Jump to content
Sign in to follow this  
iONUT @

SERVER DISCORD INDUNGI

Recommended Posts

O decizie foarte buna,daca aveti nevoie de ajutor puteti sa-mi spuneti,am server de 200+ membrii

• Like 1
  • Upvote 1

Dacă aveți nevoie de ajutor la modificat/adăugat grade, permisiuni sau boți, fie de muzica, fie de loguri, mă puteți contacta. Toată lumea folosește discord, cea mai buna varianta !

• Like 1
  • Upvote 2

Noua categorie a serverului de discord a fost publicata CLICK AICI

In continuare puteti depune cerere pentru canal dedicat privind serverul detinut.

• Like 3
  • Upvote 1

Înseamnă că e cam gata si cu ts3 .... dupa atatea amintiri acolo de acum il lasam baltă. 

Eu tot sper sa reveniți cu un server de ts3 oficial

• Like 4
  • Haha 1
  • Upvote 1

1 hour ago, кεηzzσ powah! said:

Noi speram sa fie ceva temporar, insa in acest moment totul depinde de cat de 'popular' devine discordul. 

- Avand in vedere ca sunt mai multi utilizatori pe Discord decat pe TeamSpeak [per total], daca discordul se 'populeaza' inseamna ca putem redeschide si ts-ul, in caz contrar ar fi o miscare inutila. 

• Like 4
  • Upvote 1

8 hours ago, Senaris said:

Noi speram sa fie ceva temporar, insa in acest moment totul depinde de cat de 'popular' devine discordul. 

- Avand in vedere ca sunt mai multi utilizatori pe Discord decat pe TeamSpeak [per total], daca discordul se 'populeaza' inseamna ca putem redeschide si ts-ul, in caz contrar ar fi o miscare inutila. 

Pe discord nu va fi ce era pe ts.indungi.ro asta sunt sigur la mine pe sv nu intra nimeni pe discord 

Si in plus pe ts erau peste 100 mai mereu  

Si cred ca daca sar da un mail la ts pentru un NPL license sar rezolva si cu ts ul

• Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 1

in sfarsit, o alegere desteapta.

On 7/23/2019 at 4:56 AM, Sniror ^ said:

@Seek3r[]Aha, da, cum zici, toata lumea foloseste Discord  :pervert:

@iONUT @ , well done, ne mutam si aici.

On 7/24/2019 at 12:36 PM, кεηzzσ powah! said:

Înseamnă că e cam gata si cu ts3 .... dupa atatea amintiri acolo de acum il lasam baltă. 

16 hours ago, MihaiCr. said:

Pe discord nu va fi ce era pe ts.indungi.ro asta sunt sigur la mine pe sv nu intra nimeni pe discord 

Si in plus pe ts erau peste 100 mai mereu  

Si cred ca daca sar da un mail la ts pentru un NPL license sar rezolva si cu ts ul

2019 boiz, ts-ul a fost inlocuit de discord.

better, faster, easier.

nu iti trebuie cine stie ce cunostinte sa intrii acolo, merge pe orice sistem de operare ( mai putin windows xp ). 

• Like 3
  • Confused 1

Posted (edited)
2 hours ago, brightside said:

better, faster, easier.

Da ts-u a fost inlocuit de discord de persoanele care numai doresc sa investeasca pentru o licenta de ts iar discord-ul este free :)) Sa fim seriosi TS-u este mult mai fain si mai optimizat  decat discord :)

Edited by vagabond. -
  • Like 1

2 minutes ago, vagabond. said:

Da ts-u a fost inlocuit de discord de persoanele care numai doresc sa investeasca pentru o licenta de ts iar discord-ul este free :)) Sa fim seriosi TS-u este mult mai fain si mai optimizat  decat discord :)

Edited by vagabond., 1 minute ago.

citez :

"

Discord vs TeamSpeak – Who Takes The Cake?

