Jump to content
Sign in to follow this  
AKI

Salut

Recommended Posts

Salut, doresc sa mă conectez de pe pc-ul meu la o conexiune wireless de la cineva, am înțeles ca îmi trebuie placa wireless sau cv gen și un stick wifi..?? 

Ai nevoie de o placa de retea wireless / adaptor wireless (USB) sau poate placa ta de baza suporta asa ceva.

• Like 1

Puteți recomanda ceva bun, adică sa meargă și cs ul ok, routerul este de l digi 

Topic mutat la categoria corespunzatoare, respectiv "Networking si Internet".

Ceea ce ti-a dat cods mai sus este mai mult decat suficient.

• Like 1

O precizare importanta din partea cuiva care a folosit adaptor. Nu iti recomand adaptoru pentru ca s-ar putea sa ai probleme de ping (depinde si unde este amplasat routerul respectiv desktopul) si totodata vei avea viteze mici de dowload, respectiv upload. Iti recomand sa nu te zgarcesti la bani si cumparati o placa de retea daca ai un slot PCI-E disponibil pe placa de baza. 

Salut, daca doresti ceva pentru cs, un adaptor te-ar trage in jos pentru ca nu trimite destule pachete si o sa ai ping foarte mare, 100, 120, 150, in schimb pe o placa de rețea o sa ai in jur de 60-80 pe server de rusia. Ți-am dat un sfat nu un raspuns, răspunsurile le ai mai sus.

On 2/2/2020 at 12:37 PM, AKI said:

Salut, doresc sa mă conectez de pe pc-ul meu la o conexiune wireless de la cineva, am înțeles ca îmi trebuie placa wireless sau cv gen și un stick wifi..?? 

Salut,În primul rând, dacă conexiunea este departe, aveți nevoie de o rețea care să poată transmite semnalul la distanță.

Cardurile wireless sunt doar pentru un singur utilizator, cred că da, dar conexiunea Wi-Fi este gratuită pentru toți utilizatorii.
Aș recomanda o conexiune Wi-Fi pentru mai mult confort, desigur că va trebui să plătiți pentru serviciu.

@AKI, mai ai vreo nelamurire cu privire la aceasta intrebare?

• Like 1

Salut, sper ca te-am ajutat cu problema ta. Daca nu, poti deschide iar un topic oricând. 

T/c

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Despre noi

Suntem o comunitate aparuta in anul 2010 ce are ca scop sa prezinte si sa aduca in calculatoarele voastre socializare, competitie, public si foarte multa actiune. Alatura-te celor 200.000 de membri iar impreuna vom dezvolta cat mai mult termenul de 'comunitate'

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.