consolă ”exec Player.cfg”.

Alte metode nu mai am, îmi cer scuze. 

Ce va chinuiti asa ma, fara rost?

Lasa specificatiile pc-ului ( procesor, model placa video, rami, etc ) ca sa stie lumea ce si cum.

Ca asa incerci 1000 de configuri si setari fara rost.

Daca pc-ul e slab, cum zici tu, atunci degeaba.

15 minutes ago, Cristi## said:

Daca pc-ul e slab, cum zici tu, atunci degeaba.

Rar am vazut pc-uri care sa nu duca cel putin cs-ul. Ar trebuii sa ii fie din carton pc-ul.

Sterge jocul de pe steam dupa intri la My PC unde ai salvat folderele de la steam si sterge cel cu Half-Life iar apoi instaleaza din nou.

1 hour ago, spaniuuk said:

Rar am vazut pc-uri care sa nu duca cel putin cs-ul. Ar trebuii sa ii fie din carton pc-ul.

Sterge jocul de pe steam dupa intri la My PC unde ai salvat folderele de la steam si sterge cel cu Half-Life iar apoi instaleaza din nou.

n-a mers

1 hour ago, spaniuuk said:

Cs-ul din ziua de azi cere mai mult decat versiunea aia din prima zi de la lansare... 

S-au facut update-uri multe, etc etc, iti dai seama ca nu mai ruleaza el cu 100 fps cu pentium nush cat , 256 mb ram si video 64 vram...

Sunt ani buni de atunci, s-au schimbat multe.

La fel si la go, acum sa-l rulezi calumea ai nevoie de minim placa video dedicata cu vram 2gb si procesor quad i3 in sus...

Intr-adevar CS 1.6 cere destul de mult, un fel de Battelfield V :laugh:. La ce ai nevoie de 100 fps? 60 fps iti ajung in joc. Eu am PC destul de bun si am fps-urile limitate pe 60.

2 minutes ago, spaniuuk said:

Intr-adevar CS 1.6 cere destul de mult, un fel de Battelfield V :laugh:. La ce ai nevoie de 100 fps? 60 fps iti ajung in joc. Eu am PC destul de bun si am fps-urile limitate pe 60.

20 minutes ago, Cristi## said:

Cs-ul din ziua de azi cere mai mult decat versiunea aia din prima zi de la lansare... 

S-au facut update-uri multe, etc etc, iti dai seama ca nu mai ruleaza el cu 100 fps cu pentium nush cat , 256 mb ram si video 64 vram...

Sunt ani buni de atunci, s-au schimbat multe.

La fel si la go, acum sa-l rulezi calumea ai nevoie de minim placa video dedicata cu vram 2gb si procesor quad i3 in sus...

No , si problema mea?:)) 

Spaniuk ti am lasat un mesaj cu componentele 

Intra la setari la placa ta video si cauta Vertycal Sync si selecteaza Force Off. Nu stiu cum sunt setarile de la placa ta video dar sigur ar trebuii sa ai asa ceva. Apoi trece toate optiunile din driver pe performance, o sa scada putin claritatea dar ar trebuii sa ai mai multe fps-uri in joc.

Dupa ce ai terminat de facut ce ti-am zis intra din nou in joc si pune in consola urmatoarele comenzi:

hisound 0

cl_minmodels 1

m_filter 0

cl_weather 0

r_decals 2 si mp_decals 2

cl_shadows 0

gl_picmip 1/2/3 - daca selectezi 3 se va vedea foarte rau dar iti va creste fps-urile.

gl_texturemode „GL_LINEAR_MIPMAP_NEAREST”

gl_ztrick 1

cl_corpsestay 5

hud_draw 0

cl_updaterate 35

cl_cmdrate 100

ex_interp 0.1

Daca ai pc mai slabut, incearca sa pui windows 7, cere mult mai putin ca windows 10, si e mult mai bine configurat pentru gaming.

Ar trebui sa ajute + un config cu setari de low play.

9 hours ago, spaniuuk said:

9 hours ago, spaniuuk said:

ex_interp 0.1

noice. 2019 si tot pe .1 ati ramas. tristut.

2 hours ago, brightside said:

noice. 2019 si tot pe .1 ati ramas. tristut.

Cine a spus ca a ramas pe .1? :thinkin:

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.