It is hard to compete with TeamSpeak’s reliable clarity but Discord gives almost the same results most of the time and has a lot of UI and feature advantages over TeamSpeak while being completely free. Discord is also newer, and with newer software and products, the team behind it is usually looking to improve features and advance their product based on the customers’ feedback at large, to improve their competitive advantages. Discord is also considered much easier to set up. Although older gamers are often used to TeamSpeak, and often prefer the nostalgia that comes with it, it seems like Discord, would be the best option for most gamers, especially newer ones. "

so ? despre ce vorbim aici ?

• Haha 2

Posted (edited)

citez :

"

Discord vs TeamSpeak – Who Takes The Cake?

It is hard to compete with TeamSpeak’s reliable clarity but Discord gives almost the same results most of the time and has a lot of UI and feature advantages over TeamSpeak while being completely free. Discord is also newer, and with newer software and products, the team behind it is usually looking to improve features and advance their product based on the customers’ feedback at large, to improve their competitive advantages. Discord is also considered much easier to set up. Although older gamers are often used to TeamSpeak, and often prefer the nostalgia that comes with it, it seems like Discord, would be the best option for most gamers, especially newer ones. "

so ? despre ce vorbim aici ?

Da man am inteles ideea pe partea globala ca Discord este mai ok  , dar la partea comunitatii  nu prea ajuta cu nimic atata timp cat  peste 80% din membrii aveau asteptari cu marea redeschidere al ts-ului idg : :)))  . Ai uitat cand Domnul nostru Administrator a spus acum nu stiu cate luni ca serverul de TS va revenii ? Ei bine a revenit cu ceva pe  care multi i nu prea folosesc discord sau inca nu au auzit de el  si inca sunt old style :)) (nu doar din aceasta comunitate)   si plus de asta sa fim sinceri personalizarea si designul de la TS este mult mai wow decat al discord-ului  , sansele de populare al discordului sunt mult mai mici decat cel al TS-ului .

Nu zic ca este rau ca sa deschis acest discord si eu folosesc discord  doar ca foarta multa lume a plecat dupa idg din cauza ts-ului nu al discordului :)

On 7/24/2019 at 12:01 PM, Senaris said:

daca discordul se 'populeaza' inseamna ca putem redeschide si ts-ul, in caz contrar ar fi o miscare inutila. 

Se redeschide cum s a redeschis pana acuma :))

Edited by vagabond. -
  • Like 1
  • Thanks 1

On 7/24/2019 at 2:01 PM, Senaris said:

daca discordul se 'populeaza' inseamna ca putem redeschide si ts-ul

daca discord-ul se populeaza, de ce nu faci o miscare si mai inteligenta si ramai pe discord ?

in + , daca tot tii la zinguard-ul vietii, poti sa il reconfigurezi sa mearga pe discord . 

just saying.

• Like 1
  • Upvote 1

Eu zic ca discordul nu are nici o treaba  a inlocui ts3 

ts3 e una discord e alta acum voi stiti 

spor la treaba cu el 

• Like 1

Sunt unul dintre cei care prefera discordul, deci o sa ne auim pe server :D

1 hour ago, brightside said:

in + , daca tot tii la zinguard-ul vietii, poti sa il reconfigurezi sa mearga pe discord . 

usor de vorbit

daca discord-ul se populeaza, de ce nu faci o miscare si mai inteligenta si ramai pe discord ?

just saying.

Zinguard-ul este prezent in proprtie de 80% pe discord.

Daca discord-ul se populeaza avem de unde sa rupem pentru un eventual server de ts3, asta nu inseamna ca inchidem serverul dupa ce se populeaza

• Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Parera me e ca ts ul nu se va mai deschide va ramane discord (parerea me e ca 50%din servere prefera ts )

• Haha 1
  • Upvote 2

1 hour ago, lexzor said:

usor de vorbit

35 minutes ago, Andy @ Indungi said:

Zinguard-ul este prezent in proprtie de 80% pe discord.

wa04QcO.jpg

Este practic din ce in ce mai prezent, nu-i asa de 'usor de vorbit'... m-am pus pe 'practica' de cand s-a anuntat deschiderea 'discordului.'

