Jump to content
Sign in to follow this  
Apex

Categorie noua

Vot  

22 members have voted

1. 1. Vot

Recommended Posts

Denumire: Categorii noi

Descriere propunere: 

Am 2 idei de categorii noi:

Mecanica (masini/motociclete etc...)

Politica

Avantaje: Am mari activitatea pe comunitate, atât si interesul.

Dezavantaje: Nu vad unde ar fi dezavantaje.

Ai creat poll?: Da

• Like 1

Posted (edited)

Totuși am avea un dezavantaj, nu cred ca vom avea membrii care sa posteze acolo si nu ar fi prea mare activitate. Dacă as sta eu sau tu sa postam zilnic acolo si nimeni sa nu se uite sau altele ar fi o pierdere de timp.

Dar sunt de acord cu propunerea si dupa parerea mea este o idee bună.

Edited by Gabriel @Indungi, .

• Like 2

Interesanta propunerea, doar ca cum a spus si Gabriel, nu se stie daca va fi activitate sau nu pe aceste 2 categorii.

• Like 2

De ce nu? Hai sa adaugam si categoria Animale, Airsoft, Agricultura etc.

Cand o sa se lucreze foarte bine pe categoriile actuale atunci sa va ganditi la dezvoltare.

Pentru teme mai putin interesante creati un subiect la off topic si gata... 

• Haha 1
  • Sad 1

24 minutes ago, catazrl said:

Cand o sa se lucreze foarte bine pe categoriile actuale atunci sa va ganditi la dezvoltare.

Sari cu gura aiurea ca nu te intereseaza.

Cat de propunere sunt pro, dc? ceva a fost spus de "masini" ceia ce eu fac cursuri de "vopistor auto" si urmeaza sa ma angajez la munca cu asa profesie(dorinta), si s-ar putea pune un + la masini ce am precizat.

• Like 2
  • Upvote 1

Salut, eu sunt pro dar doar pentru categoria mecanica (masini). Politica nu ma intereseaza deloc si cred ca nici pe unul din noi,nu o sa fie activitate.

Deci pro pentru cat. mecanica ,ma pot ocupa si eu de ea

• Like 2
  • Upvote 1

12 minutes ago, 007 ✔ said:

Sari cu gura aiurea ca nu te intereseaza.

Cat de propunere sunt pro, dc? ceva a fost spus de "masini" ceia ce eu fac cursuri de "vopistor auto" si urmeaza sa ma angajez la munca cu asa profesie(dorinta), si s-ar putea pune un + la masini ce am precizat.

Pentru tine ar trebui sa se faca o categorie "Lb. Romana pentru incepatori", moderatorule! Asta e propunere pe stilul "hai sa ma bag in seama". Pentru ce iti trebuie o sectiune dedicata "Politica"?! O sa fie numai flame, discutii irelevante si pe langa subiect si aberatii. Sau in cel mai bun caz, 0 posturi. Cat despre categoria de masini, fa un topic la "off-topic" si lasa harneala.  

• Haha 2
  • Confused 1
  • Sad 2
  • Upvote 1

Scuzati-mi off-topic-ul.

Ma intreb, daca tot sunteti oameni cu mintile in cap de ce tot va place sa va luati in gura?.

Asta arată că nu aveți pic de minte in cap, acum nu vad ce treaba aveti voi cu gramatica, de parcă voi sunteti perfecți si nu greșiți niciodată, ar trebui să vă gândiți că sunt persoane care au un accent diferit si nu pot scrie Limba Română corect. 

Sper sa înțelegeți asa nu e ca am ura sau orice, dar ar trebui si putin bun simt..

• Like 2
  • Upvote 2

Rog sa se ia o decizie finală ca sa nu iasa discuții si certuri pe aici. Este o propunere nu un off topic. 

@Andy @ Indungi @Senaris

Multumesc!

Posted (edited)
4 hours ago, catazrl said:

Într-adevăr nu există foarte multă activitate pe unele categorii dar din punctul meu de vedere nici unii din comunitate nu-și dau puțin interesul să ajute, poate nu le place așa că încercăm câtuși de puțin să adăugăm ceva pe placul cuiva..  Dacă pe tine nu te interesează ar fii fost mai bine să nu mai iei în „râs” această propunere prin asemenea reply.  Altă dată când nu ești de acord cu ceva încearcă și spune doar că ești contra propunerii și motivul nu începe și lua în „râs” . 

4 hours ago, Zookey said:

Pentru tine ar trebui sa se faca o categorie "Lb. Romana pentru incepatori", moderatorule! Asta e propunere pe stilul "hai sa ma bag in seama". Pentru ce iti trebuie o sectiune dedicata "Politica"?! O sa fie numai flame, discutii irelevante si pe langa subiect si aberatii. Sau in cel mai bun caz, 0 posturi. Cat despre categoria de masini, fa un topic la "off-topic" si lasa harneala.  

