Jump to content
Sign in to follow this  
3ddd !

"Baltagul"

Recommended Posts

@XeNoN^ ma asteptam ca decizia finala sa vina cu un raspuns detaliat, nu repostate parerile lui x, y si z. Pana la urma ar trebui sa judeci dovezile, nu parerile fiecaruia ca nu este o licitatie. Drept dovada daca nu ma insel am mai avut cereri de unban la care au fost mai multi care doreau sa raman cu ban si totusi s-a luat decizia in functie de dovezi.

Cererea actuala de unban a fost inchisa pentru cateva ore iar cand s-a redeschis, in curs de cateva minute au mai aparut imediat cateva pareri negative la care tu acum ai tinut cont in decizia finala.

Prefer sa-mi spuneti demn, ca doriti sa dispar din peisaj pentru linistea sv-ului dar nu asa, fiind acuzat de cod, lipsit de demnitate etc.

Ce ma tine inca aici si vreau sa las o impresie buna este server-ul. Pana sa joc aici am luat toate sv-rele de pe comunitate la rand incercand sa gasesc unul cat mai clasic posibil iar din toate, aceasta a fost singurul.

Eu o sa astept sa vad ce parere isi dau cei de la overwatch. 

Eu care joc cs din 2000 si ma pricep mai bine ca oricare altul la codati si la jocul asta, nu am fost lasat sa postez in topicul respectiv. In schimb, s-a tinut cont de parerea plozilor fara experienta... bun asa.

Edited by Apocalipsaaa_Big, .

1 hour ago, Apocalipsaaa_Big said:

Eu care joc cs din 2000 si ma pricep mai bine ca oricare altul la codati si la jocul asta, nu am fost lasat sa postez in topicul respectiv. In schimb, s-a tinut cont de parerea plozilor fara experienta... bun asa.

Păi trebuia să joci lejer la MAJOR Berlin tu!

21 minutes ago, Psy said:

Păi trebuia să joci lejer la MAJOR Berlin tu!

Din moment ce tu vezi cod intr-un demo in care nu e absolut nimic, cum ar trebui sa te/va cataloghez?

8 minutes ago, Apocalipsaaa_Big said:

Din moment ce tu vezi cod intr-un demo in care nu e absolut nimic, cum ar trebui sa te/va cataloghez?

Nu ar ttebui sa cataloghezi nimic si să îți vezi de parerile tale in altă parte. Doar un membru din STAFF își poate da cu părerea.

• Upvote 1

@Apocalipsaaa_Big Degeaba joci din 2000 ... nu esti cu absolut nimic mai presus fata de "plozii" fara experienta. La cum vorbesti si la cat de ciudos esti pe faptul ca parerea ta n-a contat, inseamna ca tu doar te-ai jucat in acesti 19 ani si nimic mai mult... daca intelegi ce vreau sa zic.

Tu vii si ne spui ca joci de 19 ani, ca esti tare si ca esti invidios... vorbe-n vant. 3ddd se tot smiorcaie ... poate, poate inchide ochii  "cineva" si-l iarta.

Cu tot respectul, de ce ne mai tragem de sireturi cu un codat ?

53 minutes ago, CTN 112 said:

@Apocalipsaaa_Big Degeaba joci din 2000 ... nu esti cu absolut nimic mai presus fata de "plozii" fara experienta. La cum vorbesti si la cat de ciudos esti pe faptul ca parerea ta n-a contat, inseamna ca tu doar te-ai jucat in acesti 19 ani si nimic mai mult... daca intelegi ce vreau sa zic.

Tu vii si ne spui ca joci de 19 ani, ca esti tare si ca esti invidios... vorbe-n vant. 3ddd se tot smiorcaie ... poate, poate inchide ochii  "cineva" si-l iarta.

Cu tot respectul, de ce ne mai tragem de sireturi cu un codat ?

Asta înseamnă să fii inapt. Sa acuzi de coduri jucătorii mai buni decât tine. 

• Thanks 1

@Apocalipsa_sexuala 

@Apocalipsaaa_Big 

De ce îl faci inapt? Până la urmă CTN este un admin al serverului și tu un simplu player. El isi poate expune părerea despre un oarecare player și eventual aduce dovezi în susținerea eventualelor acuze. Dacă parerea ta este diferită de a lui nu înseamnă ca el este inapt și tu cel perfect in a trage concluzii mereu bune...

Nu e nevoie de jigniri, dar probabil pentru unii asta este ceva pur normal în viața de zi cu zi...

Edited by Psy, .

Reason: @

44 minutes ago, Psy said:

@Apocalipsa_sexuala 

@Apocalipsaaa_Big 

De ce îl faci inapt? Până la urmă CTN este un admin al serverului și tu un simplu player. El isi poate expune părerea despre un oarecare player și eventual aduce dovezi în susținerea eventualelor acuze. Dacă parerea ta este diferită de a lui nu înseamnă ca el este inapt și tu cel perfect in a trage concluzii mereu bune...

