Jump to content
Sign in to follow this  
man0*

[Rezolvata] Problema laptop internet

Recommended Posts

salut, am si eu o problema cu internetul si nu stiu ce sa i fac... as avea nevoie de un mic ajutor din partea staff ului Indungi

Problema: https://prnt.sc/th0c3l

• Like 1

Posted (edited)

Salut ! Pe viitor, cand ai o problema, te rugam sa o postezi dupa model si cat mai indetaliat, pentru o solutionare cat mai rapida.

De asemenea , in loc sa te chinui sa faci poze cu telefonul la ecran, gasesti pe tastatura butonul prtscr, il apesi cand esti in "fereastra cu problema" , apoi intri in paint -> ctrl + v -> exit -> save imagine pe desktop.

Spune-ne te rog daca incerci sa te conectezi la internet prin wireless sau prin fibra ( vad ca ai laptop, deci prin fibra il poti conecta doar daca dispune de un port rj45 sau daca folosesti un adaptor usb special )

Vad ca inca folosesti windows 7, deci poti seta o conexiune la internet foarte usor, dand click dreapta pe iconita de internet  -> settings -> Set-up a new connection.

Asteptam sa revii cu un raspuns.

Sfat : Scapa de windows 7 deoarece microsoft nu mai ofera suport pe el ( Nu drivere, nu nimic, practic e suport 0 pe windows 7 ceea ce inseamna ca datele tale din laptop sunt mult mai vulnerabile la atacuri/virusi etc.)

Edited by ✞ EvolvedWick ✞, .

• Like 1

Posted (edited)

Salut, te  rog sa verifici daca celelalte device-uri din casa au si ele aceasta problema. Daca nu exista alta problema intra in Control Panel > Network and internet > Advanced si apesi  pe  Restore advanced settings.Dupa la  connections > Local area Netowrk si setezi Automatically detect settings si dupa apesi ok, ok si dupa intri in cmd si scrii( netsh int ip reset c:\resetlog.txt netsh winsock reset) si dai resetart la laptop. Daca nu se rezolva poate sa fie din cauza drive-urilor pe care trebuie sa le instalezi.

Edited by p3run, .

• Like 1
  • Upvote 1

puteti da tc am rezolvat problema cea cu driverele, mersi frumos de ajutor :*

• Upvote 1

Topic inchis si problema marcata ca rezolvata.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Despre noi

Suntem o comunitate aparuta in anul 2010 ce are ca scop sa prezinte si sa aduca in calculatoarele voastre socializare, competitie, public si foarte multa actiune. Alatura-te celor 200.000 de membri iar impreuna vom dezvolta cat mai mult termenul de 'comunitate'

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.