Jump to content
Sign in to follow this  
BulaNikeSSS

[Propunere] Adăugare Profile Song

Profile Song   

24 members have voted

1. 1. Profile Song

Recommended Posts

Denumire: Adăugare Profile Song 

Descriere propunere: sa se adauge un fel de plugin care se numeste profile song prin care fiecare user își poate alege o melodi care sa apara la el pe profil atunci cand un user ii verifica profilul 

Avantaje: arata mai frumos si atrăgător 

Dezavantaje: nu

Ai creat poll?: Da

In principal pe o comunitate ar fi bine, sa veniti cu propunere care credeti ca ar ajuta la populația acestea, nu ca vrei muzica pe profil.

In al doilea rând, nu cred ca muzica pe profilul uni membru ar ajuta cu ceva, până la urmă avem partea de "Divertisment" unde fiecare putem posta muzica care ne place, deci nu ar ajuta nimic muzica pe profil.

Sunt contra la aceasta propunere, a mai fost facuta in trecut si consider ca nu prea ajuta cu nimic. 

"Un Doamne miluieste" :))))

Sunt contra, ne trebuie propuneri ce ar ajuta membri/comunitatea in sine! Multumim insa pentru propunere!

• Like 1

Nu zic ca nu ar fi ok,dar in primul rand consider ca nu suntem o comunitate "de duzina" sau la inceput. Nu cred ca ar atrage membrii si nici nu cred ca unui membru care ii place un anumit gen de muzica sa intre la tine pe profil si sa ii cante guta salam sau vijelie ca nu mai intra niciodata pe profilul tau.

Radio era pe comunitati in trecut,si eu aveam dar crede-ma ca nici asta nu aduce un plus.

Contra

• Like 1

Adaugarea  acelui features ce l-ai mentionat mai sus ( "profile song") ,  ar putea crea o mica discrepanta intre gusturile muzicale ale anumitor membrii. Daca ai fi nevoit sa intri pe un profil al unui user care prefera "Sandu C." , iar tu nu suporti muzica de genu , ai fi nevoit sa dai mereu "Mute Tab" cand accesezi un anumit profil. 

Totusi , multumim pentru propunere. 

Contra

Edited by C1r1, .

• Like 1
  • Haha 1

Nu cred ca si-ar avea rostul o astfel de optiune. In primul rand, ar fi foarte enervant sa intru linistit pe profilul cuiva si dintr-o data sa aud cine stie ce melodie pe fundal. Iar in al doilea rand, este ceva de domeniul trecutului, aceasta optiune fiind pe cateva forumuri in trecut, insa cu timpul, majoritatea au eliminat-o. In prezent nu stiu daca mai exista aceasta optiune pe alte forumuri, in afara de cele cu cativa membrii/comunitati fantoma.

Foarte bine ai putea să îți pui o melodie 2 3 4 la "About me" (așa cum am eu) și poate cine intră pe profilul tău o să vadă ce gen de muzică asculți. :colgate:

Cum zicea senaris, am vazut asta deja pe o alta comunitate rivala, si nu mi se pare asa wow... Contra

Am dat si eu de aceasta propunere si nu prea imi place, adica nu da bine deloc la profil o melodie anume parerea mea.

sunt multe comunitati care au aceasta chestie implementata si sincer cand intri pe , profilul unei persoane se aud tot felul de melodii / sunete s.a.m.d.p 

CONTRA  o chestia chiar inutila.

Daca vom implementa aceasta propunere putem cu alte cuvinte sa implementam si Radio PannaPanDieriaPandispan pe forum.

Am auzit ca pun muzica buna, distractia mapamondului.

Nah, sorry, nu imi surade propunerea.

Contra

• Haha 1

Salutare. Iti multumim pentru propunerea ta!

Din pacate, un astfel de propunere nu ar ajuta cu nimic comunitatea, pentru ca: Un membru al comunitatii intra pe profilul unui alt membru si asculta muzica de pe youtube (Cazul tipic de roman), ce aude acesta? Fie manele (care pentru mine sunt extrem de enervante), muzica populara, rock sauu hip-hop sau alte stiluri muzicale. Ei bine, acest lucru este extrem de enervant pentru 90% dintre membrii, sa intri linistit pe un profil si sa inceapa o muzica din senin. In acest moment, daca iti editezi profilul, iti poti adauga nu video de pe youtube care lumea il asculta daca doreste. Acesta este un forum, nu este o platforma de socializare unde sa cante muzica in timp ce derulezi. Doresti sa asculti muzica in timp ce derulezi forumul? Deschide-ti un new tab, intra pe youtube si pune muzica ce iti place direct acolo si rasfoieste forumul. E o chestie mult mai placuta si mai admirabila decat sa adaugi o piesa intr-un profil, lucru care e deranjant si poate cauza incetinirea forumului.

Sper ca te-am convins cu comentariul, raspunsul final fiind: CONTRA.

• Sad 1

tu fiind jurnalist, ma gandesc ca ar trebui sa vii cu propuneri ingenioase, nu cu astfel de propuneri.

in legatura cu propunerea ta, sunt contra deoarece multi pot pune un sunet creepy care te-ar putea speria de moarte, spun asta pentru ca am patit-o.

si in plus, nu ajuta cu absolut nimic comunitatea