Nu prea-i dau eu dreptate lu @brightside de fel, dar in putinele dati cand isi lasa rautatea deoparte are un punct de vedere solid.

Discordul pe langa faptul ca este 'Gratuit' [Si da, conteaza asta pt ca multi dintre voi inca cautati versiunea 'cracked' pe telefoane pt teamspeak], e un foarte bun loc de comunicare. Si cu ajutorul lui @UNU_ s-a marit calitatea la 128kbps pe audio/video si astfel vom avea o calitate 'decenta' si oarecum asemanatoare cu TeamSpeak3-ul. 

Totodata avem si o posibilitate sa ne 'protejam' de 'smecheri' ce inca folosesc exploituri de TeamSpeak in 2019, nu-ti poti face 100 identitati pe discord ca pe TeamSpeak, nu-i asa? 

Sunt un fan inrait TeamSpeak3, mereu am fost si mereu voi fi. 

4 hours ago, vagabond. said:

Da ts-u a fost inlocuit de discord de persoanele care numai doresc sa investeasca pentru o licenta de ts

Niciodata nu vom refuza donatiile, atata timp cat nu le faci te-as ruga sa te abtii de la comentarii de prisos. Ne asumam dreptul sa luam in calcul parerile oamenilor vechi din aceasta comunitate ori ce au contribuit cu ceva productiv dealungu anilor. Multumesc anticipat.

• Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 1

Emotionant. Devine din ce in ce mai greu sa mai combini o fata pe comunitatea asta.. Serverele de 1.6 putrezesc, *aidi-ul de messenger nu prea isi mai are rostul daca nu iti poate trimite screenshot-urile (fortate) facute cu amx_ss, acum nici teamspeak. Facebook-ul nu ti-l da ca are prieten sau prieteni (iar tu esti un gunoi in lista ei), numarul de telefon canci. Tu sarac lipit cu extraoptiune vodafone expirata. Nu stiu ce sa zic. O sa ajungeti in depresii cativa dintre voi.

TBH tin minte ca si eu am trecut printr-un impas deasta emotional, cu fosta echipa pe o alta comunitate. Recunosc ca am fost afectat psihic si inghinal. Am tinut cont insa de cel inghinal, l-am sugrumat puternic, s-a vandut tot, mi-am luat partea si am plecat in Lefkada :(

Iar acum sa-mi permit sa devin academic:

Problemele cu care va confrontati unii dintre voi tine si de capacititatea voastra de evolutie. De nivelul vostru de intelegere si in general de stilul vostru de viata. E just cand ai 10 clase, n-ai luat bacul, ai 30 de ani dar stai cu parintii sau stai in chirie insa iti iei BMW si Iphone din cele 6 luni de strans mandarine. Insa doar din punctul vostru de vedere. E greu sa incerci sa inveti ceva nou cand tu esti obisnuit de o viata cu ceva ce a devenit obsolete. Aveti Windows XP pe calculatoare, ascultati muzica in Winamp, va uitati la filme cu BSPlayer, pana nu de curand toti aveati yahoo messenger. Mai sunteti unii care aveti si mIRC. Sau ati facut tratament cu Xanax cand a trebuit sa renuntati la el. Aceeasi tipologie de oameni, unde in mediile astea virtuale pot dezvolta o anume personalitate ce de obicei atrage gagici, dau cu fail atunci cand in realitatea sunt pusi sa vorbeasca fata-n fata cu aceleasi gagici. Asta e si motivul pentru care comunitatea asta inca mai are servere de cs de 1.6. Plangeti ca nu mai aveti TS, dar de fapt discord-ul face acelasi lucru. Okay, nu e structurat la fel, insa are si multe chestii in plus pe care le-ati putea gasi benifice. Aveti nevoie de training in discord? Niet problem -nu zaietz nu pagadi, redeschidem topicul cu recrutari la IT, facem sectiunea corespunzatoare de Discord, recrutam oameni si va facem training.

