Jump to content
Sign in to follow this  
iONUT @

SERVER DISCORD INDUNGI

Recommended Posts

22 hours ago, ^^pac.pac^^ said:

Eu zic ca discordul nu are nici o treaba  a inlocui ts3 

ts3 e una discord e alta acum voi stiti 

spor la treaba cu el 

citeste ce a scris senaris ↴

21 hours ago, Senaris said:

Discordul pe langa faptul ca este 'Gratuit' [Si da, conteaza asta pt ca multi dintre voi inca cautati versiunea 'cracked' pe telefoane pt teamspeak], e un foarte bun loc de comunicare. Si cu ajutorul lui @UNU_ s-a marit calitatea la 128kbps pe audio/video si astfel vom avea o calitate 'decenta' si oarecum asemanatoare cu TeamSpeak3-ul. 

Totodata avem si o posibilitate sa ne 'protejam' de 'smecheri' ce inca folosesc exploituri de TeamSpeak in 2019, nu-ti poti face 100 identitati pe discord ca pe TeamSpeak, nu-i asa? 

17 hours ago, 'Hype said:

Financiar te sustin pana la varsta de 18 ani daca vrei....cu fisting-ul te las sa joci cu baietii de pe mirc.Imi plac femeile,am nevasta nu ma bag cu papuseii.

financiar, daca iti pun un geam in burta , zici ca ma uit la un documentar despre mumii & nu stiu daca se pune papusa gonflabila "peticita"

15 hours ago, кεηzzσ powah! said:

Discord nu poti sa il compari cu ts3, sunt alte sisteme , alte porcarii . Acum toti se baga pe discord cand vad ca isi pot face un server gratis unde sa isi aduca membri pe el si sa se 'laude dar aici nu e vorba de asta. Daca ts3 a mers pana in 2019 fiind chiar top 12 daca nu mă înșel atunci o sa meargă si acum. Eu unul stăteam pe ts3 pentru zinlevel cum făceau si mulți dintre voi ( Nu e vorba doar de acel sistem ) .

Sunt multe de spus dar degeaba .

Asteptam si speram sa se redeschidă ts3.

citeste ce a scris senaris ↴

21 hours ago, Senaris said:

Discordul pe langa faptul ca este 'Gratuit' [Si da, conteaza asta pt ca multi dintre voi inca cautati versiunea 'cracked' pe telefoane pt teamspeak], e un foarte bun loc de comunicare. Si cu ajutorul lui @UNU_ s-a marit calitatea la 128kbps pe audio/video si astfel vom avea o calitate 'decenta' si oarecum asemanatoare cu TeamSpeak3-ul. 

Totodata avem si o posibilitate sa ne 'protejam' de 'smecheri' ce inca folosesc exploituri de TeamSpeak in 2019, nu-ti poti face 100 identitati pe discord ca pe TeamSpeak, nu-i asa? 

concluzie : nu stiu de ce aveti conexiune la internet, daca nu stiti sa il folositi. 

• Haha 1

21 hours ago, Kojac said:

Emotionant. Devine din ce in ce mai greu sa mai combini o fata pe comunitatea asta.. Serverele de 1.6 putrezesc, *aidi-ul de messenger nu prea isi mai are rostul daca nu iti poate trimite screenshot-urile (fortate) facute cu amx_ss, acum nici teamspeak. Facebook-ul nu ti-l da ca are prieten sau prieteni (iar tu esti un gunoi in lista ei), numarul de telefon canci. Tu sarac lipit cu extraoptiune vodafone expirata. Nu stiu ce sa zic. O sa ajungeti in depresii cativa dintre voi.

TBH tin minte ca si eu am trecut printr-un impas deasta emotional, cu fosta echipa pe o alta comunitate. Recunosc ca am fost afectat psihic si inghinal. Am tinut cont insa de cel inghinal, l-am sugrumat puternic, s-a vandut tot, mi-am luat partea si am plecat in Lefkada :(

Iar acum sa-mi permit sa devin academic:

