Jump to content
Sign in to follow this  
Tarnacop05

Cerere unban Tarnacop

Recommended Posts

Salut!

Astazi am luan ban pe server de la adminul Aristo. Motivul a fost ca as fi avut blind sau ceva de genul acesta, nu ma pricep prea bine, stiu doar ca s-a albit ecranul si chiar cand am scris pe chat ca am ecranul alb, tot am primit ban. Intru pentru fun, nu ma intereseaza fragurile, palmaresul astfel incat sa fiu interesat sa trisez. Am ceva ore  jucate pe acest server si nu am fost suspectat pana acum ca as fi avut cod. 

P.S: Nu mi se pare cinstit ceea ce am patit. Nu mi s-au facut poze, teste astfel incat sa reiasa ca trisez. 

Astept pareri, decizia stafului in legatura cu cererea mea,

Multumesc pentru intelegere.

1. Tarnacop, cererea unban se face dupa model.

2. Aristo, astept dovada banului si raspunsul la intrebarea - de ce folosesti comenzile blind + slay  daca adminul tau este pus in mod voit fara acces ban ? - 

Scuze, abea acum am intrat si m-am uitat la alti useri sa vad cum arata o cerere facuta corect.

Nefiind obisnuit sa fiu banat, nu am cunostinte prea mari cand vine vorba de cereri unban.

Oricum acesta nu este un motiv sa nu ma conformez. Problema ar fi ca nu mai stiu exact toate detaliile privind banarea: ora exacta, procedeul folosit pentru verificarea mea impotriva trisatului, etc.

Iti multumesc pentru raspuns WANNA.

poftim.  https://postimg.cc/gallery/o3aja2zo/ ti am cerut ss si tu nu mi ai dat pozele, ai iesit ! aveai wall si injurai .. acum nu stiu sigur ca erai tu ca te am cunoscut cat de cat si am vazut ca nu te comporti ca un copil de 8 ani.. se vede in ss ip ul sau. acum daca e cineva care a incercat sa iti faca rau sau te ai certat cu unu si a zis las' ca l fac eu pe asta.. habar n am.. eu am tinut minte nick ul iar cand ai intrat  tu pe server ti am dat ban. daca nu erai tu poti vorbi cu wanna sa i dai ip ul tau si sa te scoata de la ban.

2 hours ago, WANNA. said:

1. Tarnacop, cererea unban se face dupa model.

2. Aristo, astept dovada banului si raspunsul la intrebarea - de ce folosesti comenzile blind + slay  daca adminul tau este pus in mod voit fara acces ban ? - 

folosesc comanda bind + slay pentru ca e singurul mod in care pot bana pe cineva, nu mi se pare corect sa fim 2-3 helperi on si un co owner afk (dau exemplu) si 20 playeri on dintre care se nimereste unul cu aim iar noi ce facem ? pana apucam sa va cautam pe voi serverul se goleste in 5 minute.. nu te acuz pe tine doar ca eu cred ca ar trebui sa adaugi o comanda de ban si pentru noi, helperi.. sa ne putem face treaba. 

P.S. scuzati mi intarzierea dar sunt la Tecuci iar netul imi cam cade din cand in cand .. 

Eram pe server activ de cel  putin 20 minute pana sa primesc ban. mi s-a albit ecranul si am primit ban la cateva secunde dupa aceea. Nu mi s-au cerut poze sau altceva, nu am injurat niciodata pe server si acest lucru il pot confirma mai multi jucatori de buna credinta de pe server.

Nu am nimic cu tine, dar nu cred ca este corect ceea ai facut, asta este parerea mea!

se vede in ss ca ti am facut poza si ai iesit. ti am zis, daca nu erai tu ii poti da ip ul lui xen si ti l scoate sau daca erai tu ramai cu el .. ti am dat ban dupa 20 de minute jucate ale tale cand am vazut ca ai intrat pe server . se putea sa fie si mai devreme. 

aristo ? nu ai primit acces la ban datorita faptului ca nu sti sa identifici un codat.

1:  Daca ai citi putin regulamentul o sa descoperi faptul ca inainte sa faci ss trebuie sa ai un demo  , ss si wg se face sau se cere  doar daca dupa un demo destul de lung nu poti sa identifici daca playerul are cod

2: nu ti se pare corect sa nu ai acces la ban?  Datorita faptului ca este campane free ai primit grad pe acest sv si in functie de cum o sa te descurci o sa primesti grad mai mare

3: ce vrei sa spui cu faptul ca " un co owner afk? "

4: din nou daca citesti putin regulamentu o sa descoperi ca si voi ca helpers aveti acces la ban ( comanda se numeste amx_voteban) si da ban 30 de minute.   Tocmai ca sa se evite discutiile de genu.

5:  ca helpar nu sa se de acces la comanda cu durata permanenta

6: mentionez faptul ca in banlistul tau  nu apare numele lui tarnacop ( in regulament scrie : toate comenzile cu durata pemanenta trebuie adaugate pe forum in banlistul adminului)

Asa ca pe viitor faci demo , dai ban 30 de minute si dupa cand intra un admin cu grad mai mare te consulti cu el si  dupa o sa se  ia o decizie  cu durata permanent asupra presupusului codat.

Edited by Rew Crew, .

• Upvote 1

@Tarnacop05 asteptam pozele facute de aristo.    

daca nu te descurci sunt aici ca sa te ajut impreuna cu colegii mei 

Edited by Rew Crew, .

• Upvote 1

pozele le am pus mai sus. in legatura cu accesul la ban voi vorbi eu cu lupu si xenon despre asta.

@aristo am reusit de aseara sa vad logurile din ftp-ul serverului la care nu doar "xen" are acces, dar astazi le-am rasfoit mai bine. La cat de implicat ai fost probabil in administrarea serverului nostru ( mai exact in verificarea prin ss a tuturor jucatorilor de pe server, apoi in majoritatea cazurilor abuz de blind + slay degeaba ) cred ca ai uitat sa consulti si lista de STAFF sa vezi macar exact cu cine stai de vorba.

1. SS-urile tale sunt modificate, mi-a spus si Xenon aseara, am vazut si eu astazi. Atasez din loguri sa iti amintesti si tu : 

a1.png

Prin urmare, lui Tarnacop nu i s-au facut ss-uri, deci a primit deja unban si ne cerem scuze pentru inconveniente.

Comparatie intre ip-uri :

17:48:43 <STEAM_1:0:850787806><182.185.86.23> *DEAD*TITAN 

17:50:06 <STEAM_1:0:37602026><5.253.55.101> *DEAD*Tarnacop 

Din ss-urile tale pe care le-ai modificat partial vedem ca ai editat numele, dar ai uitat sa editezi si ip-urile.. too much complicated

Campania de admine este facuta de mine cu scopul de a intregi echipa noastra, dar de oameni ca tine nascuti odata cu eclipsa care sa isi bata joc de munca pe care fiecare o depune pentru serverul asta, eu ma lipsesc. 

REMOVE + BAN PERMANENT 

Topic inchis!

• Like 3
  • Haha 4
  • Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.