Jump to content
Sign in to follow this  
CS.INDUNGI.RO

Advanced Experience System [AES] - Tutorial

Recommended Posts

Salutare dragi colegi !

Dupa modificarea pluginului de VIP m-am gandit sa mai aducem o schimbare pe server acuma pe final de an,este vorba despre pluginul de /bonus,  Advanced Experience System [AES]

Dupa cum probabil ati observat pe server in ultima perioada,a fost implementat cu succes acest pluginul [AES],(spun asta in urma feedback-urilor pozitive) ce isi are ramurile inradacinate in CS:GO , deci practic este o adaptare pt CS 1.6 a unui plugin de CS:GO.

Scopul adaugarii acestui plugin este unul destul de simplu,ne dorim sa avem ceva in plus fata de restul serverelor,inovatii,sa venim cu anumite schimbari/adaugari pe server,menite sa mai distreze playerul,sa alunge monotonia,sa-l faca mai activ,mai ambitionat si aici ma refer la Rank,lucru de care multi sunt "obsedati" si pentru care activeaza pe server constant.

Suntem cam singurul svr din RO ce folosim acest plugin,aceasta versiune noua,mai greu de gasit,plus ca e  strict personalizat pluginul pt CS.

Pluginul a fost personalizat pentru svr-ul CS si aici ma refer la urmatoarele : 

Comenzi personalizate : say /bonus - scrii /bonus in say pentru a deschide meniul cu armele ce se vand .
Setari personalizate : gen , cat de greu cresti in nivelul la Experienta,la cate fraguri facute sa primesti 1 pBonus,cate pBonus primesti pt Headshot,C4,defuse mai multe detalii mai jos. 
Deci va puteti cumpara urmatoarele de mai jos cu puncte bonus,punctul forte fiind 120HP !
Menu Bonus + Preturi arme CS :  What do you want to buy ?

M4A1 + ammo (10 Puncte Bonus)
AK47 + ammo (10 Puncte Bonus)
AWP + ammo (10 Puncte Bonus)
10.000$ (15 Points)
120HP (25 Points)

Inferfata si aici ma refer la tot ce afiseaza pluginul pe server de la nume rank-uri pana la puncte bonus, toate alese de mine,daca exista idei mai bune le pot modifica.
De asemenea pluginul poate face mult mai multe,dar am dezactivat cateva functii,cum ar fi  Mega-Deagle - damage dublu la glont,sau MegaHE DMG 200HP,dar momentan am considerat sa nu deviem de la MOD Clasic si sa oferim cam ceea ce ofera si CS-ul/VIP-UL.....doar arme.

[en]

LVL_1 = Beginner

LVL_2 = Amateurs 

LVL_3 = Skilled

LVL_4 = Common Skill

LVL_5 = Average Skill

LVL_6 = High Skill

LVL_7 = Rare Skill 

LVL_8 = Mythical Skill

LVL_9 = Legendary Skill

LVL_10 = Assassins 

LVL_11 = Pro Assassins

LVL_12 = Elite Assassins 

LVL_13 = Monster Assassins

LVL_14 = Headshot Masters 

LVL_15 = GODLIKES

LVL_16 = Premium

LVL_17 = TOP PLAYERS CS.INDUNGI.RO  

LVL_18 = Hall of Fame [CS]?

LVL_19 = Donor's Only [Richie Rich]

LVL_20 = Loyality CS

LVL_21 = RICHIE RICH [donors only]

LVL_22 = The Big Boss [CS]

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Detalii despre cum arata si functioneaza pluginul AES aveti in pozele de mai jos.

Meniul cu arme + preturi

Puteti sa folisiti meniul /bonus doar timp de 15 secunde,ca si in cazul buytime,ca sa nu creeze dezechilibru

Pluginul functioneaza doar dupa 3 runde jucate,ca sa fie echilibru fata de playerii care nu au puncte bonus/vip.

Desii meniul ti-l deschide si cand esti mort daca scrii /bonus , arme iti poti cumpara doar cand esti viu,dupa cum arata poza de mai jos.

Comanda pentru accesare meniu arme : in say  scrieti /bonus

--------------------------------------------------------------------------------------------------

De asemenea,pluginul a fost implementat mai mult pentru playerii activi ,daca nu intrati pe server timp de 15 zile , se reseteaza totul,rank/bonus,asa l-am setat.

Experienta + pBonus se salveaza pe "nick" asa ca aveti grija,sa nu joace cineva cu numele vostru sa va consume punctele si sa veniti apoi ca v-au disparut punctele,cum de altfel am patit in trecut,cel mai bine ,daca tineti la pBonus si rank rezervati-va numele pe svr ,asa nu se va putea folosii nimeni de ele.

Mai jos am sa va descriu cum acumulati experienta si puncte bonus.

//How much experience will be given for one kill
aes_xp_frag "1"
// How much experience will give for killing headshots 
aes_xp_hs "2"
// Number of experience for PLANT the BOMB (C4)
aes_xp_c4_plant "2"
// Number of experiences for explode C4
aes_xp_c4_explode "2"
// Number of experience behind defuse the bomb
aes_xp_c4_defused "3"
// Experience the withdrawal of hostages
aes_xp_hostage_got "2"
// Experience of rescuing hostages
aes_xp_hostage_rescue "2"
// The experience of salvation as a V.I.P.
aes_xp_vip_escaped "3"
// Experience for killing V.I.P.
aes_xp_vip_killed "3"

Acest plugin este practic un VIP alternativ,aceste puncte bonus fie le faceti in urma unui joc constant si agresiv pe server,fie le cumparati si totodata ajutati si serverul financiar.

Punctele Bonus + Level XP sunt destinate vanzarii combo,daca doriti detalii despre preturi si achizitionare , click pe  Link catre Preturi Puncte Bonus

Am rugamintea sa nu copiati topicul in cadrul altui forum fara sa-mi cereti accesul .

Copyright ©2015 powered by Specify

• Like 4
  • Thanks 4
  • Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.