Jump to content
Sign in to follow this  
rAsEaL

[Propunere] Afiliere Servere

[Propunere] Afiliere Servere  

11 members have voted

This poll is closed to new votes
  1. 1. Sunteti de Acord?

Recommended Posts

Denumire: Afiliere Server

Descriere propunere: Tinand cont ca INDUNGI are un nume in gamingul romanesc cat si international, as avea o mica propunere, sper ca am postat unde trebuie, am inteles ca la servere sunt Krond, 0ping, officiale.

Degeaba ar mai fi multe alte firme de hosting, gen gazduirejocuri, cand au venit unele firme cu protectie si avantaje mult mai mari ca cele old.

La Afiliate in schimb ar putea fi tot asa ca Krond,0ping, doar anumite firme gen: GpHosting, Tni, EnixServers,(Toolz optional) care sunt cele mai bune la ora actuala, sa nu fie de exemplu firme nepopulare, sau care au protectie slaba deoarece vor suferi ambele parti.Comunitatea INDUNGI isi pateaza imaginea, iar ownerul in cauza are si el partea lui de cauza.

Avantaje: 

• Ar fi un plus la Afilieri Servere, pe langa hosturile Krond, 0Ping, ar fi celelalte firme de prestigiu, ar fi un mare + pentru comunitate.
  • Poate ca nu toata lumea isi permit servere de la Krond,0Ping, GpHosting,Tni, Enix, dar pentru INDUNGI nu a contat niciodata numarul de Servere, ci sa fie fie pline, indiferent de unde au venit, si cred ca asta conteaza si acum.

Dezavantaje: Nu ar mai veni de la alte firme.

Ai creat poll?: Da

• Thanks 1

Nu stiu ce sa zic dupa parerea mea cs 1.6 este mort din toate punctele de vedere.

Nu este nici o propunere proasta dar nici buna, indiferent de firma ta de host serverul poate sa moara pe atat de usor, nu mai este asa mare un interes pentru acest joc si sunt mult prea multe exploit-uri.

Eu unu sunt Contra la propunere ca pur si simplu nu-i vad rostul.

O zi minunata in continuare

• Like 1

Să-ți explic o chestie cei de la gphosting seara bagă redirecte pe serverele unde sunt băgate în boost și bagă playerii în platformele lor.

Serverele de la tni si enix dropează jucători aiurea de pe server deci contra.

Este o propunere fifty-fifty, cum a spus kenzzo mai sus, "mi-a luat cuvintele din gura".

Am sa-ti creez speranta in inima si iti dau un pro.

In ziua de astazi nici nu stii in ce ''firma'' de hosting te poti increde si in care nu.

Calitatea hostului o poti regasii [in general, dar nu e o regula] in pretul serviciului:

- Cand iei ceva la 2 EUR [atat platesti, atat primesti] 

- Cand iei ceva la 50 lei [atat platesti, atat primesti]

- Cand iei ceva peste 80 lei, stii ca contribui si la partea de antiddos si toate cele... Insa aceasta varianta este mai putin adoptata de noii detinatori de servere.

Si cum in ultima vreme toti se duc spre hosturi cu preturi de nimic si au asteptari 'imense', nu stiu cat de necesar ar fi sa mai avem limitari de 'host' pentru ca azi serverul este, maine nu este, azi firma este, maine nu este.. totul este asa, neclar.

• Like 2

Ca sa nu mai fac alt topic legat de afilieri, de ce nu se adauga o cerinta de minim 4-5 average pe gametracker ca sa nu mai fie servere afiliate astazi si maine se inchid ca nu mai au detinatori bani de host. Cel putin acum, la afiliate majoritatea serverelor sunt fie offline, fie in alta comunitate. Si la CS:GO sunt cateva servere offline si in alta comunitati.

Sa o luam logic,cum a spus Senaris cat platesti atat primesti,dar cum standardele comunitatii sunt mari pentru care este si cunoscuta,nu poti primii pe oricine cu orice host care sa pice,ca pana la urma te faci de ras,pana la urma daca vrei sa deschizi un server trebuie sa ai niste bani al inceput,eu am avut si am inteles,nu poti sa vii cu 2E pentru ca acel server iti garantez eu ca ori v-a fii pingul crescut ori vei lua foarte usor flood ceea ce lasa de dorit mai ales ca acel server poarta numele comunitatii.
In opinia mea,iti dau un CONTRA poate daca aduceai argumente mai solide primeai PRO.(mai incearca sa mai faci o asemenea propunere dar sa sustii mult mai solid).

On 3/7/2019 at 7:43 AM, rAsEaL said:

Denumire: Afiliere Server

Descriere propunere: Tinand cont ca INDUNGI are un nume in gamingul romanesc cat si international,

On 3/15/2019 at 7:58 PM, ✕ Matei ✕ said:

dar cum standardele comunitatii sunt mari pentru care este si cunoscuta,

aaaa, baieti, in ce an sunteti ? comunitatea e cunoscuta, dar nu e "renumita". forumul este neschimbat de ani, ts-ul este mort, cs-ul 1.6 e mort si neingropat de ani, csgo-ul si-a pierdut farmecul de cand l-au facut F2P, deci, despre ce vorbim ?

• Like 1
  • Upvote 1

14 hours ago, brightside said:

aaaa, baieti, in ce an sunteti ? comunitatea e cunoscuta, dar nu e "renumita". forumul este neschimbat de ani, ts-ul este mort, cs-ul 1.6 e mort si neingropat de ani, csgo-ul si-a pierdut farmecul de cand l-au facut F2P, deci, despre ce vorbim ?

https://dexonline.ro/definitie/cunoscut

https://dexonline.ro/definitie/renumit

Creatorul topicului spre deosebire de tine ce surprinzator de fel esti ''Ex Staff'' doreste sa sustina comunitatea cu o idee ce i-a venit probabil spontan sau a imprumutat-o din alte parti.  Daca nu esti multumit de comunitatea pe care postezi si pe care o folosesti in acest moment, esti binevenit sa nu mai intrii in loc sa arunci cu hate-ul si toxicitatea ta aici cat si in zona off-topic. 

-

Cat despre propunere, votul este dupa cum urmeaza:

pkcD2Sz.jpg

Sunt PRO in ideea sa nu acceptam servere de 'oriunde' ci doar de la societati [precum sustine propunerea ta]. 

• Haha 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Despre noi

Suntem o comunitate aparuta in anul 2010 ce are ca scop sa prezinte si sa aduca in calculatoarele voastre socializare, competitie, public si foarte multa actiune. Alatura-te celor 200.000 de membri iar impreuna vom dezvolta cat mai mult termenul de 'comunitate'

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.