Problemele cu care va confrontati unii dintre voi tine si de capacititatea voastra de evolutie. De nivelul vostru de intelegere si in general de stilul vostru de viata. E just cand ai 10 clase, n-ai luat bacul, ai 30 de ani dar stai cu parintii sau stai in chirie insa iti iei BMW si Iphone din cele 6 luni de strans mandarine. Insa doar din punctul vostru de vedere. E greu sa incerci sa inveti ceva nou cand tu esti obisnuit de o viata cu ceva ce a devenit obsolete. Aveti Windows XP pe calculatoare, ascultati muzica in Winamp, va uitati la filme cu BSPlayer, pana nu de curand toti aveati yahoo messenger. Mai sunteti unii care aveti si mIRC. Sau ati facut tratament cu Xanax cand a trebuit sa renuntati la el. Aceeasi tipologie de oameni, unde in mediile astea virtuale pot dezvolta o anume personalitate ce de obicei atrage gagici, dau cu fail atunci cand in realitatea sunt pusi sa vorbeasca fata-n fata cu aceleasi gagici. Asta e si motivul pentru care comunitatea asta inca mai are servere de cs de 1.6. Plangeti ca nu mai aveti TS, dar de fapt discord-ul face acelasi lucru. Okay, nu e structurat la fel, insa are si multe chestii in plus pe care le-ati putea gasi benifice. Aveti nevoie de training in discord? Niet problem -nu zaietz nu pagadi, redeschidem topicul cu recrutari la IT, facem sectiunea corespunzatoare de Discord, recrutam oameni si va facem training.

Insa sa va ajutam sa va gasiti jumatatile pierdute sau neintalnite de pe TS, nu putem. Aici trebuie apelat la ajutor spitalicesc, functie pentru care nu primesc bonificatii.

Ca tot suntem pe un forum virtual, sunteti niste pusti analogici intr-o lume digitala. Asa cum am mai atras atentia de cateva ori, sunteti mult prea avari ca sa apreciati faptul ca faceti parte unui proiect platit din bani personali. Ca si asociat al unei "proprietati", din punct de vedere financiar, atunci cand aduci bani de acasa non-stop fara nici macar o satisfactie primita inapoi, cedezi sau invoci alte sinonime: inchizi, vinzi, iti bagi picioarele, platesti un asasin sa-l dileasca pe brightside ca-ti perturba clientii. Insa probabil ne mutam in alte clase sociale pe care uni dintre voi oricum nu le inteleg.

RIP Poke

RIP Buzz

Rcon_empower sell_indungi

M-ai plictisit maxim. Eu zic sa te duci frumos si să-ți vezi de treaba ta , esti un frustrat care-și varsă frustrările aici. Zic sa-i lași tu pe astia " inapoiati " si sa mai exersezi acordurile limbii române. 

Nu te mai crede inteligent si lasa lumea sa fie asa cum vrea. Nu faci tu parte din Junimea sau mai stiu eu de unde , cuminte la locusorul tău,  ca de asta esti pe partea de IT sa ajuți lumea , nu sa o iei la mișto cu orice ocazie.

On topic: 

16 hours ago, кεηzzσ powah! said:

Discord nu poti sa il compari cu ts3, sunt alte sisteme , alte porcarii . Acum toti se baga pe discord cand vad ca isi pot face un server gratis unde sa isi aduca membri pe el si sa se 'laude dar aici nu e vorba de asta. Daca ts3 a mers pana in 2019 fiind chiar top 12 daca nu mă înșel atunci o sa meargă si acum. Eu unul stăteam pe ts3 pentru zinlevel cum făceau si mulți dintre voi ( Nu e vorba doar de acel sistem ) .

Sunt multe de spus dar degeaba .

Asteptam si speram sa se redeschidă ts3.

Cred ca nu mai e nimic de spus. Nu ma pricep la acest subiect, dar Discord-ul e o variantă mai la îndemână.  Daca tot e gratis de ce va mai stresați? O sa avem atat server de ts , cat si de discord . Sa fie lume doar.

• Like 1

Discord sau Ts3 acelasi lucru... sincer discord-ul incepe sa fie folosit mai mult + ca faci si servere gratis deci nu vad nimic rau in asta.

Ar merge si un TS3 Dar cine stie... mai bine ramane discord ... pana e populat discord 

• Upvote 1

7 hours ago, - Darius ▲ said:

M-ai plictisit maxim. Eu zic sa te duci frumos si să-ți vezi de treaba ta , esti un frustrat care-și varsă frustrările aici. Zic sa-i lași tu pe astia " inapoiati " si sa mai exersezi acordurile limbii române. 

Nu te mai crede inteligent si lasa lumea sa fie asa cum vrea. Nu faci tu parte din Junimea sau mai stiu eu de unde , cuminte la locusorul tău,  ca de asta esti pe partea de IT sa ajuți lumea , nu sa o iei la mișto cu orice ocazie.

