Jump to content
Sign in to follow this  
Senaris

[ZG-Discord] Offtopic?

Recommended Posts

Topic creat special pentru DISCUTII despre ZinGuard si legatura lui cu Discord.

Daca aveti o plangere ori parere[buna sau rea], aici este binevenita.

• Like 3
  • Haha 1
  • Upvote 1

Discord mi-a atins inima atât de profund încât am decis cu ocazia asta să lansez un giveaway.

Scriu asta ca să fac reclamă :smileblush:

Mulțumesc pentru atenție!

Cu stimă,

Arvin

• Like 1

E urat sa deschideti discord in loc de teamspeak, fratilor pe ts am copilarit unii dintre noi, ne petreceam majoritatea zilelor acolo, eu am o parere proasta despre discord.

• Like 2

Salut, 

On 8/3/2019 at 4:49 AM, mitza4655 said:

E urat sa deschideti discord in loc de teamspeak, fratilor pe ts am copilarit unii dintre noi, ne petreceam majoritatea zilelor acolo, eu am o parere proasta despre discord.

Pentru menținerea unui server TS3 este necesar să investești nu doar timp, dar și financiar. 

Cunoașteți soluții ce ne-ar ajuta să redeschidem serverul? 

Mulțumesc pentru feedback!

Cu stimă, 

Arvin

Posted (edited)
24 minutes ago, Arvin said:

Salut, 

Pentru menținerea unui server TS3 este necesar să investești nu doar timp, dar și financiar. 

Cu stimă, 

Arvin

Este un server de ts pe forum dar nu se acorda importanta , de ce? nu s au cerut nici un banut, din contra, se pot extinde si sloturile ...dar sa ales DISCORD !

Edited by Emanuel aka cnz_70, .

• Like 1

10 minutes ago, Emanuel aka cnz_70 said:

Este un server de ts pe forum dar nu se acorda importanta , de ce?

Acela nu este serverul oficial al comunitatii (cum era ts.indungi.ro) e un ts afiliat de o persoana anume, respectivul isi adminitreaza serverul si face regulile pe el dupa isi doreste.

• Haha 1

Posted (edited)
44 minutes ago, Arvin said:

Salut, 

Cu stimă, 

Arvin

Sa spus ca se caută soluții financiare pentru deschiderea serverului si “acea persoana a venit cu un server si vrea sa ajute”

9 minutes ago, J-Dog1338 said:

Acela nu este serverul oficial al comunitatii (cum era ts.indungi.ro) e un ts afiliat de o persoana anume, respectivul isi adminitreaza serverul si face regulile pe el dupa isi doreste.

Dar tu spui ca nu este server oficial si de aceea nu merita atenție

Edited by Emanuel aka cnz_70, .

• Like 1

2 minutes ago, Emanuel aka cnz_70 said:

Dar tu spui ca nu este server oficial si de aceea nu merita atenție

Acel server de teamspeak il poti considera ca pe un server de 1.6. Nu este administrat de aceeasi administratie care e prezenta pe forum, prin urmare noi nu avem de ce sa ne implicam in munca altuia. Serveru lui, regulile lui, problemele lui.

14 minutes ago, J-Dog1338 said:

Acel server de teamspeak il poti considera ca pe un server de 1.6. Nu este administrat de aceeasi administratie care e prezenta pe forum, prin urmare noi nu avem de ce sa ne implicam in munca altuia. Serveru lui, regulile lui, problemele lui.

Acest server a fost deschis mai mult pentru comunitate, persoanele care au grad pe forum vor primi același grad și pe ts . Eu unul intru doar la ANORMALII,  n-am treabă cu nimeni și nici nu deranjez pe nimeni . 

• Like 1

4 hours ago, J-Dog1338 said:

Mai omule daca fondatorul acelui teamspeak, va spune ca puteti administra acel server fara nici-un fel de implicare financiara, tu o ti pe a ta , zi mai bine ca va tot pica unu server-ul de teamspeak si nu vreti sa il mai deschideti, oricum discordul e deschis degeaba ca nu sta nimeni pe el, incet incet ne ducem in jos fratilor si nu e ok, ar trebui sa se faca ceva.

