Jump to content
Sign in to follow this  
wozanik #

Reclamatie # Mαriαn ♫/✖

Recommended Posts

Numele Reclamatului: Mαriαn ♫/✖
Dovada(Screenshot): https://imgur.com/a/YLuIBA6
Descrierea situatiei: Salut! Dupa cum se poate observa am intrat la camera muzicala, am salutat asa cum mi se pare normal si am primit in a 2-a secunda interdictie + kick de pe canal. Respectivul aparent are ceva cu mine, inteleg. Ar fi bine sa aiba ceva cu mine pe un canal de care depinde un player normal. Nu mi se pare okay la o camera a TS-ului (practic nu e camera lui), unde se asculta muzica sa imi dea kick si interdictie doar ca acesta are ceva cu mine personal. Putina maturitate cand vine vorba de un canal unde frecventeaza playeri zilnic si care vor sa asculte muzica. Ce se intampla in privat este in privat dar nu sa ai ceva cu mine si sa imi interzici sa ascult muzica pe un canal facut de Senaris, in niciun caz de tine domnule Marian. Ai fost adus acolo doar ca sa te ocupi, dar tu te ocupi folosind kick si interdictie cand nu stii sa te intelegi cu cineva prin vorbe.

Salut

Avand in vedere ca ai un comportament foarte prost,nu e prima data ce ti-am zis sa te calmezi si sa nu mai vii cu chef de caterinca pe canal sau sa ma iei la misto...tu inca continui, insa pe canal ai intrat cu chef de caterinca si sa ma iei la misto nu sa asculti muzica ca stiu ce persoana esti.

In caz si nu stiai,este un regulament pe canal "În cazul în care se înjură/insultă, veţi primi cenzură/interdictie pe canal;"

Si apropo,vezi ca in poza e putina reclama.

Ramai cu interdictie,o seara frumoasa.

Edited by # Mαriαn ♫/✖, .

Salut, Marian este Fondator pe camera de muzica, el poate sa iti dea interdictie oricand doreste. Nu stim ce ai facut tu pe canal inainte sa primesti interdictie decat daca vor fi verificate logurile, insa asa cum am zis mai sus nu poate fi tras la raspundere avand in vedere ca acea camera ii apartine indirect. Pe langa asta, neavand legatura cu aceasta reclamatie pot spune ca uneori iti pierzi controlul si folosesti un limbaj vulgar cu anumite persoane. 

• Like 2
  • Confused 1

11 minutes ago, # Mαriαn ♫/✖ said:

Salut

Avand in vedere ca ai un comportament foarte prost,nu e prima data ce ti-am zis sa te calmezi si sa nu mai vii cu chef de caterinca pe canal sau sa ma iei la misto...tu inca continui, insa pe canal ai intrat cu chef de caterinca si sa ma iei la misto nu sa asculti muzica ca stiu ce persoana esti.

In caz si nu stiai,este un regulament pe canal "În cazul în care se înjură/insultă, veţi primi cenzură/interdictie pe canal;"

Si apropo,vezi ca in poza e putina reclama.

Ramai cu interdictie,o seara frumoasa.

Ce argumente / dovezi solide ai adus tu la acest raspuns? 

Sunt sigur ca Senaris te are in vizor dupa ce mi-ai spus aseara, crede-ma ca am un limbaj foarte adecvat persoanei mele. 

Extras din ce ai spus ''In caz si nu stiai,este un regulament pe canal "În cazul în care se înjură/insultă, veţi primi cenzură/interdictie pe canal;". Imi poti prezenta o dovada prin care sa dovedesti ca am intrat la Camera muzicala si am vorbit vulgar la adresa ta sau la adresa altui player de acolo?

E o camera muzicala nu pot face caterinca acolo sau sa ma iau 'in gura' cu cineva deoarece este un canal facut de detinatorul TS-ului, nu este un canal de exemplu facut de Hardix si sa ma injur. Mi se pare normal.

Daca te referi la celalalt TS3, nu exista o problema dragule. Nu sunt Moderator / Super Moderator pe comunitate ca sa stau lipit doar de Indungi.

Si daca ma acuzati ca folosesc un limbaj vulgar pe alte canale inafara de cele private de exemplu canalul lui Hardix unde frecventez va rog sa mi le prezentati.

Pot si eu la randul meu sa imi aduc toti prietenii, 'martori' cum va numiti voi si sa spun de voi ca injurati si faceti alte lucruri.