Insa sa va ajutam sa va gasiti jumatatile pierdute sau neintalnite de pe TS, nu putem. Aici trebuie apelat la ajutor spitalicesc, functie pentru care nu primesc bonificatii.

Ca tot suntem pe un forum virtual, sunteti niste pusti analogici intr-o lume digitala. Asa cum am mai atras atentia de cateva ori, sunteti mult prea avari ca sa apreciati faptul ca faceti parte unui proiect platit din bani personali. Ca si asociat al unei "proprietati", din punct de vedere financiar, atunci cand aduci bani de acasa non-stop fara nici macar o satisfactie primita inapoi, cedezi sau invoci alte sinonime: inchizi, vinzi, iti bagi picioarele, platesti un asasin sa-l dileasca pe brightside ca-ti perturba clientii. Insa probabil ne mutam in alte clase sociale pe care uni dintre voi oricum nu le inteleg.

RIP Poke

RIP Buzz

Rcon_empower sell_indungi

• Like 1
  • Haha 4
  • Confused 1
  • Sad 1

Posted (edited)
1 hour ago, Kojac said:

RIP Poke

RIP Buzz

Pun pariu ca tu esti inca virgin...

Edited by Andy @ Indungi
Warn: Post Hunt
-
  • Like 1
  • Haha 1

20 minutes ago, 'Hype said:

Financiar nu-ti permiti sa sustii pariuri. Nu cu mine cel putin. Doar daca esti de acord cu fisting-ul. Joc pana la cot.

Dar de curiozitate, din tot ce am scris eu, cum ai ajuns la concluzia asta? Vinzi harbuz pe timp de vara?

• Haha 4

Am sa va rog sa nu deviati de la subiectul topicului.

38 minutes ago, 'Hype said:

Edited by Andy @ Indungi, .

Reason: Warn: Post Hunt

Te-ai ales cu un avertisment.

1 hour ago, Kojac said:

Financiar nu-ti permiti sa sustii pariuri. Nu cu mine cel putin. Doar daca esti de acord cu fisting-ul. Joc pana la cot.

Financiar te sustin pana la varsta de 18 ani daca vrei....cu fisting-ul te las sa joci cu baietii de pe mirc.Imi plac femeile,am nevasta nu ma bag cu papuseii.

• Haha 1

13 hours ago, brightside said:

in sfarsit, o alegere desteapta.

better, faster, easier.

nu iti trebuie cine stie ce cunostinte sa intrii acolo, merge pe orice sistem de operare ( mai putin windows xp ). 

Discord nu poti sa il compari cu ts3, sunt alte sisteme , alte porcarii . Acum toti se baga pe discord cand vad ca isi pot face un server gratis unde sa isi aduca membri pe el si sa se 'laude dar aici nu e vorba de asta. Daca ts3 a mers pana in 2019 fiind chiar top 12 daca nu mă înșel atunci o sa meargă si acum. Eu unul stăteam pe ts3 pentru zinlevel cum făceau si mulți dintre voi ( Nu e vorba doar de acel sistem ) .

Sunt multe de spus dar degeaba .

Asteptam si speram sa se redeschidă ts3.

• Like 2
  • Upvote 1

Cate lamentari pe baza acestui subiect, gizas :))

Asa-i romanul, vesnic nemultumit, chiar si atunci cand primeste ceva moca.

Ca e TS, ca e discord, ce conteaza atat de mult avand in vedere ca pe ambele puteti sa faceti in mare parte cam ce faceati si pana acum?

Grow up, little beasts.

• Haha 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Despre noi

Suntem o comunitate aparuta in anul 2010 ce are ca scop sa prezinte si sa aduca in calculatoarele voastre socializare, competitie, public si foarte multa actiune. Alatura-te celor 200.000 de membri iar impreuna vom dezvolta cat mai mult termenul de 'comunitate'

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.