• Upvote 1

51 minutes ago, mitza4655 said:

Mai omule daca fondatorul acelui teamspeak, va spune ca puteti administra acel server fara nici-un fel de implicare financiara, tu o ti pe a ta , zi mai bine ca va tot pica unu server-ul de teamspeak si nu vreti sa il mai deschideti, oricum discordul e deschis degeaba ca nu sta nimeni pe el, incet incet ne ducem in jos fratilor si nu e ok, ar trebui sa se faca ceva.

Intervin cu o lămurire amănunțită la partea cu administrarea unui server care nu aparține comunității. 

Să presupunem, că fondatorul acelui server întradevăr ne oferă accesele necesare să administrăm serverul. Apreciez generozitatea, dar asta nu înseamnă că ne va oferi libertatea de a administra acel server după standardele noastre. 

De o pildă, ar putea să nu îi placă sortarea canalelor TeamSpeak și să o facă după plăcul său. Un alt exemplu ar fi schimbarea regulilor unui canal după placul său. 

În cazul nerespectării regulamentului general nici nu vom putea aplica oarecare sancțiune către acel fondator la nivel de server TS3. 

La un moment dat, să zicem peste 2 luni fondatorul închide serverul TS3.

Cine se va face vinovat? Administrația forumului.

Dacă fondatorul serverului decide să migreze spre altă comunitate, cum credeți ce server TS3 va mai avea comunitatea?

Răspunsul e simplu, nu va mai avea.

• Like 2
  • Upvote 1

Poate @Arvin @J-Dog1338 se exprima mult prea 'academic' si unii dintre voi nu prea intelegeti [fara intentie de a face pe cineva sa se simta prost]

Voi traduce in termeni mai simpli cele spuse de colegii mei:

a) Serverul de TeamSpeak3 nu este al comunitatii, totodata nu se poate numii 'official'. 

b) Daca noi vrem sa bagam ZinGuard sa modifice canalele dupa bunul plac, poate sefu ts-ului nu este de a acord si o sa intervina un conflict. [Lucru ce v-a fi vina noastra in ochii lumii]

c) Daca cumva teamspeak-ul redevine popular, poate sefu ts-ului incepe sa impuna conditii ori chiar sa plece pe alta comunitate. [Lucru ce v-a fi vina noastra in ochii lumii]

d) Daca cumva teamspeak-ul se inchide din N motive, poate chiar fara anunt anticipat tot pe umerii nostrii v-a pica vina.

In alte cuvinte:

- Nu te poti duce in 'gazda' si sa te apuci sa distrugi peretii ori sa ii colorezi roz ca asa vrei tu, mereu stai cu ''frica'' ca vine propietaru si comenteaza ori ca schimba conditiile. 

@mitza4655 vezi ca inca mai am baza de date de la ZinGuard-ul vechi, din statistici tu n-ai stat mai mult de 5 zile acumulat pe TS-ul vechi, asadar nu vad de ce plangi p-aci. Daca esti asa 'deranjat' ca nu luam acest server de ts 'ca ceva ce sa ne investim toate resursele' esti binevenit sa dai un exemplu sa te conectezi fain frumos pe TSA.INDUNGI.RO si sa incepi sa ai activitate pe el.

Vezi ca am ZinGuard-ul activ si pe serverul asta, iti voi urmarii activitatea: http://zinguard.net/Server?serverId=5d4deda6d194742058e0ec19

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Posted (edited)

Nu e mult da decat sa comentan pe baza la ts ca nu e oficial 

Am avut grad pe tsa.ind.... singur l

Screenshot_20190810-212513.png

Edited by MihaiCr., .

