Jump to content
Sign in to follow this  
ner0h

Problema cs 1.6

Recommended Posts

Salut baieti, am sa trec direct la subiect ca sa nu va aburesc.

Recent mi-am luat un mouse nou, chinezarie la 15 lei ( tin sa precizez ca am mai avut la banii astia si au mers) si are o singura problema la cs.

Chiar si cu sensitivity mare, cu setari din launch options si consola la mouse tot nu-i dau de cap.

Va explic cum sta treaba: Cand incerc sa trag rapid de mouse, se blocheaza si ori mi se duce cu tinta in jos ori sus ( depinde cat de apropiat e cursorul fata de partea  de sus/jos). Spre ex daca joc respawn, trb sa fiu rapid , sa ma intorc dar nu pot... Cand intorc mouse-ul rapid in spate mi se blocheaza...

Nu stiu cum altfel sa mai descriu problema pe care o am asa ca incerc sa va arat un video referitor la el.

Sper sa se gaseasca cineva care a mai avut problema sau stie cum sa-i dea de cap.

Si fara chestii de genul ''Schimba mouse-ul'' .

A da, mentionez si ca am incercat atat pe steam cat si no steam.

videoclipul cu problema : https://imgur.com/a/rHHEqyg

48 minutes ago, ner0h said:

Si fara chestii de genul ''Schimba mouse-ul'' .

Tocmai ca asta e problema. Are senzorul defect/defect de fabricatie, deci ori iti cumperi un mouse decent cu care sa nu te mai chinui sau o sa stai in continuare sa te chinui cu chinezariile. 

//Topic mutat la categoria corecta

La "chinezarii" trebuie sa ai si noroc sa gasesti unul care sa mearga. Cunosc oameni care joaca cu mouse-uri de 20-30 de lei si pot sa se miste decent, nu au cele mai bune DPI-uri si chiar nu este recomandat pentru cs, dar pentru un jucator normal este ok, daca atat ii permite bugetul. La mouse-ul tau nu cred ca ai ce sa-i faci, este o problema de la el, nu e ceva ce tine de software, ca sa-l mai poti modifica tu.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Despre noi

Suntem o comunitate aparuta in anul 2010 ce are ca scop sa prezinte si sa aduca in calculatoarele voastre socializare, competitie, public si foarte multa actiune. Alatura-te celor 200.000 de membri iar impreuna vom dezvolta cat mai mult termenul de 'comunitate'

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.