Jump to content
Sign in to follow this  
Generaluᴴᴰ

Propunere

Recommended Posts

Posted (edited)

Propun să se adauge Premium Platinum pe o perioadă de 12 luni si Premium Gold sa se puna la 6 luni. Ca sa sara din 3 în 3 luni iar cel mai mare sa fie de 12 luni.

Propun să se evalueze anumite servere, iar serverele ce au rămas abandonate de fondatori si nu mai sunt hostate sa fie scoase din comunitate având în vedere că suntem o comunitate de nivel înalt veche de aproape 10 ani si nu este ok sa avem servere ce nu mai sunt active.

Propun să se impuna anumite cerinte la cererile de afiliere pentru a fi mai greu sa afiliezi un server în comunitate, pentru ca asa cum am spus mai sus suntem o comunitate de standarde înalte.

Propun să se ofere mai multe beneficii si promovari la nivel de comunitate pentru serverele vechi si populate pe Indungi, cum ar fi OFFICIAL, CS, ANORMALII, PENSIONARII, RELAX s.a.m.d.

Edited by Generaluᴴᴰ -
  • Haha 1
  • Upvote 1

2 hours ago, Generaluᴴᴰ said:

Propun să se adauge Premium Platinum pe o perioadă de 12 luni si Premium Gold sa se puna la 6 luni. Ca sa sara din 3 în 3 luni iar cel mai mare sa fie de 12 luni.

Propun să se evalueze anumite servere, iar serverele ce au rămas abandonate de fondatori sau nu au macar 15 playeri on permanent pe timp de zi sa fie scoase din comunitate având în vedere că suntem o comunitate de nivel înalt veche de aproape 10 ani.

Propun să se impuna anumite cerinte la cererile de afiliere pentru a fi mai greu sa afiliezi un server în comunitate, pentru ca asa cum am spus mai sus suntem o comunitate de standarde înalte.

Propun să se ofere mai multe beneficii si promovari la nivel de comunitate pentru serverele vechi si populate pe Indungi, cum ar fi OFFICIAL, CS, ANORMALII, PENSIONARII, RELAX s.a.m.d.

-

Pai cu ce ar ajuta forumul, faptul de a se impune anumite cerinte?

Sau idea de a scoate serverele ce nu au "macar 15 playeri on permanent"  practic tu propui sa alungi serverele vechi ce inca incearca cumva sa isi pastreze statul cu unele noi ce poate nici macar 10 jucatori nu vor avea sau nu vor ramane pe comunitate. Chiar si acele servere ce nu au constant 15 player on aduc un beneficiu comunitatii, pentru ca poate din aia 10 playeri zilnic on, 5 se inscriu pe forum fac activitate si tot asa ...

• Like 2

16 hours ago, Generaluᴴᴰ said:

Si eu propun sa vi cu propunerea cum trebuie, nu doar: eu cred ca ar trebui mai multe chestii

Ceva mai specific, daca se poate.

16 hours ago, Generaluᴴᴰ said:

Propun să se evalueze anumite servere, iar serverele ce au rămas abandonate de fondatori si nu mai sunt hostate sa fie scoase din comunitate având în vedere că suntem o comunitate de nivel înalt veche de aproape 10 ani si nu este ok sa avem servere ce nu mai sunt active.

-

Salut @Generaluᴴᴰ,

După cum a spus și colegul meu Senaris mai sus, tu te gândești la ceva, ai câteva propuneri în minte dar nu ai fost foarte explicit în exprimare. Încearcă să adaugi câteva exemple sau să reformulezi fiecare propunere.

- legat de cea de-a doua propunere, noi încercăm în fiecare saptămână să facem un follow-up tuturor serverelor de pe comunitate pentru a vedea care mai sunt active//care nu mai sunt active și au plecat deja pe alte meleaguri//care sunt inactive dar au probleme de natură tehnică. Așadar de acest lucru încercăm să ne ocupăm săptămânal.

- în legătură cu a 3-a propunere, suntem conștienți că am mai diminuat puțin criteriile de selectare pentru a primi servere noi în comunitate dar probabil ai observat și tu că anul 2019 nu este unul tocmai favorabil pentru comunitățile de gaming din Romania. În altă ordine de idei, criteriile au fost refăcute tocmai pentru a primi servere noi și active în comunitate, pentru a acoperi golul celor inactive și pentru a vă oferi vouă o experiență cât mai plăcută.

Propunerile numărul 1 și 3 am să te rog să le reformulezi sau să încerci să fi puțin mai explicit pentru a primi un răspuns pe măsură.

Have a great day,

Cheers

• Like 2
  • Haha 1

43 minutes ago, CAFFREY ★ said:

Propunerile numărul 1 și 3 am să te rog să le reformulezi sau să încerci să fi puțin mai explicit pentru a primi un răspuns pe măsură.

Propunerea nr 1:

Sa fie schimbate putin gradele Premium.

Bronze - 1 luna

Silver - 3 luni

Gold- 6 luni

+ Platinum - 12 luni

Pentru a da mai multe optiuni de alegere membrilor cu un venit fix.

1 hour ago, Senaris said:

Si eu propun sa vi cu propunerea cum trebuie, nu doar: eu cred ca ar trebui mai multe chestii

Ceva mai specific, daca se poate.

Propunerea nr 3:

Câteva exemple de beneficii ce pot fi acordate serverelor de top din comunitate:

Puse într-o altă categorie decât cea a tuturor serverelor din comunitate unde se vor afla doar serverele de top.

Mai multe sub-forumuri disponibile.

Asistenta tehnica intensă deoarece la acest moment nu prea se ocupa nimeni de cererile de pluginuri si problemele apărute pe server.

Ar putea fi făcute niste concursuri de tip Server of the month/year si award-uri acordate deținătorilor serverelor.

• Haha 1
  • Upvote 1

Salut,

CS 1.6 incepe sa apuna din pacate,e din ce in ce mai greu sa populezi un server fara boost-uri,dropuri si alte metode.apar exploit-uri,jucatori care joaca doar cu coduri,fara o echipa de admini activa pe toata durata zilei boostul se duce pe apa sambetei,banii la fel.Dupa parerea mea niste investitii mari pentru nimic (host bun,boosturi-ca fara ele stai toata ziua si joci/umblii singur pe server,si desigur un addon configurat cum trebuie),cam la aceste lucruri m-am rezumat si eu,asta doar sa am cu cine juca,donatii nu prea cred ca mai sunt ca inante,iar cand tragi linie,bani multi care ii dai degeaba.O solutie ar fi ca 2/3 servere sa si uneasca echipa,macar asa se asigura un server populat,iar investitiile mai scad,una este singur alta cand ai partener(i).  sunt PRO  in legatura cu propunerea in legatura cu ajutorul serverelor,situatia este trista,majoritatea sunt off sau plecate pe alte comunitati.Sunt 15 servere care mai au statistica peste 8/32,dintre care unul se afla pe alt forum,restul s-au mutat,si cum am mai scris,inchis....O curatenie nu ar strica prin lista,cat si un impuls al managerilor.

Succes 

• Like 2