Dacă tot o luăm așa , ar trebui să se facă și pentru tine o categorie ” oamenii fără mentalitate ” , Zookey ! Nu vreau să spun chestia asta încât să te jignesc ( nu-mi stă în caracter ) dar din punctul meu de vedere la aceste vorbe n-ai pic de mentalitate, înainte să bați apropuri unei persoane că nu scrie corect întrebă-te dacă acea persoană face parte din regiunea noastră... Nu da cu vorbe aiurea fără să ști.  Și dacă ție nu ți-ar trebui o secțiune dedicată ” politica ”  asta nu înseamnă că altor persoane nu le-ar place, n-am nimic cu comentariu acesta practic ți-ai spus părerea dar măcar spune-ți părerea pentru tine nu băga și pe alții. 

Cât despre propunere, sunt pro.. Nu sunt eu mare fană în politică sau mașini.. Dar m-ar încâta să mă implic în astfel de categorie și să aflu lucruri noi.. Și nu cred că sunt unica persoana care dorește să se documenteze. Acum rămâne la decizia lui @Senaris ori @Andy @ Indungi dacă acceptă această categorie.. ^-^ 

Edited by Cosmιɴα @ INDUNGI, .

• Like 2

iti zic sincer ca nu va fi activitate deoarece este o comunitate de jocuri si asa , nu va veni nimeni sa posteze sau altceva la o asemenea categorie iti zic sincer .

• Confused 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

18 minutes ago, CosmiNN; # said:

iti zic sincer ca nu va fi activitate deoarece este o comunitate de jocuri si asa , nu va veni nimeni sa posteze sau altceva la o asemenea categorie iti zic sincer .

Cineva cu cap

Voi vreti sa transformati acest forum intr un "magazin mixt" 

Ce este in neregula cu voi? Oamenii stiu despre INDUNGI si intra pe INDUNGI sa caute resurse, pareri, ajutor, afiliere legate de GAMING, de GRAFICA nu de MECANICA fratilor sau politica. Care este rolul forumului, misiunea lui pana la urma.

Uitati fratilor idee pentru dezvoltarea a ceea ce inseamna INDUNGI si voi veniti cu categorii de aprozar si toate prostiile. Faceti categorie de politica sa va certati ca chiorii pe niste teme pe care foarte putini dintre voi le cunosc dar va bagati si voi in seama ca va plictisiti si merge un +1, la auto vor aparea toti "mecanicii" care poate nici permis auto nu au si tot asa. 

O sa iau in ras si o sa sar cu gura de fiecare data cand vad cate o prostie spusa de niste indivizi care se plictisesc si se uita pe pereti si le vine asa cate o idee.

Pastrati imaginea INDUNGI asa cum lumea o stie si cum trebuie sa ramana. 

• Like 1
  • Sad 1

24 minutes ago, catazrl said:

Cineva cu cap

Voi vreti sa transformati acest forum intr un "magazin mixt" 

Ce este in neregula cu voi? Oamenii stiu despre INDUNGI si intra pe INDUNGI sa caute resurse, pareri, ajutor, afiliere legate de GAMING, de GRAFICA nu de MECANICA fratilor sau politica. Care este rolul forumului, misiunea lui pana la urma.

Uitati fratilor idee pentru dezvoltarea a ceea ce inseamna INDUNGI si voi veniti cu categorii de aprozar si toate prostiile. Faceti categorie de politica sa va certati ca chiorii pe niste teme pe care foarte putini dintre voi le cunosc dar va bagati si voi in seama ca va plictisiti si merge un +1, la auto vor aparea toti "mecanicii" care poate nici permis auto nu au si tot asa. 

O sa iau in ras si o sa sar cu gura de fiecare data cand vad cate o prostie spusa de niste indivizi care se plictisesc si se uita pe pereti si le vine asa cate o idee.

Pastrati imaginea INDUNGI asa cum lumea o stie si cum trebuie sa ramana. 

Nu vreau sa aprind scântei, însă din comentariile tale imi pot da seama ca tu te rezumi doar la jocuri, dacă tu nu ai permis si nu ai o plăcere de a combate anumite subiecte legate de politică sau mecanica ce sunt niste subiecte complicate si se pot extinde de pe o zi pe alta nu inseamna ca nu avem si oameni interesați de asa ceva. Te rog frumos sa te abtii de la comentarii si sa lasi alte persoane sa isi dea cu parerea. 

• Like 3

Politica nu isi are rostul pe aceasta comunitate, nici nu este activ acest subiect pe alte forumuri (fie ele legate de real-life sa zic asa), politica este ceva pentru batranei, activisti sau cei care lucreaza in acest domeniu. Stiu ca este un domeniu care trebuie luat in serios de majoritatea oamenilor pentru ca de acesta tine viitorul unei tari, insa tinerii il trateaza ca atare si lasa politica pe mana unor fosti comunisti, se vede asta la voturi (prezenta abia depaseste 50%). Oricum politica nu da bine pe o comunitate de gaming.