Poti sa te masturbezi daca te-am plictisit. Imi face o deosebita placere sa va terorizez psihic, in special pe voi astia analfabeti si agramati care scrieti cu diacritice dar sunteti habarnisti cand vine vorba de semne de punctuatie. Prostul nu e prost pana nu e si fudul. 

• Haha 1
  • Upvote 1

3 hours ago, Kojac said:

Poti sa te masturbezi daca te-am plictisit. Imi face o deosebita placere sa va terorizez psihic, in special pe voi astia analfabeti si agramati care scrieti cu diacritice dar sunteti habarnisti cand vine vorba de semne de punctuatie. Prostul nu e prost pana nu e si fudul. 

Hai ca le ai tu cu semnele de punctuație. Daca tot o arzi asa măcar sa te exprimi corect. Eu si daca sunt analfabet macar nu mă cred zeu si fac aici pe inteligentul.

Nu inteleg ce te interesează pe tine de soarta ts3-ului ca oricum tu faci parte din aia cu microfonul oprit sau care nu intră veci acolo.

Ia-o usor ca ne plictisești 

• Like 3
  • Haha 1

Posted (edited)
On 7/25/2019 at 7:16 PM, Senaris said:

Niciodata nu vom refuza donatiile, atata timp cat nu le faci te-as ruga sa te abtii de la comentarii de prisos. Ne asumam dreptul sa luam in calcul parerile oamenilor vechi din aceasta comunitate ori ce au contribuit cu ceva productiv dealungu anilor. Multumesc anticipat.

Dupa cum observi man sunt membru din 2015 ! Deci practic eu nu sunt luat in calcul pentru ca nu am donat sau nu am venit cu un mare proiesc  (mai pe romaneste sunt un ***** in fata ta)... Ce diferenta faci Senarise si sincer astept si ban-ul de la tine ca sa numai am ce cauta aici daca e vb de asa ceva  : )

ON: De ce as face o donatie pentru ceva ce numai este la fel sau si mai rau nu va mai fi  ?  Deci practic tu ca mare Administrator al comunitatii ai asteptari de la membrii comunitatii sa-ti doneze dar in schimb noi membrii sa nu primim nimic in schimb ? Sefule esti Administrator ti-ai luat atributia asta de la bun inceput si stiai ca va trebuii sa investesti  si stiai ca s-ar putea sa vina vremuri mai nosoale pentru comunitate.   Parerea mea este sa da-ti comunitatea la Gameri  (20+ani) care chiar isi dau interesul si ii vezi ON zi de zi cu update-uri  , anunturi , schimbari la forum una alta...  si ai sa vezi ce mare schimbare va fi aici si cum toti ar revenii usor usor si ar revenii IDG cum era inainte  ! Foarte multa lume a plecat din cauza Staff-ului Indungi  :) . Vad ca Ai asteptari de donatii de la mine ? Si eu am avut asteptari de la TS-u ala de luni bune si nu numai eu (80% din membrii comunitatii)  Si da , dupa ce s-ar fi deschis TS poate chiar donam ;) .. de saracii Manageri al serverolor , care asteapta sa raspundeti la un ticket de peste 4-5 saptamani , nu -si mai bate nimeni capul ca mna numai sunt donatiile cum erau .. si aveti mari asteptari.. in fine nu o lua personal  cum o faceti deobicei , ia-o  ca  o libera exprimare ;)

Salut si o zi faina va urez!

Edited by vagabond. -
  • Haha 2
  • Upvote 1

1 hour ago, vagabond. said:

Dupa cum observi man sunt membru din 2015 ! Deci practic eu nu sunt luat in calcul pentru ca nu am donat sau nu am venit cu un mare proiesc  (mai pe romaneste sunt un ***** in fata ta)... Ce diferenta faci Senarise si sincer astept si ban-ul de la tine ca sa numai am ce cauta aici daca e vb de asa ceva  : )