Acest comporament denota cat de serios esti in primul rand si nu stii sa tratezi o situatie exact cum ar trebui sa fie tratata.

Daca este vorba si pe alte canale,uite aici o dovada https://prnt.sc/qpao99 cand am intrat pe canal sa uit la film.

Si sa nu mai o lungim atat ca sunt multe dovezi cum ma jignesti personal,nu stau sa dau toate dovezile..stie destule persoane ce fel de comportament ai.

Si uite aici ce faci tu pe privat https://prnt.sc/qparm1,eu te ignor tu tot cauti.

App,"d) Nu se vor accepta reclamații pe baza "Fondatoru X mi-a dat kick/ban de pe canalul Z". Fiecare Fondator/Admin are dreptul sa-si selectioneze utilizatorii de pe canalul lui."

Puteti da topic closed.

Edited by # Mαriαn ♫/✖, .

12 minutes ago, # Mαriαn ♫/✖ said:

Daca este vorba si pe alte canale,uite aici o dovada https://prnt.sc/qpao99 cand am intrat pe canal sa uit la film.

Si sa nu mai o lungim atat ca sunt multe dovezi cum ma jignesti personal,nu stau sa dau toate dovezile..stie destule persoane ce fel de comportament ai.

Si app,"d) Nu se vor accepta reclamații pe baza "Fondatoru X mi-a dat kick/ban de pe canalul Z". Fiecare Fondator/Admin are dreptul sa-si selectioneze utilizatorii de pe canalul lui."

Prima chestiune pe care tin sa ti-o atrag. Sunt peste 10+ oameni in zilele de Vineri si Sambata care se uita la film, poate am spus altui player. Oricum eu nu vad o jignire in ce am spus. Nu pot sa jignesc pe cineva intr-o camera unde am Admin canal si practic fac parte din echipa respectiva.

A doua chestiune pe care ti-o atrag. Este camera de cinema in primul rand, ce treaba are cu camera muzicala? Eu am venit sa ascult muzica nu sa ma uit la film. Nu sunt doua canale diferite? Sa imi explice cineva care stie mai bine aceste informatii.

Extras: ''Si app,"d) Nu se vor accepta reclamații pe baza "Fondatoru X mi-a dat kick/ban de pe canalul Z". Fiecare Fondator/Admin are dreptul sa-si selectioneze utilizatorii de pe canalul lui."'' - Sunt sigur ca acest lucru se refera la canalele premium sau cele care si le face fiecare player, nu camera muzicala unde sta cu totul altfel aceasta treaba. Ai fondator pe un canal total public unde playerii vin sa se relaxeze prin intermediul pieselor si tu dai kick si interdictie ca 'este canalul tau'. Eu nu prea cred ca e corect. Nu este facuta camera respectiva sa fie doar camera ta si sa faci ce vrei cu ea, nu poti considera camera respectiva fiind camera ta privata unde stai cu prietenii. 

(!) Sa ii explice cineva mai bine regulile acestui baiat. 

Iarta-ma pt. double post de asta. Daca ramane reclamatia deschisa pana maine va fi pusa aici o dovada precum DJ-ul acesta ma insulta vocal pe camera de Cinema folosind cuvantul 'terminat' in repetate randuri si alte cuvinte jignitoare. 

Edited by wozanik #, .

Apropo, Senaris mi-a spus sa iti fac reclamatie.

Edited by Alex xD @ Indungi, .

Reason: Avertisment . Double post.

Din ce am inteles eu pana acum, din cauza "faptelor" de pe canalul de cinema, s-a ajuns la o sanctiune si la nivelul canalului de muzica. Pana in acest moment moment nu am vazut nici macar o dovada clara pentru motivul interdictiei pe camera muzicala.

Marian, am sa te rog sa postezi o dovada concludenta cu ce s-a intamplat pe canalul de muzica pentru care i-ai dat interdictie si sa explici ce s-a intamplat mai detaliat. De asemenea, sa explici decizia de a-l interzice pe un canal public, nu privat. 

• Like 3
  • Upvote 1

4 hours ago, Glitch™ said:

Din ce am inteles eu pana acum, din cauza "faptelor" de pe canalul de cinema, s-a ajuns la o sanctiune si la nivelul canalului de muzica. Pana in acest moment moment nu am vazut nici macar o dovada clara pentru motivul interdictiei pe camera muzicala.

