Jump to content

Recommended Posts

1. Propun instalarea unui sunet pentru aplicatia de taxi 

Ajuta jucatorul cu rolul de taximetrist sa ia mai repede cursele facute de un alt jucator

Video sau imegine nu cred ca este necesara

Precizez ca in cazul meu am avut curse nepreluate datorita faptului ca eram in cursa cu un NPC si nu am reusit sa iau si comanda playerului

2. La preluarea comenzi catre player sa se poata adauga un raspuns cu timpul estimativ in care taximetrul ajunge la destinatie sa preia comanda si totodata acest timp de raspuns sa ajunga la player ca si comfirmare ca taximetristul a preluat comanda. Raspunsul sa fie dat catre player gen: Dispecerat taxi - 2 minute....3 minute...5 minute

Ca si ajutor, ajuta la un roleplay cat mai apropiat de adevaratul sens a prelua o comanda de taxi

Video/foto nu cred ca sunt necesare

Tin sa precizez ca si dumneavoastra cand sunati la un dispecerat taxi, asteptati 2 minute pana cand vi se gaseste o masina cat mai apropiata de locatia dumneavoastra si apoi vi se comunica timpul in care masina ajunge in locatia dumneavoastra

3. Propoun ca in aplicatia de taxi sa se poata vedea cati taximetristi sint pe server. Ar trebui adaugate gen 3 culori sau ceva de genu.

Culoarea verde         - sa arate cate taxiuri sunt disponibile

Culoarea galbena     - sa spuna ca este un taxiu sau mai multe in modul de pauza si ca revine in cel mai scurt timp

Culoarea rosie          - sa arate faptul ca nu este nici un taxiu disponibil pe server

- Taximetristul sa aibe optiunea de a intra in tura si atunci sa apara un taxi( sau mai multe) pe culoarea verde, optiunea de pauza la taximetrist, si atunci sa apara o optiune cu galben ( in cazul in care taximetristul este AFK 5 minute, pana la baie sau etc) si optiunea de rosu in care taximetristul iasa din tura sau iasa de pe server.

Ar ajuta destul de mult aceste lucruri pentru toti

Foto/video nu cred ca sunt necesare

Precizez faptul ca desi suntem destul de putini, orasul este mare si nu reusim de viecare data sa dam unul de celalalt sau poate nu avem numerele de telefon ca sa ne informam

Multumesc anticipat si sper sa se poata face o mare parte din propunerile mele cu precizarea ca cea mai importanta ar fi prima deoarece acolo este nel mai necesar sa ne ajute pe noi ca si taximetristi in viitoarele roleplay-uri ce urmeaza sa vina. Stima si respect stafului pentru munca grea pe care o depun  

O sa luam in considerare propunerea ta , o sa o discutam la sedinta si o sa te anunt. Iti multumim pentru implicarea ta.

Edited by kenzen