Jump to content
Sign in to follow this  
Cactus Jack

problema internet

Recommended Posts

eu cand intru si imi fac un speedtest pe ookla, prind 300 la download, dar cand fac un download in chrome imi vine un fisier de 1gb in 20 minute. de ce?

Salut, testarea vitezei va găsi cele mai apropiate site-uri sau chiar site-urile Găzduite din rețeaua furnizorului tau. Cel mai probabil tu nu faci asta.

Acesta cred ca este motivul.

Dar poate sa mai apara probleme depinzand cat de incarcat este reteaua / de QoS setata implicit pe router tau  si mai sunt inca  cateva lucruri.

• Like 1

On 11/8/2020 at 9:08 PM, Daytona said:

eu cand intru si imi fac un speedtest pe ookla, prind 300 la download, dar cand fac un download in chrome imi vine un fisier de 1gb in 20 minute. de ce?

Salut, 

Viteza de pe Speedtest o împarți mereu la 8, aia este viteza cu care faci download/upload.

Referitor la problema de download poate sa fie din cauza server-ului de unde descarci fisierul respectiv sau ai cumva limitată viteza de download la Chrome.

• Like 2

Salut,

Ai aceasta problema pe orice site sau doar pe unul anume? Unele site-uri pot avea anumite limitari de viteza.

In alte aplicatii (Steam, uTorrent etc.) iti descarca cu aceeasi viteza?

4 minutes ago, Darkness. said:

Salut,

Ai aceasta problema pe orice site sau doar pe unul anume? Unele site-uri pot avea anumite limitari de viteza.

In alte aplicatii (Steam, uTorrent etc.) iti descarca cu aceeasi viteza?

pe utorrent mai vine si cu 15-20 MB/s in momentele bune

Ai anumite extensii instalate? Daca da, incearca sa le dezactivezi pentru a vedea daca ele cauzeaza aceasta problema.

Just now, Darkness. said:

Ai anumite extensii instalate? Daca da, incearca sa le dezactivezi pentru a vedea daca ele cauzeaza aceasta problema.

pai am adblocker si inca una de efecte la camera pentru google meet

Topic inchis datorita lipsei de interes din partea initiatorului.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Despre noi

Suntem o comunitate aparuta in anul 2010 ce are ca scop sa prezinte si sa aduca in calculatoarele voastre socializare, competitie, public si foarte multa actiune. Alatura-te celor 200.000 de membri iar impreuna vom dezvolta cat mai mult termenul de 'comunitate'

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.