Jump to content
Sign in to follow this  
Kira*WTF!?

Problema tastatura!!

Recommended Posts

Salut, tocmai ce am primit cadou o tastatura Asus cerberus. La un prieten merge tot dar la mine prima data a fost rgb aprins cu num lock-ul si acum doar num lock-ul sta in permanenta aprins si nu pot face nimic cu tastatura.

Nu se mai aprinde, nu mai functioneaza.

Am facut update-uri peste update-uri si uninstalluri in device manager si etc dar tot nu vrea sa isi dea drumul, sta doar num lockul aprins si atat.

P.S Am incercat si pe alt laptop si tot la fel.

Asta e ideea, nu merge sa apăs nimic pe ea ca să i dau reset. Am instalat drivere de la Asus și etc! 

Sta numai num lock aprins atât fără sa funcționeze. 

Hardix ti-a dat un driver-ul tastaturii.. daca nu merge nici din program nici din taste.. cel mai probabil este ceva de la tastatură,  părerea mea este sa o dai la garanție... daca mai ai.

Daca nu ti-a mers, incearca sa schimbi profilele alea, ai 2 profile, unu rosu si unu albastru.

Daca nici asa nu merge uita-te pe tutorial-ul asta (prea lung sa il pun aici).

In primul rand, dezinstaleaza driverul de la tastatura veche, daca ai unul, bineinteles, si sa stergi si folder, tot, tot.

Dupa sa dai un restart, instalezi driverul ce ti l-a dat Hardix, iar dupa dai iar restart.

In teorie ar trebuii sa mearga, daca nu, dupa cum a zis si Strong, mai mult ca sigur e de la tastatura.

• Confused 1

Salut, daca n-ai rezolvat problema poti redeschide oricand un topic.

T/c

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Despre noi

Suntem o comunitate aparuta in anul 2010 ce are ca scop sa prezinte si sa aduca in calculatoarele voastre socializare, competitie, public si foarte multa actiune. Alatura-te celor 200.000 de membri iar impreuna vom dezvolta cat mai mult termenul de 'comunitate'

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.