ON: De ce as face o donatie pentru ceva ce numai este la fel sau si mai rau nu va mai fi  ?  Deci practic tu ca mare Administrator al comunitatii ai asteptari de la membrii comunitatii sa-ti doneze pentru un TS ? Sefule esti Administrator ti-ai luat atributia asta de la bun inceput si stiai ca va trebuii sa investesti  si stiai ca s-ar putea sa vina vremuri mai nosoale pentru comunitate.   Parerea mea este sa da-ti comunitatea la Gameri  (20+ani) care chiar isi dau interesul si ii vezi ON zi de zi cu update-uri etc etc..  si ai sa vezi ce mare schimbare va fi aici si cum toti ar revenii usor usor si ar revenii IDG cum era inainte  ! Foarte multa lume a plecat din cauza Staff-ului Indungi  :) . Vad ca Ai asteptari de donatii de la mine ? Si eu am avut asteptari de la TS-u ala de luni bune si nu numai eu (80% din membrii comunitatii)  Si da , dupa ce s-ar fi deschis TS poate chiar donam ;) .. de saracii Manageri al serverolor , care asteapta sa raspundeti la un ticket de peste 4-5 saptamani , nu -si mai bate nimeni capul ca mna numai sunt donatiile cum erau .. si aveti mari asteptari.. in fine nu o lua personal  cum o faceti deobicei , ia-o  ca  o libera exprimare ;)

Salut si o zi faina va urez!

Edited by vagabond., .

Nu a spus nimeni tu trebuie sa donezi pentru comunitate, toate donatiile care s-au acumulat in trecut au fost investite in licenta de ts3, ipb cat si webhost.

Interesant este faptul ca dupa ce majoritatea care au adus reply-uri de genul "s-a dus comunitatea, au plecat multi" au fost refuzati si acum incep sa arunce cu cacat, mentalitatea romanului.

Daca in ochii tai comunitatea decadea nu mai solicitai reafilierea serverului dupa ce te-ai facut disparut peste noapte.

twRdwbn.png

• Like 2
  • Haha 2

Posted (edited)
19 minutes ago, Andy @ Indungi said:

Nu a spus nimeni tu trebuie sa donezi pentru comunitate, toate donatiile care s-au acumulat in trecut au fost investite in licenta de ts3, ipb cat si webhost.

Interesant este faptul ca dupa ce majoritatea care au adus reply-uri de genul "s-a dus comunitatea, au plecat multi" au fost refuzati si acum incep sa arunce cu , mentalitatea romanului.

Daca in ochii tai comunitatea decadea nu mai solicitai reafilierea serverului dupa ce te-ai facut disparut peste noapte.

twRdwbn.png

Da pur si simplu am intrebat sa vad daca serverul este suspendat din comunitate sau voi fi nevoiut la alt ip ? Ce e asa rusinos in acest mesaj sau vrei sa ma faci de cacao in fata membriilor sa ma injosesti cu o conversatie  cum ca as vrea sa vin inapoi :) Si nu am aruncat cu absolut nimic ,in comunitate pur si simplu mi-am exprimat libera parere  ;) Imediat  cand un membru incepe sa dea cartile  pe fata imediat da-ti din casa si sariti pe el  pentru niste afirmatii cam adevarate:)). Andy eu te respect pe tine esti singurul administrator dupa aici care mai frecventeaza , dar asta nu inseamna ca acuma trebuie sa sari in ajutorul Administratie si sa le tii partea ...Mna asa e normal dar daca o comunitate este serioasa acceptati frate orice parere fie Membru fie Manager fie Guest nu conteaza si incercatii sa o dati  rezonabil nu sa incepeti cu warn si alte vorbe , mai stiu eu pe cineva cu conturile suspendate din cauza ca au fost afirmat anumite chestii si ce este deranjant la aceasta comunitate :))

Si chiar te-as ruga @Andy @ Indungi sa-mi suspendezi contul sau sa-mi dai ban ca vad  ca daca un om pleaca din comunitate si inca frecventeaza pe aici cu libere opiniideranjeaza foarte rau :)

Salut !

Edited by vagabond. -
  • Upvote 1

9 minutes ago, vagabond. said:

Si chiar te-as ruga @Andy @ Indungi sa-mi suspendezi contul sau sa-mi dai ban

Te rog frumos sa-mi suspenzi contul sau sa imi dai ban :) Mersi

Edited by vagabond., just now.

Sa-i faca cineva pe plac si sa-i dea ban odata :))

• Like 1
  • Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Despre noi

Suntem o comunitate aparuta in anul 2010 ce are ca scop sa prezinte si sa aduca in calculatoarele voastre socializare, competitie, public si foarte multa actiune. Alatura-te celor 200.000 de membri iar impreuna vom dezvolta cat mai mult termenul de 'comunitate'

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.