Jump to content

PRO / CONTRA  

18 members have voted

1. 1. PRO / CONTRA

• PRO
      6
    • CONTRA
      12

Recommended Posts

Denumire: Target de Token-uri

Descriere propunere: Sa fie un fel de target de posturi pe forum și în funcție de cât este targetul de mare sa primim un anumit număr de Token-uri. De exemplu, ai un target de 25 posturi pe zi, pentru acest target sa primești o sumă de token-uri. 

Avantaje: Forumul ar fi mult mai activ și lumea s-ar implica mai mult pentru a-și cumpăra ce se afla pe Indungi Shop.

Dezavantaje: Posibilitatea de spam.

Ai creat poll?: Da.

• Like 1
  • Confused 1

Nu ajuta cu nimic activitatea forumului aceasta propunere, lumea o sa se apuce sa posteze la off-topic sau mau stiu eu unde ca sa faca repede posturi.

• Like 1

Mai bine ar fi sa fie date Token-uri pe reply-urile care sunt de ajutor la proiecte, ca asa oricine poate sa lase reply-uri la servere unde sunt joculete si etc.

• Thanks 1

PRO

Am adus un exemplu de target:

10 Postari - 50 Tokens

50 Postari - 250 Tokens

100 Postari - 1000 Tokens

500 Postari - 10000 Tokens

1000 Postari - 25000 Tokens

PS: Este o idee foarte buna, sa stii ca dupa parerea mea acesti sistem sau plugin cum ar trebui sa-l numim, ar aduce mai multa activitate, parerea mea!

• Like 1
  • Thanks 1

Contra.

Deoarece cu token-urile nu prea poti face nimic in afara de a iti cumpara din Indungi Shop, în rest cum s-a zis mai sus nu cred ca ar ajuta activitatea forumului cu nimic doar pentru a face cei din comunitate  posturi in exces sa primească un număr de tokens. 

• Like 1

Daca ai putea face ceva folositor cu acele  token-uri  atunci poate se poate face ceva. Dar asa nu prea vad rostul .

Eventual daca se gaseste un sponsor la un anumit numar sa poti cumpara un boost cu 2 3 euro. 

Pro

Dar sa fie mai modificat, gen 1 Topic 2-3-4 tokens-uri anume topicurile pe la Games Talk, Pariuri Sportive(predictii), sau si la GFX o cerere vo 20-30 tokens-uri (ar creste activitatea cu cereri la GFX cred), dac se vor da tokens-uri pe posturi pe la jocuri la serverele de cs ar iesi total aiurea.

• Like 1
  • Thanks 1