Jump to content
Sign in to follow this  
Senaris

[CsPanel] Panou de control al unui server de jocuri

Panou de Administrare  

21 members have voted

1. 1. Ai fi interesat sa beneficiezi de un asemenea panou de control a serverului tau?

Recommended Posts

Ai putea sa incerci sa faci un parteneriat cu o firma de host ( sa obtii reduceri pt forum ][ daca exista deja asta scuzele mele) si sa faci o sectiune de shop, unde acel individ este redirectionat catre firma de host, automat el cumpara print tine - poate are o reducere idk cum vrei tu dar sa beneficieze de ce ai spus tu acolo chiar daca nu vine in Indungi. ( sper ca ai inteles ideea :)) ) 

Ar fi faina si o evidenta gen gametracker, personalizata frumos ( stii cum are fkz -> no ban pls ) poate, de ce nu, si cu boosturi ( nu stiu cum functioneaza asta, presupun ca este dificil si costisitor, nu sariti cu gura pe mine va rog ) 

Ideea e chiar faina si eu, care nu prea am treaba cu gamingul prezentat pe site bla bla, chiar sunt placut surprins

• Like 1

Ar fi super ok ideea asta ! foarte bine gandit ! Si daca tot vorbim de banuri poate putem implementa si noi un ban pe baza de cookie-uri!
Eventual daca se paote o forma de vip gold automat plata paypal = acces server

Edited by UNU_, .

31 minutes ago, UNU_ said:

Ar fi super ok ideea asta ! foarte bine gandit ! Si daca tot vorbim de banuri poate putem implementa si noi un ban pe baza de cookie-uri!
Eventual daca se paote o forma de vip gold automat plata paypal = acces server

Practic sistemul de adauga accesele xyz (setate de tine) dupa ce plata a fost facuta cu succes, restul depinde de plugin-ul tau de vip.

Ar fi bine sa fie puse pe domeniul INDUNGI, gen indungi.ro/amxbans/official ca sa nu ajunga pe net dacă tot este "free"

Dar este genială ideea.  

Din cate imi aduc aminte serverul CS avea un astfel de sistem in trecut cand eram si eu pe server. Acum nu stiu daca mai e implementat acolo.

vreau doar sa adaug ca la vremea respectiva existau cateva erori la acel sistem,adica nu contoriza corect datele,mai cadea site-ul.

Sunt pro pentru introducerea acestuia pe servere dar sa se faca o verificare din cand in cand la el:people30:

2 hours ago, Apex said:

Ar fi bine sa fie puse pe domeniul INDUNGI, gen indungi.ro/amxbans/official ca sa nu ajunga pe net dacă tot este "free"

Dar este genială ideea.  

Nu prea poate fi copiat, ori transferat pe alt host.. fiind scris in C#. E gandita treaba cu plagiaturile deja.

• Like 1

3 hours ago, Apex said:

Dar este genială ideea.  

Nu este amxbans, panoul este creat de la zero.

1 hour ago, Gabi Power ★ said:

Din cate imi aduc aminte serverul CS avea un astfel de sistem in trecut cand eram si eu pe server. Acum nu stiu daca mai e implementat acolo.

vreau doar sa adaug ca la vremea respectiva existau cateva erori la acel sistem,adica nu contoriza corect datele,mai cadea site-ul.

Sunt pro pentru introducerea acestuia pe servere dar sa se faca o verificare din cand in cand la el:people30:

Din cate imi aduc aminte, foloseau amxbans cu tema editată.

• Like 2