Jump to content
Sign in to follow this  
Kam!Kaz3.#™

[Respins] Propunere

Recommended Posts

Denumire: Regula noua pentru sectiunea Design(Cereri Lucrări)

Descriere propunere: Propun sa se adauge o nouă regulă in care cel care a facut cererea sa fie obligat să poarte unul/a dintre avatarul/semnătura/banner-ul postat de designer/gfx helperi la cererea sa. Sa se faca un nou topic, un fel de blacklist

Avantaje: Avantajul ar fii ca gfx helperi/ designeri nu ar răspunde la cereri doar pentru ca au obligația, poate sunt unii care au un program foarte încărcat si isi fac timp sa raspunda la cereri si sa nu le fie apreciata munca

Dezavantaje: nu cred ca ar exista dezavantaje 

Ai creat poll?: nu

Edited by Jσσsh. ▲, .

Reason: update

• Like 1

Propunerea ta este deja implementata pe alta comunitati de gaming; banuiesc ca IDG isi doreste/propune sa ramana la fel de "originals" ca si pana acum.

Edited by Madutza ♥, .

• Like 2
  • Upvote 2

Nu iti inteleg propunerea:emoji60:

De exemplu daca eu fac cerere de avatar si imi raspund 6 designeri eu imi aleg un avatar si mi-l pun nu pot sa le pun pe toate 6 ce le primesc.

Sau poate face Senaris ceva de gen avatar cover si sa poti pune cate 10 poze intr-una.

:colgate:

• Haha 2
  • Upvote 1

Ideea e ca aceste lucrari se fac saptamanal. Nu prea poti sa-l obligi pe user sa-ti poarte lucrarea daca nu e  pe gustul lui. Trebuie sa te stradui sa faci cat mai bine daca vrei sa-ti fie apreciata munca. 

2 minutes ago, Gabi Power ★ said:

De exemplu daca eu fac cerere de avatar si imi raspund 6 designeri eu imi aleg un avatar si mi-l pun nu pot sa le pun pe toate 6 ce le primesc.

Sau poate face Senaris ceva de gen avatar cover si sa poti pune cate 10 poze intr-una.

Nu ai inteles, daca ai facut cerere, trebuie sa porti una dintre lucrari. Majoritatea nu o fac pentru ca nu a gasit o lucrare pe gustul lui.

• Like 2
  • Upvote 3

1 minute ago, Gabi Power ★ said:

Ideea era ca din cele 6 avatare ce i se fac, sa il poarte pe cel ce i-a placut mai mult o anumita perioada de timp (cred eu), in sensul ca astfel apreciaza munca designerului care i-a creat lucrarea.

Banuiesc ca este frustrant ca cel care iti cere o lucrare sa nu o foloseasca - that's the point.

• Like 1
  • Upvote 2

Salut , dupa parerea mea propunerea este oarecum "impossible to do it " 

-Avatarele de la sectiunea "Cereri lucrari" ,  ce se efectueaza atat de catre GFX Helpers cat si de Designeri , au watermark-ul "Indungi.Ro" (sau derivate - SERVER.INDUNGI.RO ) in chip obligatoriu. Drept urmare , cel care soilicita este oarecum "constrans" indirect sa poarte avatarul aici pe IDG , deoarece daca l-ar utiliza pe alte site-uri , ar fi sanctionat din pricina reclamei. 

- Legat de partea cu "sa fie obligat" suna putin a comunism , parerea mea. Daca x face o cerere de avatar azi , si peste 5 zile se "plictiseste" de avatarul/(le) primite  , si x isi schimba avatarul primit cu o poza cu o "camila" , nu-l poti sanctiona pentru acest lucru. 

Totodata , daca cel care face cererea nu considera ca este  "frumos" sau nu-i place ceea ce a primit , nu il poti "forta" sa il poarte. 

O zi buna !

Edited by C1r1, .