Nu e nevoie de jigniri, dar probabil pentru unii asta este ceva pur normal în viața de zi cu zi...

Il fac inapt, pentru ca am venit cu un argument obiectiv. Tu de exemplu, ce argument, dovada, ai ca eu jignesc zilnic?

Păi să zicem că îți cunosc trecutul de "băiat cuminte si foarte respectuos" pe server/e

Ai venit cu un argument obiectiv, dar nu o dovadă irefutabilă că el este inapt si a greșit in concluzia lui de "wallhack"...e doar vorba ta contra vorbei lui... atât!

Dacă veneai si explicai fiecare fază, de ce a știut pe acela, pe celalalt, pe x si y era una...dar ai adus doar o simplă vorbă, care venind din partea ta, un jucator care nu face parte din STAFF, nu are greutate deloc!

Edited by Psy, .

@Apocalipsaaa_Big "Asta inseamna sa fii inapt." Asta ai spus tu ?  :))) Ma faci sa rad, prietene. 

Ne tragem de sireturi sau ce?  

Mai citeste ce am scris, poate nu ai inteles. Tu te-ai trezit in acest topic exact ca-n gara si fara bilet, prietene.

Esti degeaba.

Habar nu ai ce e ala argument .. dar tu ii mai spui si obiectiv. Prafao, cum spunea un tovaras din Brazilia. 

Ce-ai scris tu acolo, pentru cultura ta, e subiectivism. 

Ti-ai exprimat "offf-ul". Ai vrut sa afle forumul ca joci cs de 19 ani, ca esti cel mai tare si ca pararea ta nu-i luata in considerare. Si? Vreo analiza asupra unei faze? De curiozitate, tu te-ai uitat pe demo-uri ?

In 19 ani de cs ai dezvoltat un singur lucru, grandomania. 

Psy l-a dovedit pe acel codat, iar inaptul de mine l-a prins in fapt pe sv si i-am dat BAN.

Dovezile sunt clare. 

Sa te iei de mana cu 3ddd si sa invatati ce e ala respect, inainte de toate !

• Upvote 2

Toți vad ca vreți analize la demo. Pai ce analiza sa fac, la un demo în care nu exista nici măcar o faza suspectă de cod? 

Asta voi trebuie sa faceți, cei care spuneți ca are ceva în acel demo, pana acuma, singura voastră analiza a fost "contra unban"

SUBIECTUL A FOST DISCUTAT LA STAFF ONLY. 

Edited by WANNA., .

• Haha 1

1 minute ago, Apocalipsaaa_Big said:

Toți vad ca vreți analize la demo. Pai ce analiza sa fac, la un demo în care nu exista nici măcar o faza suspectă de cod? 

Nici nu vrem analiză din partea ta!

• Upvote 1

M-ati facut curios cu demo-urile cu 3ddd.

Nu cunosc personal playerul 3ddd si nici adminii care au facut demo-urile. 

Pe scurt va zic ce am facut, deoarece nu stiam in ce rezolutie joaca 3ddd, asa ca am vizualizat demo-urile in rezolutii diferite, iar lucrurile se schimba usor in functie de rezolutie.

BTW in demo timisoareanul suspect, primeste in fb aproape in fatza si iese pe 3ddd fara abatere iar in runda aia a facut 6 frags cu 2hs.

In demo facut de psy la faza pe mid, jucatorul aflat la cutia verde baza tero i se vede arma cand intra 3ddd porti, cum a intrat sunt si 2-3 gloante trase in zona din fata cutiei verzi din stanga, deci automat se poate deduce ca este un jucator acolo.

Cand ajunge 3ddd sus in rampa langa cutia verde pt 2 secunde se aud pasi  si cum se ia o arma in baza tero spre tunelul ala care duce la cutia verde. tero il vede primul pe 3ddd si trage, 3ddd se retrage si revine iar si il omoara, Cand il omoara Ilikecs in porti lung pe 3ddd omul crede ca se trage din spate, se vede cum are tendinta sa se intoarca inapoi porti baza tero.

Faza de pe lung cand 3ddd este pe x, CS este un joc de unghiuri, daca alegi unghiul bun esti favorizat, in plus se aud nu pasi, ci tropaiala venind,

iar el a iesit corect, a verificat partea de unghi deschisa si pe urma a intrat in expunre, reusind sa ia 3-4 oameni, pe urma din x se aude acel tero venind scari, care il si omoara pe 3ddd.