Marian, am sa te rog sa postezi o dovada concludenta cu ce s-a intamplat pe canalul de muzica pentru care i-ai dat interdictie si sa explici ce s-a intamplat mai detaliat. De asemenea, sa explici decizia de a-l interzice pe un canal public, nu privat. 

Foarte corect ce ai spus tu Glitch aici, asta am incercat si eu sa ii explic pana acum dar degeaba. E o camera publica si acolo n-am intrat cu chef de 'scandal' sau ce credea el.

3 hours ago, wozanik # said:

Foarte corect ce ai spus tu Glitch aici, asta am incercat si eu sa ii explic pana acum dar degeaba. E o camera publica si acolo n-am intrat cu chef de 'scandal' sau ce credea el.

Avand in vedere ca ma jignesti/injuri am tot dreptul sa-ti dau kick/interdictie/ban,esti interzis pe Camera Muzicala.

Si nu mai cauta scuze,ca sa primesc eu ban sau remove,esti interzis si punct.

Puteti da topic closed,o seara frumoasa.

4 minutes ago, # Mαriαn ♫/✖ said:

Avand in vedere ca ma jignesti/injuri am tot dreptul sa-ti dau kick/interdictie/ban,esti interzis pe Camera Muzicala.

Salut, te rog sa prezinti si o dovada in care arata foarte clar ca wozanik a folosit un limbaj neadecvat la adresa ta pe canalul de muzica.

1 hour ago, # Mαriαn ♫/✖ said:

Ce se intampla pe privat ramane pe privat dragul meu. Dar nu poti sa te scoli tu 'frumoasa din padurea adormita' sa imi dai kick si interdictie pe camera muzicala ca am spus 'salut, ce faci' si in a 2-a secunda ma sanctionezi.

20 hours ago, # Mαriαn ♫/✖ said:

Avand in vedere ca ti-am cerut o dovada, astept prezentarea dovezii.

Conform regulamentului, mesajele private nu pot fi catalogate avand in vedere functia de block.

Nu ai nici un drept sa dai kick/interdictie/ban de pe un canal public fara o incalcare a regulamentului si o dovada clara. 

Dau topic closed cand reclamatia e solutionata, nu cand ti-o solutionezi singur. Astept dovada.

UPDATE: Avand in vedere ca la peste 24 de ore de la incident nu ai reusit sa aduci un martor sau sa prezinti o dovada care sa iti ateste decizia, voi cataloga aceasta reclamatie drept abuz, aducandu-ti la cunostinta urmatoarele reguli:

a) Nu tratați un 'Membru Administrativ' cu dispreț. Daca sunteți provocați rog sa aveți la îndemâna o dovada prin care sa ateste acest lucru. Exemple: [Audio/Video sau martor]

b) Injuriile/Insultele si jignirile de orice tip nu sunt sancționate intr-o conversatie privata. Exista posibilitatea sa ignori utilizatorul in cauza folosind functia TS3 'Add To Block' [Click dreapta pe numele utilizatorului, add to block]

[Canal] Statut 'PUBLIC' se refera la canale special create pentru a avea un flux de utilizatori. Exemplu: SERVER.INDUNGI.RO / CAMERA MUZICALA etc.

--- Sanctiunea recomandata de mine este un suspend de 48 de ore de la accesele acordate pe sectiune, iar la urmatoarea greseala ceva mai grav, inclusiv retragerea interdictiei de pe canal a lui @wozanik #.

O zi minunata va urez tuturor.

• Like 7

Well, interdicția reclamantului se anulează.

Marian primește un avertisment verbal in privinta acordării unei interdicții fara dovezi concludente, regulamentul specifică că un fondator poate sa-si managerieze categoria cum doreste dar camera muzicală este un segment care poate fi exceptat de la această regulă.

În concluzie, interdicțiile date pe camera muzicală trebuie să aibă o dovadă concludentă, un eveniment care s-a petrecut strict pe canalul respectiv, nu prin privat sau alte canale.

Vad ca intre voi exista o tensiune personală, care a degenerat într-o acțiune nerelatională, va rog sa va păstrați frustrările in privat si să nu le exteriorizati prin comenzi.

• Like 9

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Despre noi

Suntem o comunitate aparuta in anul 2010 ce are ca scop sa prezinte si sa aduca in calculatoarele voastre socializare, competitie, public si foarte multa actiune. Alatura-te celor 200.000 de membri iar impreuna vom dezvolta cat mai mult termenul de 'comunitate'

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.