• Like 3

9 minutes ago, C1r1 said:

Salut , dupa parerea mea propunerea este oarecum "impossible to do it " 

-Avatarele de la sectiunea "Cereri lucrari" ,  ce se efectueaza atat de catre GFX Helpers cat si de Designeri , au watermark-ul "Indungi.Ro" (sau derivate - SERVER.INDUNGI.RO ) in chip obligatoriu. Drept urmare , cel care soilicita este oarecum "constrans" indirect sa poarte avatarul aici pe IDG , deoarece daca l-ar utiliza pe alte site-uri , ar fi sanctionat din pricina reclamei. 

- Legat de partea cu "sa fie obligat" suna putin a comunism , parerea mea. Daca x face o cerere de avatar azi , si peste 5 zile se "plictiseste" de avatarul/(le) primite  , si x isi schimba avatarul primit cu o poza cu o "camila" , nu-l poti sanctiona pentru acest lucru. 

Totodata , daca cel care face cererea nu considera ca este  "frumos" sau nu-i place ceea ce a primit , nu il poti "forta" sa il poarte. 

O zi buna !

Scuze ca nu am precizat, sa fie "obligat" Sa il poarte minim 5 zile, nu ma refeream sa il poarte pana la următoarea cerere.

Imi cer scuze.

33 minutes ago, 乡BONZO said:

Ideea e ca aceste lucrari se fac saptamanal. Nu prea poti sa-l obligi pe user sa-ti poarte lucrarea daca nu e  pe gustul lui. Trebuie sa te stradui sa faci cat mai bine daca vrei sa-ti fie apreciata munca. 

Nu ai inteles, daca ai facut cerere, trebuie sa porti una dintre lucrari. Majoritatea nu o fac pentru ca nu a gasit o lucrare pe gustul lui.

Ai primit raspunsul aici. daca vom adauga aceasta regula, vor fi mai putine cereri de cat sunt acum probabil.  Nu putem obliga userii sa poarte lucrarile facute daca nu sunt pe placul lor.

Helperii/Designerii care un program incarcat cand se desfasoara una dintre editii, pot pur si simplu sa faca invoire.

• Like 1
  • Upvote 1

Contra!

Am facut si eu o cerere de avatar dar nu mi-a plăcut nici una, însă am ales pana la urma pentru ca aveam nevoie , de ce sa fiu obligat sa fac ceva daca nu imi place?

• Like 1
  • Upvote 1

Contra. Nu mi se pare ceva relevant sectiunii de design. Fiecare persoana are dreptul de a-si alege lucrarile daca ii plac sau sa treaca mai departe daca nu ii plac.

• Like 2
  • Upvote 1

Majoritatea comunitatilor au aceasta regula care obliga membrii sa poarte una dintre lucrarile postate de designeri. Parerea mea este ca nu poti obliga un membru sa poarte o lucrarea daca acestuia nu-i place. Adaugand aceasta regula nu va face decat sa scada numarul cererilor datorita faptului ca este posibil sa nu-ti placa nicio lucrare si astfel te poti alege cu blacklist sau chiar warn, cum vazusem pe unele forumuri. Daca vrei sa-ti arati respectul pentru un designer, poti sa-i porti lucrarea de bunavoie pentru cateva zile si dupa o stergi, dar sa obligi pe cineva sa faca asta nu mi se mai pare a fi respect, ci obligatie.

• Upvote 1

Stii care este chestia, daca va fi aceasta regula implementata, practic tu le impui unora sa faca un lucru pe care ei nu si-l doresc, adica sa raspunda doar o persoana la o cerere, prin absurd, si persoana aia sa faca avatarele in photoshop.net si avatarul arata groaznic, iti dai seama ca persoanei respective nu s-ar simti confortabil cu acel avatar, asa gandesc eu si probabil si colegii mei. Nu cred ca cererile vor scadea, oamenii se plictisesc continuu de avatare si cu si fara regula asta, fie ca vor sau nu cred ca tot vor face o alta cerere la un momentdat. xD 

Edited by NUCA-, .

• Upvote 1

Propunere respinsa, ganduri bune!

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Despre noi

Suntem o comunitate aparuta in anul 2010 ce are ca scop sa prezinte si sa aduca in calculatoarele voastre socializare, competitie, public si foarte multa actiune. Alatura-te celor 200.000 de membri iar impreuna vom dezvolta cat mai mult termenul de 'comunitate'

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.