Cat despre mecanica, si eu am permis de 2 ani si chiar imi place acest subiect (chit ca nu lucrez in domeniu), insa nu ii vad scopul pe aceasta comunitate. Daca cuiva ii se infunda EGR-ul, nu cred ca o sa caute pe Indungi cum sa curete un EGR sau cum sa faca o diagnoza auto...

• Like 3
  • Upvote 2

Posted (edited)

OFF: Initial, nu voiam sa zic nimic, dar se pare ca totusi imi voi baga putin nasul. Omu' a propus ceva prin care crede ca poate aduce un plus comunitatii in materie de activitate. Intr-adevar, Indungi a fost clasata mereu ca o comunitate ce promoveaza gaming-ul si ramurile acestei categorii. De asemenea, Indungi a fost mereu o familie unita care se intelegea bine cu toti membrii comunitatii si le oferea o placere de a se implica. Ceea ce ati facut voi in topicul asta ( @catazrl si @Zookey) a fost doar sa taiati aripile unui om ce a venit aici sa incerce sa se afirme si sa propuna ceva ce lui i s-a parut interesant, ati adus jigniri asupra lui si batjocura, lucru pentru care amandoi v-ati demonstrat maturitatea in gandire si comportamentul execrabil. In loc sa punctati de ce e o idee care voua nu va convine (frumos) nu merita sa fie acceptata si sa ii oferiti un comentariu "Contra", voi ati ales sa va bateti joc de propunere si sa va legati de anumite persoane.

ON: Propunerea este una totusi destul de interesanta care ar putea avea un potential de postare, insa...comunitatea Indungi nu prea simbolizeaza aceasta arie de "Noutati sau stiri". 

Hai sa o gandim logic: Lumea ar posta stiri din politica, masini, etc...de pe site-uri existente deja (RealitateaTV, ProTV, Antena, bla bla bla). Aceste site-uri sunt protejate de persoane ce au ca scop eliminarea "copiatorilor" si a continutului redactat de reporterii acestor agentii. Acest lucru implica un risc atat pentru comunitate cat si pentru afisarea acesteia in motoarele de cautare. Stim cu totii ce politica in zilele noastre o cam ia razna si sincer, nu cred ca intereseaza pe cineva. Intram pe aceasta comunitate sa ne distram, nu sa vedem cum PSD distruge tara si ne scade moralul pe zi ce trece sau alte prostii de acest gen. Concluzii:

Mecanica (motoare/masini), Stiri despre masini, chestii despre autovehicule - PRO! Mi se pare relaxant sa ma uit la o stire despre un om ce a bagat 50.000E in sistemul muzical a masinii lui, cum functioneaza o piesa a unei masini si probabil s-ar posta acolo. Cel putin mie mi-ar face placere sa ma "cultiv" cu informatii de acest gen si mi s-ar parea extrem de relaxant sa ma uit la tuning-uri, masini ce apar, preturi de masini si chestii de acest gen.

Politica - CONTRA! Nu cred ca e locul politicii pe aceasta comunitate si nu cred ca aceasta sectiune nu ar "invoca" reactii proaste, jigniri sau dezamagire. Nu cred ca vreau sa vad asa ceva pe aceasta comunitate.

Cei doi, enumerati mai sus, va recomand sa va vedeti de treaba voastra si sa incercati sa ajutati lumea, nu sa o ingropati.

Edited by GanGster™, .

• Like 3
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Este o comunitate de gaming, nu comunitate in care sa se discute despre masini, politica (plus ca ai si google la dispozitie) si nu vad ce activitate o sa fie acolo... contra. 

• Like 3

Oamenii care detin masini / motociclete si sunt pasionati de chestiile astea pot activa acolo daca fac parte din comunitate, daca nu, i-am putea primi cu drag aici pe cei care nu au fost pe indungi si au o pasiune pentru masini / motoare.

Ar putea fi o zona " creativa " ca sa zic asa, fiecare ar putea sa dea idei de masini, low - high budget, depinde de preferinte. Poate sunt oameni care dau de carnet si au de ales intre doua masini, ar putea sa ceara parerea celorlalti aici, nu ar fi o idee rea, din nou.

Pe langa masini / motociclete, sa fie si alte lucruri care au legatura cu astea, de exemplu wallpapere, video uri cu masini modificate, etc.

Sunt o gramada de lucruri interesante care sunt underrated.

Pro din partea mea. :)

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Despre noi

Suntem o comunitate aparuta in anul 2010 ce are ca scop sa prezinte si sa aduca in calculatoarele voastre socializare, competitie, public si foarte multa actiune. Alatura-te celor 200.000 de membri iar impreuna vom dezvolta cat mai mult termenul de 'comunitate'

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.