Jump to content
Sign in to follow this  
mindfully

Reclamatie # Mαriαn ♫/✖

Recommended Posts

Numele Reclamatului:  # Mαriαn ♫/✖
Dovada(Screenshot): https://imgur.com/a/Im1maUU
Descrierea situatiei: i am dat kick de pe canal pentru ca ma deranja, iar dupa ma trezesc ca ma muta si imi da kick de pe server

Edited by mindfully, .

Salut.

Sunt admin pe canal la Darkness si tu ai pus parola la canal ca sa nu mai intru pe canal(nu inteleg dc) am intrat a doua oara si mi-ai dat kick dupa sv "<23:07:07> "<23:06:41> You were kicked from the server by "yoink",si pe canal find parolat pot sa intru odata ce sunt admin acolo,daca nu stiai cu admin canal poti intra chiar daca e pusa parola ci nu am intrat cu premiumu.

Si kick dupa sv ai primit pentru ca imi dadeai kick-uri aiurea dovada https://prnt.sc/qt80g3,adica nu imi da darkness si imi dai tu.

Si nu mai suferii de Fondatorul ala,o seara frumoasa.

Edited by # Mαriαn ♫/✖, .

In primul rand, am fondator pe canalul "hgang", deci pot sa dau kick cuiva atunci cand ma deranjeaza, ceea ce faceai tu. Sa nu mai spun de injuraturile pe care mi le-ai adresat dupa primul kick...Al doilea kick a fost tot de pe canal, iar dupa ce  ai intrat si ai zis ceva genul "Ba, darkness, ce face asta?" si atunci ti-am dat kick de pe server, ca apoi tu sa ma muti la tine pe canal si sa imi dai kick de pe server. 

"nu mai suferii de premiumul ala, o seara frumoasa" 

Edited by mindfully, .

Salut, aici pot spune ca Marian nu a avut o reactie cumsecade, kick-ul de pe server fara un motiv normal si conform regulamentului este catalogat ca abuz. 

Daca nu ii convenea ca era scos de pe canal in mod repetat trebuia sa vorbeasca cu detinatorul de canal.

In continuare va decide cineva responsabil de server-ul de Teamspeak3 daca fi sanctionat si ce sanctiune va primi.

• Like 1
  • Haha 1

Salut. Avand in vedere faptul ca yoink (mindfully) are Fondator canal, iar tu aveai Admin canal, ceea ce inseamna o diferenta pe scara ierarhica, are tot dreptul sa-ti dea kick.

De asemenea, conform regulamentului, prin mutarea lui yoink la tine pe canal si consecutiv kick de pe server este considerat abuz si se sanctioneaza ca atare.

Dovada cu mutarea lui la tine pe canal + kick: https://i.imgur.com/briBcmG.png

• Like 1
  • Thanks 1

1 minute ago, Darkness. said:

Salut. Avand in vedere faptul ca yoink (mindfully) are Fondator canal, iar tu aveai Admin canal, ceea ce inseamna o diferenta pe scara ierarhica, are tot dreptul sa-ti dea kick.

De asemenea, conform regulamentului, prin mutarea lui yoink la tine pe canal si consecutiv kick de pe server este considerat abuz si se sanctioneaza ca atare.

Dovada cu mutarea lui la tine pe canal + kick: https://i.imgur.com/briBcmG.png

Avand in vedere ca pana sa am admin am avut fondator nu-mi facea figurile astea,dupa ce mi-ai scos fondatorul a inceput sa-si faca de cap.

si daca e prietenul tau nu-l mai apara atata,si daca erai in locul meu ai face la fel, nu cred ca tii se pare normal sa primesti kick dupa sv si dupa canal cand vrea el ca are fondator canal.

9 minutes ago, # Mαriαn ♫/✖ said:

Avand in vedere ca pana sa am admin am avut fondator nu-mi facea figurile astea,dupa ce mi-ai scos fondatorul a inceput sa-si faca de cap.

si daca e prietenul tau nu-l mai apara atata,si daca erai in locul meu ai face la fel, nu cred ca tii se pare normal sa primesti kick dupa sv si dupa canal cand vrea el ca are fondator canal.

Aici in reclamatie nu vorbim de certurile dintre voi si inconveniente ce au loc pe acel canal ci de faptul ca ai abuzat de functie dandui kick de pe server dintr-un motiv total aiurea. Daca tu zici ca si el ti-a dat la randul lui kick de pe server fara un motiv concret ii poti face o reclamatie.

4 minutes ago, # Mαriαn ♫/✖ said:

Nu este vorba de prietenii, avand in vedere ca este canalul meu, am tot dreptul sa aleg cui sa dau Fondator canal si cui sa nu-i dau, fara un motiv anume.

Conf. regulamentului: a2) Atentie! Fondatorul detine accesul cel mai mare si pentru noi, fiecare fondator va fi tratat ca un propietar de canal. => include orice fondator, nu doar creatorul canalului.

Pe langa acest fapt, reclamatia este bazata pe faptul ca tu ai dat un kick nejustificat, ceea ce se considera abuz.

Conf. regulamentului: b) In cazul accesului de tip 'PREMIUM', abuzul repetat se sanctioneaza cu remove ori eliminarea beneficiului respectiv. 

Nu stiu exact la a cata abatere esti, insa abuzurile repetate se sanctioneaza.

Cand vine vorba de regulament, aleg sa-l respect la sange, indiferent ca imi esti prieten sau nu.

Cu stima, Darkness.

• Like 4

1 minute ago, # APEX said:

Aici in reclamatie nu vorbim de certurile dintre voi si inconveniente ce au loc pe acel canal ci de faptul ca ai abuzat de functie dandui kick de pe server dintr-un motiv total aiurea. Daca tu zici ca si el ti-a dat la randul lui kick de pe server fara un motiv concret ii poti face o reclamatie.

Da, i-am dat kick de pe server, asta doar dupa ce i-am dat 2 kickuri de pe canal. Kick-ul de pe server a fost pe motivul ca eu credeam ca intra pe canalul parolat cu premiumul, nu stiam ca poate intra cu admincanal

Conform regulamentului, ceea ce au spus colegii mei mai sus este corect.
Ai dat un kick nejustificat iar acest lucru este considerat un abuz de putere in acest caz gradul Premium.

Deocamdată este o avertisment verbal, următoarea reclamatie că greșești va duce la aplicarea regulamentului

In cazul accesului de tip 'PREMIUM', abuzul repetat se sanctioneaza cu remove ori eliminarea beneficiului respectiv "

@# Mαriαn ♫/✖ 1/2 

Regards.

• Like 6
  • Confused 1
  • Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Despre noi

Suntem o comunitate aparuta in anul 2010 ce are ca scop sa prezinte si sa aduca in calculatoarele voastre socializare, competitie, public si foarte multa actiune. Alatura-te celor 200.000 de membri iar impreuna vom dezvolta cat mai mult termenul de 'comunitate'

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.