Jump to content
Sign in to follow this  
Roselin ❀

Opinie telefon/Sugestii

Recommended Posts

Buna! din nou apelez la voi. Doresc sa imi cumpar in telefon nou, pret maxim: 3000 lei. Prima data am optat la un Iphone 11, insa apple nu am mai avut niciodata si cam depaseste bugetul meu. A 2 optiune ar fii Samsung S20, si ultima optiune Iphone SE 2020. Daca stiti alte telefoane dar marca Apple/Samsung sa imi recomandati, este perfect. Camera buna, bateria sa ma tina si sa se miste bine fara intreruperi. Multumesc frumos!! 

ps. Imi cer scuze daca nu am facut topicul unde trebuie!! 

Edited by Roselin ❀, .

Buna,

Depinde pentru ce vrei sa folosesti telefonul, daca il vrei pentru gaming te duci pe Samsung, daca vrei office si social media te duci pe iPhone, iPhone-urile au camera mai buna fata de telefoanele Samsung.

• Like 2

7 minutes ago, hardixidg said:

Buna,

Depinde pentru ce vrei sa folosesti telefonul, daca il vrei pentru gaming te duci pe Samsung, daca vrei office si social media te duci pe iPhone, iPhone-urile au camera mai buna fata de telefoanele Samsung.

Mai mult Social Media, chiar si un Iphone SE 2020 e bun? Intreb deoarece e un telefon foarte mic, bateria micuta si el ca display 

Iti recomand sa ti cumperi un smartphone de la Samsung, de ce ? pentru ca cei de iPhone de cand cu update-ul acela iOS 14.0/1 iti mananca foarte mult din baterie + ca se supraîncălzește, nu merita sa irosesti acei 3000 de lei :D

3 hours ago, Roselin ❀ said:

Mai mult Social Media, chiar si un Iphone SE 2020 e bun? Intreb deoarece e un telefon foarte mic, bateria micuta si el ca display 

Din cate vad din review-uri, durata bateriei nu este una destul de mare.

Daca vrei sa iti iei un telefon in acelasi pret cum e si iPhone SE 2020, iti las 2 modele de Samsung - Samsung Galaxy S20 FE si Samsung Galaxy S9+.

• Like 1

Dar un OnePlus 8 nu te intereseaza ? subsidiara BBK Electronics, China.

90Hz Display, Amoled.

Snapdragon 865 cu 8 sau 12GB RAM. (8GB/128 Storage / 12GB/256 Storage)

Android curat, stock cu interfata lor, OxygenOS si 3 ani de update-uri garantate.

Capabil 5G si Wi-Fi 6.

Camerele nu o sa te dezamageasca, te poti uita la niste sample-uri.

Warp Charge (30W), incarcare rapida.

Difuzoare Stereo cu Dolby Atmos.

Baterie 4300MAh.

Daca jack-ul de 3.5 iti este necesar, atunci il poti evita. :))

https://www.emag.ro/telefon-mobil-oneplus-8-dual-sim-128gb-8gb-ram-5g-onyx-black-oneplus-8-8-128-black/pd/DKBN7MMBM/?X-Search-Id=eb23ea224f2f8a84e0dd&X-Product-Id=6484493&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

Pretul observ ca a crescut putin fata de ce stiam eu, meh, o parere in plus eu nu cred ca strica. :)

• Like 2

Multumesc frumos, @cods, nu m-am gandit niciodata la un oneplus, mai este si 5G. O sa ma gandesc si la acest telefon, are specificatii bune observ ☺️

Eu voi recomanda ceva relativ nou pe piata...mai exact: XIAOMI. Eu am un xiaomi 8 pro din octombrie 2019, dupa un an bateria inca imi tine super mult...si stau destul de mult zilnic pe el: whatsapp / fb / ig. Intr-o zi a saptamanii, ex: 2 ore in metrou cu muzica (trans. dus intors), + inca 8 ore(in limita timpului) wapp, fb, insta, chrome....si ajung acasa intre 50-70%. Si sa tinem cont ca al meu nu are specificatiile de mai jos fiind 8, nu 10 pro. 

Eu am de la xiaomi pe langa telefon(2, si iubitul meu are la fel) si bratarile mi band 3 si 4 + castile erabuds pe care le ador efectiv:) 

https://blacktech.ro/telefoane-mobile/429-728-telefon-mobil-xiaomi-mi-10t-pro-5g-8gb128gb.html#/94-culoare-lunar_silver

~ Specificatii luate de pe site: 

Camera principala de ultima generatie 108MP, Samsung HMX 1/1.33” super senzor 1.6 μm 4-in-1 Super Pixel, f/1.69 deschidere pana la 30 x zoom digital OIS.

Camera de 13MP cu unghi ultra larg, cu un FOV de pana la 123°.

Camera macro de  5MP,  care suporta autofocus de la o distanta mai mica de 2cm.

image.thumb.png.1c6bcf03cc048e2b79518ddc75975b96.png

Are un pret foarte bun si va fi din ce in ce mai popular in Romania! :) @Roselin ❀

• Like 2

@e l l a am mai avut XIAOMI dar unul mai slab, l-am notat in lista pe asta propus de tine... imi fac un top si porma vad, nu vreau sa ma grabesc:D, luasem vineri Iphone Se 2020 dar l-am returnat :)) iar topul meu arata cam asa pana acum:

1. Iphone 11/X/Xr
2. Samsung note 10
3. OnePlus 8 5G
4. Xiaomi Mi 10T Pro 5G 8GB+128GB

Edited by Roselin ❀, .

18 minutes ago, Roselin ❀ said:

Hello, pana la urma am luat un IPhone 11 , mulțumesc la toți pentru păreri :D

Topic inchis.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Despre noi

Suntem o comunitate aparuta in anul 2010 ce are ca scop sa prezinte si sa aduca in calculatoarele voastre socializare, competitie, public si foarte multa actiune. Alatura-te celor 200.000 de membri iar impreuna vom dezvolta cat mai mult termenul de 'comunitate'

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.