La x2 este vazut pe pastila de tero din tunel si lasat cu viata 51 fara sa miroasa nimic. Daca ai citit pana aici incepe postarea cu Cifra 13 si tot asa urmatorul in ordine crescatoare.

Nu am observat ca tinta lui 3ddd sa sacadeze, sau sa accelereze anormal si sa se opreasca brusc, in plus nu am vazut ca 3ddd sa aibe reflexul de a controla tinta din mouse cum au jucatorii cu skill peste medie (vedeti tutoriale youtube cum sa tragi de mouse in jos cand tii apasat).

Corect, cred ca este, ca cei care vad ca este codat sa detalieze ce vad suspect in demo si de ce, totusi este un jucator bunicel si vechiutz pe aici.

Si iar nu stiu care este tendinta de dezvoltare a acestui server, se merge pe calitate sau cantitate, fiindca amandoua impreuna nu prea merg si influenteaza decizii.

Refuz sa cred ca exista admini care nu au o postare mai lunga de 2 randuri, inexiplicabil cum pot ei decide ceva fara sa justifice in astfel de situatii, 

PS

Parerea mea despre 3ddd este una sigura si clara, dar nu o postez ca sa nu influentez decizii.

Edited by Cob3z, .

• Like 1

@Cob3z

Ce spui tu de rezolutii cand vezi putin mai mult din imagine da este adevarat, dar cand joci pe widescreen 16:9, 16:10...el joaca  4:3 pe 640x480 adica pe cea mai mica rezolutie posibila din joc si pe rezolutia in care vezi cele mai putine detalii, deci se exclude din start ceea ce ai spus tu de rezolutie!

Vreau sa vorbim strict de demo facut de mine...desi s-a discutat la STAFF only am sa scriu aici cateva idei, ca tot spuneti voi ca noi nu analizam nimic:

1. Prima faza care spui ca urca rampa, da il omoara pe cel la cutia verde din dreapta, dar tero care este in stanga dupa colt, nu i se aud pasii tocmai datorita  gloantelor trase de 3ddd si cel de la cutia verde.

Totusi urca direct pe el si il omoara... (ok hai sa spunem ca avea volum 10 si ii aude un mic pas, fie treaca de la mine)

2.Faza cand vine pe short, coboara scarile si se opreste acolo de ia arma de pe jos acel SSG553 cu luneta, dar baga de seama ca se opreste fix si sare sa se uite in catacombe fix ca sa nu il vada acel tero care pandea in stanga dupa colt...De aceea nici nu a inaintat si s-a oprit fix acolo, apoi pune luneta si il omoara pe Tero.

3.Imediat dupa ce il omoara pe Tero, ia un ak47 de pe jos, apasa la vrajeala acel zid din ctc, desi nu era nimeni acolo (doh), apoi sare jos pe rampa si imediat cum trece de porti il omoara pe reed care statea crouch pe mid in dreapta...Adica pe bune ca iesi cu tinta fix acolo cand treci de porti? Sau te bagi langa cutie si te uiti putin spre x2 sa nu fii tinut cu vreun awp ceva si apoi te uiti imediat dupa usa ca de obicei este un pandar acolo?... Dar el s-a uitat fix pe jucatorul Reed si iese prefire si il omoara.

4.Faza de pe lung, in afara ca urmareste cu tinta prin perete amandoi tero, si pe cel groapa si pe cel dinspre porti lung, daca te uiti la tinta lui, ai sa vezi cum nospread'ul isi face treaba, Niciodata nu se vor duce primele 3 gloante in acelasi punct cu ak47, din 3 gloante unul sare putin aiurea, pt ca el trage rafale nu one tap!

Despre demo lui CTN nu stau sa il discut, eu ma refer strict la ceea ce am vazut eu personal pe demo facut de mine! De aceea ti-am si facut acel clip sa intelegi fazele de care zic!

Seara buna!

PS: exista si posibilitatea ca eu sa vad gresit aceste faze, sunt om nu robot, dar totusi daca era o faza intelegeam, dar ideea este ca s-au adunat atatea elemente suspecte in 30 de minute de joc, cam multe nu crezi?

Edited by Psy, .

3 hours ago, Cob3z said:

pe mid, jucatorul aflat la cutia verde baza tero i se vede arma cand intra 3ddd porti

2 hours ago, Psy said:

sare jos pe rampa si imediat cum trece de porti il omoara pe reed care statea crouch pe mid in dreapta

Observ ca pana si aceste faze sunt discutabile, insa pentru mine eu le stiu exact pozitia dinainte sa-i vad 'fizic', am nevoie doar de cateva gloante sau pasi.

Luati orice demo, facut cu ESP on, a unui jucator care face peste 20-30 de fraguri, cate sunt prin acele dovezi si o sa gasiti cel putin la fel de multe faze "dubioase" de wall. E normal, in atatea situatii, sa aiba tinta de multe ori pe "jucatori". 