Reason: Nu mai comrntati ca nu e nu va fi puteti ajuta comunitatea

Aici nu e lucru in echipa. Vine un om cu server de teamspeak, administratia in loc sa ajute acest afiliat, sa contribuie si ei, sa deazvolte acel ts3, ca totusi un membru a ales sa afilieze aici din atractie fata de comunitate, il loc sa stati la o masa sa discutati, sa va intelegeti, administratia cu detinatorul ts3, cine si cat plateste, cine si ce atributii va avea, ar fi ceva din ts3,-ul asta. Dar asa, umblam cu acte de saracie cu discordul asta. Am zis si eu in privat unui administrator, ca donez si eu, nu e problema, dar trebuie de conlucrat, nu de asteptat ca cineva sa doneze, ca apoi voi sa creati ts-ul vostru. Se ajunge la un consens, daca afiliatul vrea, sa devina ts-ul in cauza oficial, sa predea accesele administratiei, sa ramana cu grad administrativ pe ts + beneficii pe forum si activati sa va ajute Dzeu oameni buni. 

• Thanks 1

Eu tare am impresia ca tu @Sniror ^ nici nu stii daca indungi-ul a ajutat cu ceva sau nu acest 'afiliat'. 

Si tare n-as dorii sa dau quote la ceea ce am scris acum 2 posturi. 

• Like 1

Eu nu inteleg un lucru...comunitatea Indungi exista si functioneaza DOAR pe baza ts-ului? Really?

Nu te poti juca un GO daca esti conectat pe discord si nu pe ts? Cade lustra in cap daca faci o caterinca pe discord si nu pe ts? Meh, figuri de Buftea. 

In atatia ani de activitate, pe IDG s-au perindat n oameni. Pentru cei carora inca le face placere sa intre pe aceasta comunitate, nu ar trebui sa fie atat de deranjanta aceasta "mutare"; pana la urma, omul face diferenta, nu canalul. (IYKWIM)

On topic: Ceva teme pentru discord? :D

• Like 2

2 hours ago, Madutza ♥ said:

Eu nu inteleg un lucru...comunitatea Indungi exista si functioneaza DOAR pe baza ts-ului? Really?

Nu te poti juca un GO daca esti conectat pe discord si nu pe ts? Cade lustra in cap daca faci o caterinca pe discord si nu pe ts? Meh, figuri de Buftea. 

In atatia ani de activitate, pe IDG s-au perindat n oameni. Pentru cei carora inca le face placere sa intre pe aceasta comunitate, nu ar trebui sa fie atat de deranjanta aceasta "mutare"; pana la urma, omul face diferenta, nu canalul. (IYKWIM)

On topic: Ceva teme pentru discord? :D

https://betterdiscordlibrary.com/themes

On 8/10/2019 at 1:43 PM, Senaris said:

Poate @Arvin @J-Dog1338 se exprima mult prea 'academic' si unii dintre voi nu prea intelegeti [fara intentie de a face pe cineva sa se simta prost]

Voi traduce in termeni mai simpli cele spuse de colegii mei:

a) Serverul de TeamSpeak3 nu este al comunitatii, totodata nu se poate numii 'official'. 

b) Daca noi vrem sa bagam ZinGuard sa modifice canalele dupa bunul plac, poate sefu ts-ului nu este de a acord si o sa intervina un conflict. [Lucru ce v-a fi vina noastra in ochii lumii]

c) Daca cumva teamspeak-ul redevine popular, poate sefu ts-ului incepe sa impuna conditii ori chiar sa plece pe alta comunitate. [Lucru ce v-a fi vina noastra in ochii lumii]

d) Daca cumva teamspeak-ul se inchide din N motive, poate chiar fara anunt anticipat tot pe umerii nostrii v-a pica vina.

In alte cuvinte:

- Nu te poti duce in 'gazda' si sa te apuci sa distrugi peretii ori sa ii colorezi roz ca asa vrei tu, mereu stai cu ''frica'' ca vine propietaru si comenteaza ori ca schimba conditiile. 

@mitza4655 vezi ca inca mai am baza de date de la ZinGuard-ul vechi, din statistici tu n-ai stat mai mult de 5 zile acumulat pe TS-ul vechi, asadar nu vad de ce plangi p-aci. Daca esti asa 'deranjat' ca nu luam acest server de ts 'ca ceva ce sa ne investim toate resursele' esti binevenit sa dai un exemplu sa te conectezi fain frumos pe TSA.INDUNGI.RO si sa incepi sa ai activitate pe el.

