Jump to content
Sign in to follow this  
Senaris

Concurs Halloween [2020]

Recommended Posts

Eram intr-o seara la tara cu mai multi prieteni si ne jucam de-a v-ati ascunselea pe echipe, aveam 10 ani. Si cum mergeam eu sa ma ascund alaturi de 2 prieteni , vedem o casa abandonata si am zis sa mergem sa ne ascundem pe langa ea ca sigur cealalta echipa nu va veni aici sa caute. Cum stateam noi linistiti acolo se aude din casa cum pica odata la 6-7 secunde cate un picure de apa. Ne apropiem usor de usa casei si vedem o papusa pe un dulap si un robnet rugunit din care pica apa. Ne-am speriat foarte rau si am fugit repede sa chemam si cealalta echipa care ne cauta. S-au speriat si ei evident si am fugit de acolo. Dupa 2 zile am aflat ca acolo dormea cineva noaptea. Nu e cine stie ce poveste dar doar pe asta mi-o amintesc. :))

• Like 8

• Era o zi ploioasa de toamna.Aveam 8 ani.Era ora 19 si m-a sunat un prieten si ma rugat sa merg sa dorm la el ca e singur acasa.Am mers si ne-am distrat pina la ora 2:00 si ne-am culcat....Ma trezesc peste o ora si aud niste sunete ciudate,nu ma puteam misca,simteam ca ceva ma stringe de git,nu mai aveam aer,eram foarte speriat.In acest timp se trezi si prietenul meu si s-a speriat foarte tare si cineva batea incontiunuu in geam.....Prietenul meu a mers repede si a luat apa sfintita,ma stropit...a aprins luminele.....a venit linga mine a spus o rugaciune care o stia si el si eu brusc mi-am revenit...Am iesit apoi afara si nu era nimeni dar animalele lui(pisicile) tremurau de frica...Am fugit repede la mine si nu am mai adormit toata noaptea....A doua zi i-am spus parintilor lui si ei nu cred pina si in prezent dar mie mi-e totusi frica.:emoji54:
  • https://imgur.com/a/bYC4oHS

Edited by =MiculPoney=, .

• Like 1
  • Upvote 3

Intr o seara de Halloween am ieșit de pe cs și m am dus cu gândul sa fumez o tigare. Ajung jos, caut țigările și ce sa vezi nu mai avem, nu era problema ca am fugit rapid la dulapul unde am țigări. Când deschid dulapul ..... pfffff... rămăsesem fără țigări.... horror, nu va doresc sa ai o pofta sa fumez după ce te enervezi la cs și nu ai ce sa fumez :)))) 

Edited by ZuZikal, .

• Like 3
  • Haha 1
  • Sad 1

Totul s-a întâmplat într-o seară de vara în timp ce ma aflam in România, cu ocazia vacanței de vară. 
Eram acasă la verișoara mea, Adina, și făceam un sleepover. 
Ea învăța pentru facultate, era în sesiune, iar eu mă jucam CS:GO (da' se poate altcumva?).
In jur de ora 00:30, pe când eu încă mă certam cu rușii, Adina a mers la baie. Eu am auzit ceva vorbarie, dar nu am prea bagat de seama. 
Țin să menționez că între baie și camera verișoarei mele se află o altă cameră și un hol destul de lung. 
După aproximativ 5 minute s-a întors in cameră și m-a întrebat dacă am strigat-o. I-am răspuns că nu, iar apoi m-a întrebat dacă am auzit ceva, la care din nou, am spus nu. 
Mi-a spus că a auzit clar cum cineva a strigat-o și a crezut că e mama ei. Cand a văzut ca această doarme, s-a gândit la mine, dar nu ar fi fost posibil. Dupa ce a realizat ca nu am strigat-o eu, s-a albit la fața si i s-a făcut pielea de gaina.
Până în ziua de astăzi nu știm ce sau cine a strigat-o, dar sunt 99% sigură ca s-a întâmplat cu adevărat.

xG7gkAR.png

• Like 6

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Despre noi

Suntem o comunitate aparuta in anul 2010 ce are ca scop sa prezinte si sa aduca in calculatoarele voastre socializare, competitie, public si foarte multa actiune. Alatura-te celor 200.000 de membri iar impreuna vom dezvolta cat mai mult termenul de 'comunitate'

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.