Voi ganditi intr-o singura directie si anume ca are cod 100 la 100. Probabil ca si eu, daca m-as gandi asa si as avea mintea incetosata, la fel, as vedea wall. Daca sunt si 2-3 faze, in care jucatorul respectiv, nu ii vede ascunsi pe dupa colturi, lazi etc, trece pe langa ei, pentru mine e limpede ca nu are wall. 

Daca e s-o judecam democratic, sunt mai multe faze de "newall", decat de wall. Un admin cu experienta, nu cauta 2-3 situatii de wall intr-un demo, ci 2-3 situatii de "newall"

PS: WANNA ah ah...

Cam acestea sunt parerile celor din echipa Overwatch. 

@3ddd !

Edited by WANNA., .

• Upvote 2

Asa de bine se pricep aia de la overwatch, ca aici DOVADA , playerul respectiv  pune un demo in care roaga "expertii" sa verifice daca exista aim in acea dovada, iar enemy down zice ca e curat, ca joaca la sunet :))

@Apocalipsaaa_Big deja devii enervant, te bagi prea mult acolo unde nu este treaba ta. Vezi liniștit de drum sau de joc. In cazul spus de tine s-a exprimat prost respectivul, decizia la toți este unanimă.

@referitor la Overwatch: decizia lor finala a fost de wall. Știu acum probabil o sa urmeze faza gen: Psy e nebun, aia de la Overwatch sunt prosti (adică stai ne-a spus deja asta mai sus apocalipsa).

Știți  deja sunt satul de acest caz, atata tam tam si pentru ce?  Decideți odată cum rămâne că deja s-a ajuns prea departe!

Zi bună tuturor

Edited by Psy, .

• Upvote 1

Nu inteleg de ce ne-am lungit atat de mult. Adevarul e ca 3ddd a avut un tratament preferential, fara suparare ... eu sunt mai nou pe acest forum si probabil nu stia ca sunt si admin atunci cand l-am prins cu wall in demo.

Fazele au fost clare si la mine si la Psy.

Offtopic: In general, evit sa iau o decizie cand nu sunt sigur. Apelez la colegi (daca sunt on), urmaresc mai mult jucatorul suspectat sau in ultima faza cer WG / fac SS. (dar sa nu creada oameni de genul "apocalipsa" ori "3ddd" ca suntem toti plozi inapti ... ca nu jucam de ieri)

La Staff Only s-a dezbatut si s-a luat decizia corecta. Pe aceasta cale tin sa le multumesc colegilor !

Acum decizia ne-a fost confirmata si de Overwatch.

O zi frumoasa !

@WANNA. am observat decizia, "Baltagul" isi are sfarsitul corespunzator.

Dar decizia finala, demna si la obiect a comunitatii care este? Ban pentru a disparea din peisaj pentru linistea sv-ului sau pentru cod?

2 hours ago, Psy said:

Știți  deja sunt satul de acest caz, atata tam tam si pentru ce?  Decideți odată cum rămâne că deja s-a ajuns prea departe!

8 minutes ago, CTN 112 said:

dar sa nu creada oameni de genul "apocalipsa" ori "3ddd" ca suntem toti plozi inapti

Puteati pur si simplu sa va spuneti parerea si sa asteptati decizia finala dar nu, voua va place ''circu' si panarama''.

Acum dupa atatea comentarii apar vorbele "sunt satul" cand voi defapt asteptati cu sufletul la gura cate un comentariu nou si eventual sa-i sariti in cap daca nu corespunde cu parerea d-voastra.

13 minutes ago, CTN 112 said:

probabil nu stia ca sunt si admin atunci cand l-am prins cu wall in demo.

Stai linistit ca stiu la fiecare minut ce admin/slot intra sau iese (amx_who), poate confirma chiar @WANNA.

19 minutes ago, CTN 112 said:

ori "3ddd" ca suntem toti plozi inapti ... ca nu jucam de ieri)

Uite cum 'vorbesti' doar ca sa te afli in treaba, eu nu am judecat parerea numai. Fiecare poate sa-si expuna punctul de vedere, ca stie sau nu stie cu ce se mananca jocul asta.

Mi-am dat cu Flit de muste pe tigara si imediat ma pregatesc sa trag un fum...

Intotdeauna v-am considerat grupul meu de terapie asa ca am incredere in deciziile voastre.

A voastra, SNAPPLE.

• Haha 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Despre noi

Suntem o comunitate aparuta in anul 2010 ce are ca scop sa prezinte si sa aduca in calculatoarele voastre socializare, competitie, public si foarte multa actiune. Alatura-te celor 200.000 de membri iar impreuna vom dezvolta cat mai mult termenul de 'comunitate'

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.