Vezi ca am ZinGuard-ul activ si pe serverul asta, iti voi urmarii activitatea: http://zinguard.net/Server?serverId=5d4deda6d194742058e0ec19

sustin aceeasi parere..stiti vorba aia romaneasca...treaba amestecata miroase a kkt !

• Haha 1

On 8/9/2019 at 11:06 PM, Arvin said:

Salut, 

Cu stimă, 

Arvin

Dupa ce sa închis am trimis un mesaj la un admin ca va ajut sa Redeschideți ts-ul dar mi sa raspuns la misto, daca nu sa vrut :thumbsdown:

1 hour ago, cTm ♔ oNe said:

Dupa ce sa închis am trimis un mesaj la un admin ca va ajut sa Redeschideți ts-ul dar mi sa raspuns la misto, daca nu sa vrut :thumbsdown:

Ne bucură interesul de a ajuta. 

Asemenea, sunteți bineveniți să vă expuneți cu orice idee în public. Nu sunt în stare să citesc mesajele private pentru a îmi face concluzii. Contează asemenea la cine te referi prin "admin". Să fie oare un administrator de server CS1.6 (sau orice alt joc) sau un administrator al forumului?

Hai să încercăm să fim mai pe înțelesul tuturor. 

Pe scurt, nu am înțeles următoarele:

1) Cine este adminul căruia te-ai adresat în privat? 

2) Ce ajutor ai încercat să oferi? 

8 hours ago, Arvin said:

Ne bucură interesul de a ajuta. 

Asemenea, sunteți bineveniți să vă expuneți cu orice idee în public. Nu sunt în stare să citesc mesajele private pentru a îmi face concluzii. Contează asemenea la cine te referi prin "admin". Să fie oare un administrator de server CS1.6 (sau orice alt joc) sau un administrator al forumului?

Hai să încercăm să fim mai pe înțelesul tuturor. 

Pe scurt, nu am înțeles următoarele:

1) Cine este adminul căruia te-ai adresat în privat? 

2) Ce ajutor ai încercat să oferi? 

Ce rost mai are acum, daca se vroia continuarea lui la cati YouTuberi mari erau pe TS puneam toți si plăteam serverul.

• Confused 1

8 minutes ago, cTm ♔ oNe said:

Ce rost mai are acum, daca se vroia continuarea lui la cati YouTuberi mari erau pe TS puneam toți si plăteam serverul.

Lasa vrajeala cTm ca vorbisem cu 'majoritatea youtuberilor mari' ca le pot pune la dispozitie ts-ul doar pentru ei daca situatia cere asa, proiectul vostru ce-l aveti pe nume 'youtubers' era ideea comunitatii, nu s-a dorit si nu s-a vrut.

Rost mai are, ca altfel nu eram aici sa dau din picioare.

Rog sa lasam vrajelile si sa lasam topicul asta strict pentru 'discord' asa cum e precizat in titlu, daca aveti propuneri pentru comunitate aveti o categorie destinata special pentru asta. 

• Like 2

Uuuu la laaaaaa! :wow: In ce ras de comunitate v-ati transformat! Cum ma sa folosesti discord?! Esti bolnav? Nu te laudai tu prin "N-șpe" mii de comunitati ca ai putere de teamspeak si ne tot chemai la tine? Nu te-a mai lasat foamea sa platesti teamspeak-ul?

Baieti si fete, cu exceptia demolatorului principal, nu vreau sa va demoralizez in niciun fel, dar pierdeti timp in acest moment. Indungi sta la soare ca gainatul pe asfalt asteptand uscarea pana la putrezire.

Trist pentru voi, fericire pentru mine. Chiar imi doream sa-l vad pe acest individ cautand solutii...prin gunoi.

Constiinta ma tine sa nu te banez.

Dar tot constiinta imi spune ca de-ar fi asa 'de tot rasul' comunitatea asta n-ai mai face alte conturi sa faci reclama catre 'comunitatea' religioasa.

Oricum imi plac pm-urile voastre de disperare, 5 conturi in 1hr si 30 pm-uri trimise. Sper sa aiba succes campania voastra religioasa de a crea o secta de zombalai, macar renuntati la pakistanezi. 

Toate cele bune, ban tot iti dau.

• Haha 5
  • Upvote 1